مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3930 -تاریخ انتشار : جمعه 04 تیر 1395 -ساعت : 09:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد؛

حاشیه نشینی ۵۳۰ هزار نفر در آذربایجان‌شرقی/ زندگی حاشیه‌نشینی ۳۳۰هزار نفر در تبریز و مهاجرت ۲۰هزار روستایی

مازندشورا: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از زندگی ۳۵۰ حاشیه نشین در اطراف مرکز استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: تعداد جمعیت حاشیه‌نشین در استان در حدود ۵۳۰ هزار نفر است که شامل شهرستان‌های تبریز، میانه، مرند، سراب و ... است.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «جعفر صادق تبریزی» در دومین جلسه شورای فرهنگی و اجتماعی استان با اشاره به مهم‌ترین اقدامات و فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی تبریز با محوریت ارائه خدمات در مناطق حاشیه‌نشین از نیمه دوم سال ۹۳ گفت: تعداد جمعیت حاشیه‌نشین در استان در حدود ۵۳۰ هزار نفر است که شامل شهرستان‌های تبریز، میانه، مرند، سراب و ... است.

وی تعداد مراکز سلامت دانشگاه علوم پزشکی در استان را ۳۶ باب اعلام کرد و ادامه داد: برنامه‌ریزی دانشگاه بدین شکل بوده است که هر شهروند با پیاده‌روی کمتر از ۱۵ دقیقه از محل زندگی خود بتواند به نزدیک‌ترین مرکز سلامت رجوع کرده و خدمات لازم را دریافت کند.

به گفته وی، در سال‌های قبل، مردم خدمات این چنینی دریافت نمی‌کردند اما الان در هر ساعتی از شبانه‌روز می‌توانند خدمات مورد نظر خود را در این مراکز دریافت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، صدور پرونده الکترونیک سلامت برای مردم را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این مجموعه ذکر کرد و گفت: برابر آمار متوسط سال ۹۴، امیدواریم در سال جاری بتوانیم این رقم را به بیش از ۳۰ درصد برسانیم.

تبریزی همچنین با اشاره به بسته خدمتی جامع ادامه داد: همه تلاش ما به‌خصوص در مناطق حاشیه‌نشین به حفاظت مالی هرچه بیشتر از مردم است و به‌عنوان مثال خدمات دندانپزشکی برای مادران باردار و کودکان زیر ۱۴ سال به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به سرشماری جمعیت حاشیه‌نشین شهر تبریز تصریح کرد: بر اساس این سرشماری، ۳۳۰ هزار شخص در تبریز در مناطق حاشیه‌نشین زندگی می‌کنند که علاوه‌بر این افراد نیز در حدود ۲۰ هزار نفر از روستاهای استان به تبریز، مهاجرت کرده و در این مناطق سکونت دارند.

به گفته وی، از مجموع تعداد حاشیه‌نشینان تبریز برای بیش از ۳۱۰ هزار نفر از آن ها خدماتی به صورت خرید خدمت از بخش خصوصی توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز ارائه شده است./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تبریز - دانشگاه - خدمات - پزشکی - حاشیه‌نشین - مناطق - استان - سلامت - ارائه - دریافت - تعداد - زندگی - اشاره - ادامه - سرشماری - مراکز - مهم‌ترین - بهداشتی - مهاجرت - تبریزی - معاون - جمعیت -

مطالب مرتبط با : حاشیه نشینی ۵۳۰ هزار نفر در آذربایجان‌شرقی/ زندگی حاشیه‌نشینی ۳۳۰هزار نفر در تبریز و مهاجرت ۲۰هزار روس...
نظر شما در مورد : حاشیه نشینی ۵۳۰ هزار نفر در آذربایجان‌شرقی/ زندگی حاشیه‌نشینی ۳۳۰هزار نفر در تبریز و مهاجرت ۲۰هزار روس...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها