"لیلم" پنجره ای نو برای جذب گردشگر

تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 آذر 1396 - ساعت : 15:01

کد مطلب: 39323 چاپ به اشتراگ گذاشتن

کیوان پهلوان، رییس هیات داوران جشنواره موسیقی لیلم؛

"لیلم" پنجره ای نو برای جذب گردشگر

اختصاصی مازندشورا: رییس هیات داوران دومین جشنواره موسیقی بومی البرز نشینان لیلم گفت: جشنواره ای مانند لیلم با سازماندهی مناسب می تواند فرصتی برای جذب گردشگر باشد.

اختصاصی مازندشورا: هفتم آذر ماه چراغ جشنواره موسیقی بومی لیلم روشن شد و گروه‌های مقامچیلار، تلار، پرستوهای مهاجر و تبری نوا در ساری و گروه‌های موسیقی عاشیقلارمیشو، کادوس و سارنگ در آمل اجرای خود را به نمایش می گذارند.

در حاشیه آغاز به کار دومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان "لیلم" کیوان پهلوان در گفتگو با خبرنگاران گفت: در روزگار بحران هویت، یکی از راههای حفظ هویت فرهنگی، بازگشت به آیین ها و آداب و رسوم سنتی و فولکلوریک است.

وی یادآورشد: مازندران از دیرباز تاکنون یکی از مراکز مهم تجلی موسیقی محلی کشور بوده که متاسفانه امروز این هنر غنی در سراشیب رکود و فراموشی قرار دارد.

رییس هیات داوران دومین جشنواره موسیقی بومی البرز نشینان "لیلم" خاطرنشان کرد: موسیقی محلی در حفظ میراث فرهنگی گذشتگان نقش بسیاری ایفا می کند و در این میان، باورها و آداب و رسوم چون بخشی از فرهنگ جامعه، پیوندهای عمیقی با موسیقی محلی دارد.

پهلوان افزود: حفظ و پاسداشت موسیقی بومی منجر به وحدت میان نسلها شده و می تواند به انسجام بیشتر جامعه امروز کمک کند.

وی تصریح کرد: جشنواره موسیقی بومی لیلم که امسال دومین سال تولدش را آغاز کرده فرصتی برای انتقال بین فرهنگها و علاوه بر آن پنجره ای نو در صورت ساماندهی بین دستگاههای مربوطه در جهت جذب گردشگر است.

رییس هیات داوران دومین جشنواره موسیقی بومی لیلم یادآورشد: در نخستین روز جشنواره شاهد فضایی منسجم تر و ساختارمندتر از سال گذشته بودیم که این خود نویدی از تداوم این رویداد فرهنگی است.

پهلوان با اشاره به پربار بودن نخستین روز جشنواره موسیقی لیلم گفت: سرنا، دسرکوتن، قرنه و کمانچه در مرحله تکنوازی و دو گروه محلی در نخستین روز مسابقات با هم به رقابت پرداختند.

وی افزود: این قبیل جشنواره ها علاوه بر اینکه نقش مهمی در جذب جوانان به موسیقی فولکلور دارد می تواند تلنگری برای مسئولان فرهنگی و اهالی موسیقی باشد تا هر چه سریعتر حمایت جدی خود را به صورت عملی در این رابطه انجام دهند و فضاهای مناسب آموزشی را در استان بسط دهند.

رییس هیات داوران دومین جشنواره موسیقی بومی لیلم تصریح کرد: با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می توان فضای تبلیغی مناسبی برای جذب گردشگران در این گونه جشنواره ها فراهم کرد.


برچسب ها : #لیلم #جشنواره موسیقی مازندران #مازندران #موسیقی #جشنواره #ساری #بهشهر #سمنان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : "لیلم" پنجره ای نو برای جذب گردشگر

*

*


X https://sport45.site/