تاکید سفیر کره جنوبی بر تنوع بخشی به مبادلات اقتصادی تهران - سئول

تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 آذر 1396 - ساعت : 15:15

کد مطلب: 39308 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تاکید سفیر کره جنوبی بر تنوع بخشی به مبادلات اقتصادی تهران - سئول

مازندشورا: ساری - ایرنا - سفیر کره جنوبی در ایران بر ضرورت تنوع بخشی به مبادلات اقتصادی میان دو کشور تاکید کرد و گفت : تنوع روابط ایران و کره یک ضرورت است و نباید تنها متکی به نفت باشد.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، ' کیم سئونگ هو ' روز چهارشنبه در جمع استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران در بابلسر افزود : در شرایط فعلی ضرورت دارد که مشکلات پیش روی ایران و کره رفع و در زمینه های مختلف ، ارتباط بین دو کشور تقویت شود.
وی اظهار داشت : در حال حاضر روابط تجاری ایران و کره تنها متکی به خرید نفت از ایران و برخی کالا از کره است که اگر این روابط به همین گونه باشد یک روابط لرزانی خواهد بود.
سفیر کره جنوبی در ایران تاکید کرد : اگر ما از ایران نفت نخریم ، تجربه نشان داده است که روابط ما بسیار کاهش می یابد کما اینکه در دوران تحریم ، فشار آمریکا سبب شد تا کره ای ها از ایران کمتر نفت خریداری کنند و این امر سبب کاهش روابط تجاری ایران و کره شده بود.
وی یکی از دلایل سفر خود به استان مازندران را بررسی راههای مختلف گسترش روابط اقتصادی بین ایران و کره برشمرد و گفت : در دیداری که با فعالان اقتصادی داشتیم ، با ظرفیت های استان آشنا شدیم تا بتوانیم سرمایه گذاران را ترغیب کنیم در بخش های مختلف در این استان سرمایه گذاری کنند ، زیرا این اقدام می تواند در تنوع بخشی روابط ایران و کره کمک کار باشد.
سفیر کره جنوبی در تهران افزود : ما باید به دنبال ساخت پل های مختلف در روابط دو کشور با هم باشیم که اگر یک پل خراب شود به طور کلی روابط ما تحت تاثیر قرار نگیرد.
وی ادامه داد : اگر ما بخواهیم این تنوع بخشی در روابط بین دو کشور را نهادینه کنیم باید نسبت به هم شناخت بیشتری داشته باشیم و این شناخت نباید متکی به چند سریال و چند آثار تاریخی باشد و اساتید دانشگاه مازندران می توانند در تنویر افکار عمومی دانشجویان نسبت به این شناخت کمک کنند.
سفیر کره جنوبی در ایران گفت : در 10 سال آینده اقتصاد چین ، ژاپن و کره با هم دو برابر اقتصاد آمریکا خواهد شد لذا نقش ایران در تحقق این مهم بسیار حائز اهمیت است چرا که ایران به لحاظ زمینی می تواند پل ارتباطی آسیای شرق با اروپا باشد لذا در همین راستا کشورهای شرق آسیا خواهان امنیت درخاورمیانه به خصوص برای کشور ایران هستند و صلح و ثبات خاورمیانه برای ما بسیار مهم است.
کیم سئونگ هو افزود : ایران می تواند در توسعه اقتصادی جهان نقش بسیار ارزشمندی داشته باشد و ایرانیان خیلی سعی کنند تا اقتصاد خودشان را رونق ببخشند و همچنین برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه نیز تلاش کنند.
رئیس دانشگاه مازندران نیز در این نشست گفت : امیدواریم این نشست سرآغاز خوبی برای ایجاد روابط بین دانشگاهای مازندران به کره شود.
سید خلاق میرنیاء افزود : دانشگاه مازندران به عنوان بزرگترین دانشگاه در منطقه با 50 سال سابقه تاسیس دارای 11 دانشکده، 14 هزار دانشجو و 360 عضو هیات علمی است .
وی ابراز امیدواری کرد کرد که حضور سفیر کره در دانشگاه مازندران سبب ارتباط دانشگاه مازندران با دانشگاهای کره تقویت شود.
خبرنگار : فریبرز سیفی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7343/1654

سياسي

سفير كره جنوبي

روابط با ايران

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #روابط #مازندران #دانشگاه #مختلف #جنوبی #بسیار #افزود #اقتصادی #تواند #استان #شناخت #اقتصاد #منطقه #سرمایه #باشیم #دانشگاهای #ایجاد #تاکید #خبرنگار #تهران #سئونگ #ارتباط #تجاری #تقویت #آمریکا

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تاکید سفیر کره جنوبی بر تنوع بخشی به مبادلات اقتصادی تهران - سئول

*

*


X https://sport45.site/