مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39487 -تاریخ انتشار : جمعه 10 آذر 1396 -ساعت : 10:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تاکید بر مدرن‌سازی پایانه مرزی مغری/ اعلام آمادگی پیمانکاران ایرانی برای ساخت کریدور شمال- جنوب در ارمنستان

در اجلاس كمیته مشترك همكاری‌های حمل‌ونقل جاده‌ای ایران و ارمنستان مطرح شد:

تاکید بر مدرن‌سازی پایانه مرزی مغری/ اعلام آمادگی پیمانکاران ایرانی برای ساخت کریدور شمال- جنوب در ارمنستان

مازندشورا: اجلاس كمیته مشترك همكاری‌های حمل‌ونقل جاده‌ای جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان در شهر ایروان تشکیل شد و موضوعاتی اعم از توسعه حمل‌ونقل جاده‌ای، آخرین وضعیت همکاری‌های حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای در حوزه‌های كالا و مسافر مورد بررسی طرفین قرار گرفت.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط‌ عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای،‌ اجلاس كمیته مشترك همكاری‌های حمل‌ونقل جاده‌ای جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان در شهر ایروان برگزار شد که در این اجلاس ریاست هیئت ایرانی را رضا نفیسی مدیركل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی این سازمان و ریاست هیئت ارمنی را داویت ملكونیان، رئیس بخش سیاست حمل‌ونقل اداره حمل‌ونقل دفتر وزیر حمل‌ونقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری ارمنستان بر عهده داشتند.

 بر اساس این گزارش رضا نفیسی مدیركل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی، اظهار داشت: در مذاكرات انجام‌شده با طرف ارمنی موضوعاتی اعم از توسعه حمل‌ونقل جاده‌ای، آخرین وضعیت همکاری‌های حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای در حوزه‌های كالا و مسافر مورد بررسی طرفین قرار گرفت. 

وی افزود: با توجه به بازدید میدانی هیئت اعزامی از مسیر مواصلاتی از مبدأ پایانه مرزی بین دو كشور تا شهر ایروان مواردی به‌منظور تردد روان و ایمنی ناوگان جاده‌ای كشور به‌طرف ارمنی اعلام گردید و طرف مقابل خاطرنشان نمود كه در حال حاضر اقداماتی در راستای مدرنیزه كردن پایانه مرزی مغری در حال انجام است كه در نتیجه این اقدامات، این پایانه با استاندارهای بین‌المللی مطابقت و به حمل‌ونقل روان و مناسب مسافر و بار خواهد انجامید.

مدیركل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی یادآور شد: با توجه به ظرفیت و توانمندی‌های فنی و عملیاتی شرکت‌های ایرانی، آمادگی لازم برای مشاركت در ساخت‌وساز كریدور شمال – جنوب ارمنستان از سوی شرکت‌ها و پیمانكاران ایرانی وجود دارد. همچنین تسریع در عضویت ارمنستان در كنوانسیون‌های بین‌المللی حمل‌ونقل از موارد مورد تأكید طرف ایرانی در این اجلاس بود تا موجبات تسهیل تردد خودروهای ارمنی به ایران و كاهش هزینه‌های تردد آن‌ها فراهم گردد. 

در خاتمه مقرر گردید به‌منظور بررسی و حل‌وفصل مشكلات احتمالی در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای هر سه ماه یک‌بار جلسه‌ای با حضور مسئولین منطقه‌ای در مرزهای دو طرف تشكیل گردد.

شایان‌ذکر است در این اجلاس مدیركل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان آذربایجان شرقی، مدیر پایانه مرزی نوردوز و نمایندگان انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی كالا و مسافر، هیئت ایرانی را همراهی نموده و در پایان روز دوم نیز یادداشت تفاهم همکاری‌های حمل‌ونقل جاده‌ای فی‌مابین دو كشور به امضاء رؤسای هیئت دو كشور رسید.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حمل‌ونقل - جاده‌ای - بین‌المللی - ارمنستان - ایرانی - اجلاس - پایانه - ارمنی - مدیركل - مسافر - ترانزیت - گردید - شرکت‌های - همکاری‌های - بررسی - به‌منظور - جمهوری - اعلام - همكاری‌های - مشترك - كمیته - آمادگی - گزارش - ریاست - ایروان - راهداری - نفیسی -

مطالب مرتبط با : تاکید بر مدرن‌سازی پایانه مرزی مغری/ اعلام آمادگی پیمانکاران ایرانی برای ساخت کریدور شمال- جنوب در ارم...
نظر شما در مورد : تاکید بر مدرن‌سازی پایانه مرزی مغری/ اعلام آمادگی پیمانکاران ایرانی برای ساخت کریدور شمال- جنوب در ارم...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها