شناسايي و پلمپ ۳۵۰۰ كارگاه غير مجاز از ابتداي سال تاكنون

تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 آذر 1396 - ساعت : 16:50

کد مطلب: 39345 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در شهرداری ساری اتفاق افتاد؛

شناسايي و پلمپ ۳۵۰۰ كارگاه غير مجاز از ابتداي سال تاكنون

مازندشورا: مسئول كنترل و نظارت شهرداري منطقه يك از پلمپ حدود ۳ هزار و ۵۰۰ كارگاه غير مجاز از ابتداي سال ۹۶ تاكنون خبر داد.

مازندشورا: به گزارش روابط عمومي منطقه يك شهرداري ساري، شعيب موحد در گفتگويي ضمن تشريح عملكرد پليس ساختمان در شهرداري اظهار داشت : رسيدگي به ساخت و سازهاي غير مجاز و تخلفات در ساختمان سازي ازاقدامات پليس ساختمان به شمار مي آيد.

وي با اعلام اينكه در طول روز چهار اكيپ كنترل و نظارت بر بيش از ۱۰۰ واحد ملك با پروانه يا بدون پروانه نظارت مي كنند، افزود: ساخت و سازها در شهر بايد در چارچوب هاي قانون و مجوز صادره باشد و در صورت تخلف ، كارگاه هاي متخلف تعطيل و گزارش تخلف تحويل كميسيون ماده صد مي گردد.

مسئول كنترل و نظارت شهرداري منطقه يك از پلمپ حدود ۳ هزار و ۵۰۰ كارگاه غير مجاز از ابتداي سال ۹۶ تاكنون خبر داد و گفت: از اين ميزان بيشترين تخلفات مربوط به خيابان هاي سلمان فارسي، پيروزي و بلوار امام رضا بوده است.

وي در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه ساخت و ساز در شهر بايد در چارچوب قانون و مجوز صادر شده انجام گيرد ، اگر افرادي چنين قانوني را رعايت نكرده و بدون توجه به آن عمليات ساخت و ساز را انجام دهند ، برخورد قانوني شما چيست ؟ گفت : متاسفانه تخلف در سطح  و تخلف در ارتفاع يك امر عادي در شهرها شده ، كما اينكه تلاش اين واحد براي مقابله با اين امر نسبت به گذشته افزايش داشته است ولي موانع و مشكلات زياد باعث كند پيش رفتن كارها مي شود.

موحد ادامه داد: در صورت مشاهده تخلفات در اين حوزه برخورد ما تعطيلي كارگاه و درصورت نياز جمع آوري مصالح يا ابزار كار و در نهايت گزارش تخلف به كميسيون ماده صد مي باشد.

وي به نقش و همكاري نيروي انتظامي در برخورد با متخلفين اشاره كرد و گفت: در مواقعي كه ارباب رجوع يا كارگرها در خصوص تعطيلي كارگاه همكاري لازم را انجام ندهند به كمك نيروي انتظامي كارگاه تعطيل مي شود و در بعضي مواقع با نوشتن صورتجلسه تخلف توسط پرسنل انتظامي حكم ورود به ملك يا پملپ املاك متخلف از طريق واحد حقوقي از دادگاه اخذ مي شود.

موحد درباره جمع آوري و پلمپ مكان هاي متروكه كه مركز تجمع معتادين است ، عنوان كرد: اگر اين اماكن در مسير گشت ما و يا با شكايت همراه باشد نخست اخطار لازم داده مي شود و در صورت تخطي و پايان مهلت اخطار، شهرداري عمليات عقب نشيني يا ترميم ديوار را انجام داده و هزينه مورد نظر را از صاحب ملك دريافت مي كند.

مسئول كنترل و نظارت شهرداري منطقه يك ، گفت: پليس ساختمان و دستگاه هاي خدمات رسان شهري بي شك پايبندي لازم در زمينه برخورد با تخلفات ساخت و ساز ها را دارند . از شهروندان فهيم ساري نيز انتطار مي رود به منظور حفاظت از قوانين شهرسازي ، خود همچون يك مأمور عمل كنند .


برچسب ها : #شهرداری ساری #شهردار ساری #روابط عمومی شهرداری ساری #پلمپ کارگاه غیرمجاز


شناسايي و پلمپ ۳۵۰۰ كارگاه غير مجاز از ابتداي سال تاكنون

شناسايي و پلمپ ۳۵۰۰ كارگاه غير مجاز از ابتداي سال تاكنون

شناسايي و پلمپ ۳۵۰۰ كارگاه غير مجاز از ابتداي سال تاكنون

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شناسايي و پلمپ ۳۵۰۰ كارگاه غير مجاز از ابتداي سال تاكنون

*

*


X https://sport45.site/