مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39323 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 آذر 1396 -ساعت : 15:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
"لیلم" پنجره ای نو برای جذب گردشگر

کیوان پهلوان، رییس هیات داوران جشنواره موسیقی لیلم؛

"لیلم" پنجره ای نو برای جذب گردشگر

اختصاصی مازندشورا: رییس هیات داوران دومین جشنواره موسیقی بومی البرز نشینان لیلم گفت: جشنواره ای مانند لیلم با سازماندهی مناسب می تواند فرصتی برای جذب گردشگر باشد.

اختصاصی مازندشورا: هفتم آذر ماه چراغ جشنواره موسیقی بومی لیلم روشن شد و گروه‌های مقامچیلار، تلار، پرستوهای مهاجر و تبری نوا در ساری و گروه‌های موسیقی عاشیقلارمیشو، کادوس و سارنگ در آمل اجرای خود را به نمایش می گذارند.

در حاشیه آغاز به کار دومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان "لیلم" کیوان پهلوان در گفتگو با خبرنگاران گفت: در روزگار بحران هویت، یکی از راههای حفظ هویت فرهنگی، بازگشت به آیین ها و آداب و رسوم سنتی و فولکلوریک است.

وی یادآورشد: مازندران از دیرباز تاکنون یکی از مراکز مهم تجلی موسیقی محلی کشور بوده که متاسفانه امروز این هنر غنی در سراشیب رکود و فراموشی قرار دارد.

رییس هیات داوران دومین جشنواره موسیقی بومی البرز نشینان "لیلم" خاطرنشان کرد: موسیقی محلی در حفظ میراث فرهنگی گذشتگان نقش بسیاری ایفا می کند و در این میان، باورها و آداب و رسوم چون بخشی از فرهنگ جامعه، پیوندهای عمیقی با موسیقی محلی دارد.

پهلوان افزود: حفظ و پاسداشت موسیقی بومی منجر به وحدت میان نسلها شده و می تواند به انسجام بیشتر جامعه امروز کمک کند.

وی تصریح کرد: جشنواره موسیقی بومی لیلم که امسال دومین سال تولدش را آغاز کرده فرصتی برای انتقال بین فرهنگها و علاوه بر آن پنجره ای نو در صورت ساماندهی بین دستگاههای مربوطه در جهت جذب گردشگر است.

رییس هیات داوران دومین جشنواره موسیقی بومی لیلم یادآورشد: در نخستین روز جشنواره شاهد فضایی منسجم تر و ساختارمندتر از سال گذشته بودیم که این خود نویدی از تداوم این رویداد فرهنگی است.

پهلوان با اشاره به پربار بودن نخستین روز جشنواره موسیقی لیلم گفت: سرنا، دسرکوتن، قرنه و کمانچه در مرحله تکنوازی و دو گروه محلی در نخستین روز مسابقات با هم به رقابت پرداختند.

وی افزود: این قبیل جشنواره ها علاوه بر اینکه نقش مهمی در جذب جوانان به موسیقی فولکلور دارد می تواند تلنگری برای مسئولان فرهنگی و اهالی موسیقی باشد تا هر چه سریعتر حمایت جدی خود را به صورت عملی در این رابطه انجام دهند و فضاهای مناسب آموزشی را در استان بسط دهند.

رییس هیات داوران دومین جشنواره موسیقی بومی لیلم تصریح کرد: با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می توان فضای تبلیغی مناسبی برای جذب گردشگران در این گونه جشنواره ها فراهم کرد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : لیلم - جشنواره موسیقی مازند - مازندران - موسیقی - جشنواره - ساری - بهشهر - سمنان -

نظر شما در مورد : "لیلم" پنجره ای نو برای جذب گردشگر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*