گزارش صد روزه رئیس جمهور باید در فضای واقعی حس شود/هنوز برنج‌های وارداتی سال 93 تا 95 در انبارها موجود است

تاریخ انتشار : جمعه 10 آذر 1396 - ساعت : 14:59

کد مطلب: 39507 چاپ به اشتراگ گذاشتن

امام جمعه بابل:

گزارش صد روزه رئیس جمهور باید در فضای واقعی حس شود/هنوز برنج‌های وارداتی سال 93 تا 95 در انبارها موجود است

مازندشورا: امام جمعه بابل با اشاره به اینکه گزارش دادن صد روزه رئیس جمهور امر پسندیده است اما گزارشی داده نشود که مردم آن را در فضای واقعی حس نکنند، بیان کرد: طوری گزارش داده نشود که انگار هیچ مشکلی در کشور نیست اظهار امید موضوع خوبی است اما امید غیر واقعی و کاذب داده نشود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، حجت‌الاسلام حسن روحانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز در مصلی بابل با تبریک ولادت پیامبر(ص) و امام صادق(ع) اظهار کرد: پیامبر(ص) منشا برکات جهانیان است که به برکت وجودش درهای رحمت خداوند گشوده شد.

وی با اشاره به اینکه امام صادق(ع) با تلاش و اهتمام زیاد و تربیت شاگردان و دانشگاه بزرگ اسلامی، مبدا استحکام فرهنگ شیعه شد و مذهب شیعه جعفری به برکت آن امام بزرگوار در جهان درخشید، افزود: در هفته وحدت با برپایی جشن، ارادت خود را به ساخت پیامبر گرامی اسلام(ص) نشان دهید.

امام جمعه بابل با بیان اینکه وحدت سفارش خداوند متعال است و امام راحل و مقام معظم رهبری هم منادی وحدت در جهان اسلام شدند تا قدرت و عظمت جهان اسلام را نشان دهند تصریح کرد: استکبار و برخی افراد در داخل جهان اسلام مخالفان وحدت هستند، مهم‌ترین ابزار استکبار علیه وحدت تفرقه‌افکنی است و مهم‌ترین شعار استکبار، اختلاف میان مسلمانان است.

این مسؤول با اشاره به اینکه دشمنان از وحدت مسلمانان بیم دارند، یادآور شد: در داخل شیعه نیز برخی شعار شوم هفته برائت را به جای هفته وحدت نامگذاری کردند تا دشمنی‌ها و کینه‌ها را بگسترانند.

روحانی قدرتمندترین سلاح مسلمانان را وحدت برشمرد و ادامه داد: توصیه اسلام، صلح با غیر مسلمانان و وحدت درون جهان اسلام است، معنی وحدت سنی شدن شیعه و شیعه شدن سنی نیست بلکه تاکید بر اشتراکات است.

وی اضافه کرد: برخی نمی‌فهمند، پول می‌دهند، شبکه می‌سازند و علیه وحدت کار می‌کنند، شعارهای سخیف و تاریک علیه وحدت می‌دهند و به مقدسات دیگر مذاهب توهین می‌کنند.

امام جمعه بابل واردات را آفت تولید برشمرد و اظهار کرد: از دسته بیل، کفش تا ماشین‌های شاسی بلند خارجی وارد کشور می‌شود و کالاهای تولیدی مورد نیاز کشور در معرض خطر قرار می‌گیرد.

این مسؤول یادآور شد: زمانی که برنج‌های تولیدی امسال در انبارهای کشاورزان مانده است، شاهد واردات برنج در کشور هستیم، این امر سبب ناامیدی کشاورز برنج کار و تشویش در بازار شده است.

روحانی تصریح کرد: برخی از افراد با این واردات گسترده درصدد هستند تا بر سر کالاهای تولیدی داخلی بکوبند، کشاورز با این واردات گسترده برنج رمق و امید برای تولید ندارد، هنوز برنج‌های وارداتی سال 93 تا 95 در انبارها موجود است و دو وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت به جای پاسخگویی به هم پاس می‌دهند.

وی افزود: انبارهای برنج اشباع است و برنج‌های خارجی در مغازه‌ها به وفور دیده می‌شود، بسیاری از برنج‌های وارداتی با برنج‌های تولید داخلی مخلوط می‌شود و به نام برنج ایرانی عرضه می‌شود.

امام جمعه بابل ادامه داد: خیانت بارز مخلوط کردن برنج خارجی نتیجه سیاست‌های دولت است، نمایندگان مجلس به جای دخالت‎ در انتصاب این فرد و آن فرد و حقیر کردن خود، مسائلی مانند حمایت از تولید و برخورد با سیاست‌های غلط وارداتی را پیگیری کنند، مسؤولان برای جلوگیری از فضای حاکم یاس و ناامیدی در جامعه، با حمایت از تولیدکنندگان داخلی فضای امید بخش را در جامعه حاکم کنند.

این مسؤول با اشاره به اینکه گزارش دادن صد روزه رئیس جمهور امر پسندیده است اما گزارشی داده نشود که مردم آن را در فضای واقعی حس نکنند، بیان کرد: طوری گزارش داده نشود که انگار هیچ مشکلی در کشور نیست اظهار امید موضوع خوبی است اما امید غیر واقعی و کاذب داده نشود.

روحانی بابیان اینکه این گزارش از سوی جناح‌های مختلف مورد انتقاد قرار گرفت، گفت: گزارش تورم تک رقمی باید سر سفره محسوس شود، مبادا در سایه روزمرگی‌ها، خانواده‌ها و فضای اقتصادی ضعیف، به تدریج از کارآمدی نظام اسلامی کاسته شود، ایجاد سیاست‌هایی برای اشتغال و رفع مشکلات و معضلات نیاز ضروری جامعه است.

86009/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #اسلام #گزارش #برنج‌های #اینکه #روحانی #مسلمانان #وارداتی #واردات #تولید #استکبار #تولیدی #می‌دهند #مسؤول #داخلی #واقعی #جامعه #پیامبر #اظهار #اشاره #خارجی #حمایت #کشاورز #کالاهای #انبارهای #مخلوط #گسترده #ناامیدی #سیاست‌های #مهم‌ترین #خداوند #موجود #انبارها #جمهور #اسلامی #افزود #برشمرد #یادآور #افراد #تصریح #ادامه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : گزارش صد روزه رئیس جمهور باید در فضای واقعی حس شود/هنوز برنج‌های وارداتی سال 93 تا 95 در انبارها موجود است

*

*


X https://sport45.site/