مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 393 -تاریخ انتشار : جمعه 19 دی 1393 -ساعت : 12:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن

گزارش کار 5 مدیر مازندرانی در تحقق حقوق شهروندی به نماینده وزیر کشور

مازند شورا: پنج مدیر مازندرانی برنامه‌های انجام شده برای تحقق حقوق شهروندی را به نماینده وزیر کشور گزارش دادند.

مازند شورا: پنج مدیر مازندرانی ظهر امروز در جلسه حقوق شهروندی مازندران برنامه‌های انجام شده برای تحقق حقوق شهروندی را به نماینده وزیر کشور گزارش دادند.

آموزش مهارت زندگی نیز برای گروه‌های هدف

مدیرکل بهزیستی مازندران در این جلسه گفت: حفظ شان و منزلت جایگاه انسانی که با ما در ارتباط هستند مورد توجه قرار می‌گیرد.

سعید آرام مهم‌ترین اقدام انجام شده در بهزیستی را تشکیل اداره ارتباط مردمی در این نهاد عنوان کرد و اظهار کرد: بازنگری در مسیر فرآیند خدمات در برنامه کاری قرار دارد.

مدیرکل بهزیستی مازندران بیان کرد: در حوزه آموزش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برنامه مدونی تدوین و در حال پیگیری است و آموزش مهارت زندگی نیز برای گروه‌های هدف در حال انجام است.

 وی خاطرنشان کرد: برای تسریع در خدمات‌رسانی گروه هدف تلاش شد که خدمات این نهاد در محل زندگی افراد دریافت شود و مناسب‌سازی ادارات بهزیستی نیز انجام شد.

تدوین کتابچه برای احقاق حقوق شهروندی در حوزه ارشاد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز درباره دغدغه این نهاد در احیا حقوق شهروندی گفت: برای احیا حقوق شهروندی به پرداخت وام خوداشتغالی باید توجه ویژه شود و برنامه‌ریزی برای پرکردن اوقات فراغت افراد نیز از مواردی است که نیاز به توجه جدی دارد.

حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی بیان داشت: برای کاهش معضلات فرهنگی برگزاری کلاس‌های آموزشی نیز باید توجه ویژه شود در حوزه ارشاد نیز حمایت از فعالان فرهنگی این بخش شامل هنرمندان، خبرنگاران، برنامه‌سازان باید توجه جدی شود.

مدیرکل فرهنگ و اشاره اسلامی مازندران تصریح کرد: برای احیاء حقوق شهروندی مواردی که در استان در حوزه وظایف ارشاد مازندران است به صورت کتابچه‌ای تهیه شد که این موارد و نیازمندی‌ها به مسئولان استانی نیز انتقال داده شد.

وی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین موارد برای برخی از حقوق شهروندی نیاز به تامین اعتبار است که نیاز به مساعدت داریم، برنامه مناسب تهیه می‌شود ولی اعتبارات ما در این بخش نیاز به تجدید نظر دارد.

کاهش 40 درصدی حوادث کارگران ساختمانی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز اظهار کرد: شاخص‌های حقوق شهروندی در این سازمان بیشتر مرتبط هست به این دلیل که بیش از 12 ارگان با این مجموعه همکاری می‌کنند.

علی بابایی یکی از اقدامات انجام شده در مبحث حقوق شهروندی را برگزاری کلاس‌های آموزشی برای کارگران ساختمانی عنوان کرد و گفت: با آموزش ایمنی به کارگران ساختمانی که با همکاری ارگان‌های مرتبط با این بخش انجام شد شاهد کاهش 40 درصدی حوادث در بخش کارگری استان هستیم.

بابایی به اقدامات انجام شده برای پرداخت حقوق کارگران بازنشسته نساجی مازندران نیز اشاره کرد و افزود: پرداخت حقوق کارگران نساجی با کمترین حاشیه در حال انجام است.

وی با اعلام اینکه میزان پرداختی بیمه بیکاری در  مازندران نسبت به سال گذشته کاهش یافت، ادامه داد: توسعه کسب و کار در استان نیز شاهد هستیم.

بابایی توجه به ورزش کارگران استان را از دیگر اقدامات برای احیاء حقوق شهروندی اعلام کرد و گفت: المپیاد کارگری در مازندران برگزار می‌شود.

برگزاری کلاس‌های آموزش سبک زندگی بانوان

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران نیز اظهار کرد: مهم‌ترین اولویت دستگاه سیاست‌گذار برنامه بلندمدت و کوتاه‌مدت باشد که در این برنامه همه افراد جامعه هدف را در برگیرد.

مریم جمشیدی تصریح کرد: قانون برنامه‌ریزی متعددی را در حوزه حقوق شهروندی را تدوین کرده و در این زمینه سرفصل‌های قانونی را نیز در حوزه کاری ما قرار دارد و برنامه‌های خوبی را به بانوان و ارائه دهیم و این برنامه‌ها و سرفصل‌ها ارائه می‌شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران خاطرنشان کرد: آموزش یکی از نیازهای اساسی بانوان در اقشار مختلف است که آنها سکان‌دار خانواده‌ها هستند و با رایزنی‌های انجام شده 115 هزار و 400 زن و مرد در غالب 193 کلاس مورد آموزش در حوزه مختلف قرار گرفت و این آموزش‌ها نیز تداوم دارد و یکی از این شاخصه‌ها سلامت خانواده است.

وی تعامل با دستگاه‌ها با حوزه مختلف استان را از دیگر اقدامات انجام شده این سازمان عنوان کرد و گفت: همکاری با اصحاب رسانه، ارتباط با آموزش و پرورش و دانشگاهیان از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه است.

افزایش درخواست برای حضور در مدارس غیرانتفاعی

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز تصریح کرد: اجرای برنامه متعدد فرهنگی در واحدهای آموزشی در برنامه کاری ما قرار دارد و جهت‌گیری ما به سمت تربیت شهروندان منطبق با قانون اساسی است.

سید علی قاسمی یکی از برنامه‌های در دست اجرای این نهاد را انسداد بی‌سوادی در استان اعلام کرد و گفت: همکاری با ثبت احوال استان در دستور کار ما قرار دارد و و تلاش داریم تا منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه سوادآموزی را تحقق ببخشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران یکی از برنامه‌های آموزش و پرورش در زمان ثبت‌نام را عدم دریافت پول در موقع ثبت‌نام عنوان کرد و ادامه داد: اجازه دریافت پول از اولیا توسط مدیران مدارس داده نشد و برای تحقق این امر 70 گروه بازرسی در سطح آموزش و پرورش استان اجرایی شد.

این مسئول با اعلام اینکه میزان رضایت‌مندی مردم از وضعیت ثبت‌نام افزایش پیدا کرد، خاطرنشان کرد: شاهد افت جدی در شکایت بودیم و در برخی موارد نیز با مدیران متخلف نیز برخورد شد.

وی از افزایش رضایت‌مندی مردم از وضعیت خدمات در مدارس غیرانتفاعی استان شد و گفت: مشتریان مدارس غیرانتفاعی مازندران نسبت به سال گذشته دو درصد رشد داشت و در صورت دریافت بسته‌های حمایتی میزان استقبال از مدارس غیرانتفاعی نیز افزایش پیدا می‌کرد./فارسلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حقوق شهروندی؛بهزیستی - مازندران - آموزش و پرورش - سیدسعید آرام - سید علی قاسمی - مریم جمشیدی - علی بابایی - تعاون، کار و رفاه اج - حجت‌الاسلام عباسعلی - -

نظر شما در مورد : گزارش کار 5 مدیر مازندرانی در تحقق حقوق شهروندی به نماینده وزیر کشور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها