مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39529 -تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1396 -ساعت : 09:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
۴۰ هزار واحد مسکن مهر استان گیلان در دولت یازدهم و دوازدهم تحویل متقاضیان شد/ پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی ساخت جاده ماسوله به خلخال/ اجرای ۳۸ پروژه عمرانی در حوزه بازآفرینی شهری

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان:

۴۰ هزار واحد مسکن مهر استان گیلان در دولت یازدهم و دوازدهم تحویل متقاضیان شد/ پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی ساخت جاده ماسوله به خلخال/ اجرای ۳۸ پروژه عمرانی در حوزه بازآفرینی شهری

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان گفت: با کمک دولت تدبیر و امید در حدود ۴۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان مسکن مهر شده و در نیمه نخست امسال نیز بیش از ۲ هزار واحد مسکن مهر با هزینه‌ای بالغ بر ۱۳۲ میلیارد و ۵۰۳ میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

مازندشورا:علی خاوری در مصاحبه با خبرنگار وزارت راه و شهرسازی با به بیان اینکه تعهد استان گیلان احداث ۷۴ هزار و ۶۰۲ واحد مسکن مهر بوده است گفت: تاکنون ۶۰ هزار و ۵۵۲ واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان شده و نزدیک به ۱۴ هزار واحد مسکونی مهر نیز در حال تکمیل است که با واگذاری باقی مانده مسکن مهر جشن اتمام احداث مسکن مهر را برگزار خواهیم کرد.

خاوری همچنین به واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر اشاره کرد و گفت: بیش از ۶ هزار واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و در حدود ۱۴۵ واحد مسکن مهر نیز در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در استان گیلان فاقد متقاضی است.

۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی در احداث جاده ماسوله به خلخال

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان در تشریح وضعیت احداث جاده ماسوله- خلخال اظهار داشت: پروژه بهسازی و آسفالت راه ماسوله- ماجولان- خلخال ( در استان اردبیل ) به طول ۱۶.۵ کیلومتر در محدوده استان گیلان واقع شده که در سه فاز برنامه ریزی شده است.

خاوری ادامه داد: فاز اول بهسازی و آسفالت حدود ۳ کیلومتر از این مسیر به اتمام رسیده و ۱۳ کیلومتر و ۵۰۰ متر دیگر از این مسیر در دست اقدام می‌باشد.

وی با اشاره به مراحل اجرایی فاز دوم و سوم این مسیر گفت: ۱۰ کیلومتر و ۵۰۰ متر از این مسیر در حال عملیات روسازی و اجرای آسفالت قرار دارد. و در فاز سوم نیز به طول ۳ کیلومتر از این مسیر در اجرای عملیات تثبیت با سیمان به اتمام رسیده  و عملیات روکش آسفالت آن در صورت مساعد بودن شرایط جوی به زودی آغاز خواهد شد.

خاوری با بیان اینکه احداث این پروژه ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اظهار داشت: اعتبار مورد نیاز برای اتمام این پروژه حدود ۹۰ میلیارد ریال است که با محقق شدن این اعتبار و احداث این محور، شهر تاریخی ماسوله را به استان اردبیل متصل می‌کنیم .

اجرای  ۳۸ پروژه عمرانی در حوزه بازآفرینی شهری در بافت‌های ناکارآمد شهری

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با بیان اینکه برنامه‌ جامع‌ای در حوزه بازآفرینی شهری پایدار در بافت‌های ناکارآمد شهری در استان گیلان برای سال ۹۶ تدوین شده و درحال اجراست، تصریح کرد: اداره عمران و بهسازی شهری استان در سال ۹۶ علاوه بر ارائه تسهیلات بانکی برای احداث مسکن در بافت‌های ناکارآمد شهری، در حوزه بازآفرینی شهری با تشکیل ستادهای بازآفرینی شهری پایدار استان و شهرستان‌ها و کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی مربوطه و پیگیری پروژه‌های جاری، در راستای اجرائی کردن رویکرد محله محوری، برنامه‌ریزی اهرمی و هم‌افزایی منابع، تهیه برنامه اقدام مشترک با دستگاه‌های اجرایی عضو ستادهای بازآفرینی استانی و شهرستان‌ها را در دستور کار قرار داده است.

وی اضافه کرد: در این راستا محلات اولویت‌دار استان مشخص و به منظور احیاء، بهسازی و نوسازی شهری و همچنین ساماندهی حاشیه شهرها از محل اعتبارات ملی پروژه‌های مختلفی را در دستور کار قرار دادیم.

خاوری به مشوق‌های در نظر گرفته شده برای نوسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده استان اشاره کرد و گفت: با اطلاع رسانی‌های انجام شده در محدوده‌ها و محله‌های هدف و هماهنگی با شهرداری‌ها مشوق‌های مختلفی مانند تخفیف ۵۰ درصدی در صدور پروانه ساختمانی با هدف ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن در نظر گرفته شده و همچنین برای دریافت تسهیلات نوسازی متقاضیان را به بانک های عامل معرفی می‌کنیم.

خاوری با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۳۸ پروژه عمرانی را در ۷ شهر و  ۱۵ شهرستان استان گیلان در دست احداث و اجرا است، اظهار داشت: تنها در شهر رشت ۱۹ پروژه شامل تهیه طرح ساماندهی رودخانه زرچوب، تهیه طرح جامع بازآفرینی، احیاء بهسازی و نوسازی شوارع محدوده اطراف حرم خواهر امام (ع) و مسجد حاج "سمیع" شهر رشت، احیاء بهسازی و نوسازی محور و پل عابر پیاده میرزاکوچک خان، احداث خانه سلامت، احداث محور پیاده گردشگری و پیست دوچرخه سواری محله عینک رشت، تهیه طرح کفسازی ، نورپردازی و مبلمان شهری به‌عنوان پروژه‌های شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، مقدمات اجرائی آنها فراهم شده است.

وی همچنین به برخی پروژه‌های در دست اجراء در شهرستان لنگرود و لاهیجان نیز اشاره کرد و گفت: اجرای پروژه مرمت و بازسازی و محوطه سازی بقعه آقا سید حسین، احیاء بهسازي و نوسازي حاشیه پل خشتی، جمع آوري آبهاي سطحی در شهرستان لنگرود و اجرای پروژه های بهسازی و مناسب سازی معابر، مناسب سازی جدول و پیاده رو، مبلمان شهری در محله "خالو باغ"، اجرای پروژه احداث مرکز محله و خانه فرهنگ در محله "غریب آباد" و اجرای پروژه بازآفرینی مرکز محلات شهری (محلات هشت بهشت ) و تهیه طرح طراحی شهری بافت مرکزی شهر لاهیجان در حال اجرا یا مقدمات آن فراهم شده است.

 

جدول پروژه های در دست اقدام شرکت مادر تخصصی در گیلان

 

 

 


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - پروژه - احداث - گیلان - بهسازی - بازآفرینی - اجرای - خاوری - ماسوله - اشاره - کیلومتر - نوسازی - بافت‌های - آسفالت - پروژه‌های - همچنین - اتمام - اینکه - شهرسازی - خلخال - احیاء - اقدام - فیزیکی - مدیرکل - عملیات - ناکارآمد - شهرستان - ساماندهی - پیاده - عمرانی - محلات - پیشرفت - اظهار - تخصصی - متقاضیان - مختلفی - مشوق‌های - حاشیه - فراهم - لاهیجان - مناسب - لنگرود - مقدمات - بازسازی - مبلمان - گرفته - اجرایی - اردبیل - محدوده - برنامه - شهرهای - متقاضی - تحویل - درصدی - اعتبار - می‌کنیم - شهرستان‌ها - اجرائی - ستادهای - تسهیلات - پایدار - عمران - دستور -

مطالب مرتبط با : ۴۰ هزار واحد مسکن مهر استان گیلان در دولت یازدهم و دوازدهم تحویل متقاضیان شد/ پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی س...
نظر شما در مورد : ۴۰ هزار واحد مسکن مهر استان گیلان در دولت یازدهم و دوازدهم تحویل متقاضیان شد/ پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی س...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها