تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 آذر 1396 - ساعت : 11:45

کد مطلب: 39412 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:

۳۰۰۰ میلیارد تومان گردش مالی صنعت گردشگری مازندران است

مازندشورا: ساری - مدیرکل میراث فرهنگی مازندران، گردش صنعت گردشگری استان را سالانه بیش از سه هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، دلاور بزرگ نیا صبح چهارشنبه در جلسه کارگروه گردشگری استان با بیان اینکه سه هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت گردشگری در مازندران است اظهار داشت: نرم افزاری برای نشان دادن میزان چرخش  مالی گردشگری در استان وجود ندارد و ورود سالانه ۱۲ میلیون گردشگر به مازندران و چرخه مالی این تعداد نیازمند توجه به بخش رونق اقتصادی صنعت گردشگری در مازندران را می طلبد.

وی با اشاره به اینکه باید به مردم استان اهمیت بخش گردشگری را در ایجاد رونق اقتصادی نشان دهیم، یادآور شد: اگر هر مسافر تقریبا 300 هزار تومان را در طول اقامت هزینه کند آمار میلیونی مسافران گردش سه هزار میلیارد تومانی این صنعت را به همراه خواهد داشت که این نقش مهمی در بهبود سطح معیشت و رونق اقتصادی خواهد داشت.

وی توجه به نگاههای جدید در حوزه گردشگری را  خواستار شدو بیان داشت: اگر می خواهیم اتفاق مثبتی در حوزه گردشگری استان بیفتد  باید  از نگاه بخشی پرهیز کرده و  مسائل را با تصویر کلی بررسی کنیم.

بزرگ نیا نقش نیروی انتظامی را در صنعت گردشگری مهم توصیف کردو افزود: این نیرو می تواند در حوزه امنیت گردشگری راهکارهای خوبی را ارائه کند.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران تصریح کرد: توجه به تاسیسات حوزه گردشگری همچون راهها  از جمله ضرورت های رونق بخشی به این حوزه خواهد بود.


منبع : مهر - مازندران

برچسب ها : #گردشگری #مازندران #استان #اقتصادی #تومان #میلیارد #فرهنگی #اینکه #میراث

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ۳۰۰۰ میلیارد تومان گردش مالی صنعت گردشگری مازندران است

*

*


X https://sport45.site/