مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران : سرانه استفاده از موسیقی 2 ساعت است

تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1396 - ساعت : 00:57

کد مطلب: 39517 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران : سرانه استفاده از موسیقی 2 ساعت است

مازندشورا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: سرانه مطالعه در کشور 8 تا 14 دقیقه اما سرانه استفاده از موسیقی 2 ساعت است.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، احد جاودانی جمعه شب در آئین اختتامیه دومین جشنواره موسیقی البرزنشینان لیلم افزود : احتمال می رفت استقبال از موسیقی زیرزمینی بیشتر باشد و چراغ موسیقی های کم فروغ شده باشد ، اما لیلم در سال گذشته نشان داد چنین چیزی نیست و این استقبال در سال گذشته تشویقی برای برگزاری دومین جشنواره لیلم شد.
وی ادامه داد : موسیقی محلی ما برگرفته از آداب ، سنن ، پیشینه ، هویت و زمزمه مادران و پدران هنگام درو برنج و در همه حالات با ما همراه بوده است.
جاودانی هنرمندان را سفیران صلح و دوستی، محبت و صفا و نیازمند حمایت عنوان کرد.
**افزایش 9 درصدی شرکت کنندگان لیلم نسبت به دوره اول
مدیر اجرایی این جشنواره نیز به تفاوت های دومین جشنواره لیلم با دوره نخست آن که درسال گذشته برگزار شد و ارتقای کمی و کیفی آثار اشاره کرد و گفت : در بخش انفرادی 9 درصد تعداد شرکت کنندگان نسبت به دوره نخست افزایش داشت.
محمد غلامی افزود : 294 نفر در قالب انفرادی و گروه به بخش نهایی دومین جشنواره لیلم و در برخی بخش ها از جمله لله وا تمامی شرکت کنندگان در جشنواره به بخش نهایی راه یافتند.
به گفته وی 44 اجرای گروهی موفق در طول 3 روز جشنواره به انجام رسید.
غلامی هدف این جشنواره را ایجاد جریان اثرگذار فرهنگی و زنده نگه داشتن انگیزه و رقابت برای نسل جوان موسیقی و گردهم آمدن اساتید موسیقی فالکلور جهت ارتقا و سمت و سودادن به اندیشه های موسیقیایی عنوان کرد.
دومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم جمعه شب با تجلیل از برگزیدگان در سالن هلال احمر ساری به کار خود پایان داد.
تجلیل از پیشکسوتان موسیقی مازندران و تشت نوازی بانوان مازندرانی از دیگر برنامه های این جشنواره بود.
این جشنواره به مدت سه روز از 7 تا 10 آذرماه در شهرهای ساری، آمل، بهشهر و سمنان برگزارشد. 111 نفر در بخش انفرادی، 7 گروه موسیقی مازندران، 6 گروه البرزنشین و دو گروه موسیقی بین المللی در این جشنواره هنرنمایی کردند.
خبرنگار : فاطمه رحمتی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
3009/1654

فرهنگي

موسيقي

جشنواره ليلم

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #جشنواره #موسیقی #لیلم #دومین #مازندران #کنندگان #انفرادی #گذشته #نهایی #تجلیل #خبرنگار #ساری #غلامی #جاودانی #افزود #عنوان #افزایش #البرزنشینان #استقبال

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران : سرانه استفاده از موسیقی 2 ساعت است

*

*


X https://sport45.site/