وقتی دولتی خانواده خود را نمازخوان نکند، از مردم انتظاری نیست/چند نفر از مسؤولان استانی در نماز جمعه حضور دارند؟

تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 آذر 1396 - ساعت : 11:58

کد مطلب: 39311 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نماینده ولی فقیه در مازندران:

وقتی دولتی خانواده خود را نمازخوان نکند، از مردم انتظاری نیست/چند نفر از مسؤولان استانی در نماز جمعه حضور دارند؟

مازندشورا: نماینده ولی فقیه در مازندران با اعلام اینکه وقتی دولتی خانواده خود را نمازخوان نکند، از مردم انتظاری نیست، گفت: وقتی مردم ببینند که وقت نماز شد پرسنل به سمت نمازخانه‌ها می‌روند این موضوع در جامعه نهادینه می‌شود.

مازندشورا: به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی صبح امروز در سومین اجلاسیه استانی نماز با موضوع نماز و فضای مجازی اظهار کرد: برای شیعه ننگ است که تحت تأثیر فضای مجازی قرار گرفته و نسبت به نماز کم‌توجه باشد، این شأن شیعه نیست.

وی تصریح کرد: این تقصیر و قصور به‌دلیل عدم شناخت کافی ما از ائمه اطهار(ع) است و اگر این شناخت به‌درستی انجام می‌شد اجازه ترک نماز را نمی‌دادیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: ترک نماز و بی‌اعتنایی مربوط به ضعف یقین است، بهترین اوقات ائمه(ع) ما خواندن نماز بود و توجه ویژه‌ای به این موضوع داشتند.

این مسؤول با اعلام اینکه استفاده از فضای مجازی باید به‌صورت هدفمند باشد، گفت: کشورهای ایجادکننده فضای مجازی نسبت به فیلترینگ کردن و محدودیت این فضا نیز اقدام می‌کنند.

طبرسی با اشاره به مشکلاتی که استکبار در یمن، عراق و سوریه برای مردم ایجاد کرده است، افزود: آیا مشکلات واقعی مردم یمن در فضای مجازی منتشر می‌شود، این همه جنایت در حال انجام است، آنها از ظرفیت مجازی برای توسعه رفتار خبیثانه خویش استفاده می‌کنند.

وی اضافه کرد: امکان عدم استفاده از فضای مجازی وجود ندارد ولی باید به‌صورت هدفمند پیگیر این موضوع بود.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران خاطرنشان کرد: از این فضا باید به‌صورت مناسب استفاده شود، بسیاری در این فضا نسبت به ترویج فرهنگ اسلامی اقدام می‌کنند.

این مسؤول ادامه داد: فضای مجازی را باید در اختیار بگیریم و فرهنگ استفاده از این فضا باید در جامعه نهادینه شود.

طبرسی در ادامه خواستار توجه به مسائل پرداخت زکات شد و گفت: اگر نسبت به پرداخت درست زکات توجه شود، زکات بنیه مالیه حکومت است که اگر تقویت می‌شد، جامعه فقیر نداشت.

وی با اعلام اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه ترویج شود، اضافه کرد: امام عصر(عج) با این روش دنیا را اداره می‌کند ولی در حال حاضر چراغ امر به معروف و نهی از منکر خاموش است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اعلام اینکه چرا مسؤولان استان به نماز توجه ندارند، بیان کرد: نماز جمعه یک نماز حکومتی است، چند نفر از مسؤولان استانی در نماز جمعه حضور دارند؟

این مسؤول با اعلام اینکه وقتی دولتی خانواده خود را نمازخوان نکند، از مردم انتظاری نیست، افزود: وقتی مردم ببینند که وقت نماز شد پرسنل به سمت نمازخانه‌ها می‌روند این موضوع در جامعه نهادینه می‌شود.

طبرسی با اعلام اینکه در حال حاضر در فضای حقیقی مشکلات جدی داریم، تأکید کرد: اگر فضای حقیقی خودمان را درست کنیم، فضای مجازی ما هم درست می‌شود.

وی یادآور شد: عاشورا و هیأت‌های مذهبی بزرگترین ظرفیت برای ترویج فرهنگ نماز است و باید از این ظرفیت به نحو مناسب استفاده کرد.

انتهای پیام/86004/ح


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مجازی #استفاده #اعلام #اینکه #مازندران #نماینده #موضوع #طبرسی #جامعه #فرهنگ #ظرفیت #ترویج #مسؤول #به‌صورت #ادامه #استانی #دارند؟ #مناسب #انتظاری #نهادینه #حقیقی #معروف #پرداخت #اضافه #خانواده #شناخت #می‌شد #دولتی #نمازخوان #هدفمند #مشکلات #افزود #اقدام #خاطرنشان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : وقتی دولتی خانواده خود را نمازخوان نکند، از مردم انتظاری نیست/چند نفر از مسؤولان استانی در نماز جمعه حضور دارند؟

*

*


X https://sport45.site/