مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39539 -تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1396 -ساعت : 10:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 ۵ محصول دانش بنیان در ساری رونمایی می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری مازندران:

۵ محصول دانش بنیان در ساری رونمایی می‌شود

مازندشورا: رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به تنوع برنامه‌های هفته پژوهش گفت: ۵ محصول فناورانه پژوهشگران مازندران رونمایی می‌شود.

مازندشورا: علی معتمدزادگان صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته پژوهش اظهار داشت: فضای پویای اقتصادی بدون توسعه فناوری امکان پذیر نیست چراکه بسیاری از صنایع سنتی به دلیل اینکه عدم به روز رسانی از بین رفتند.

وی افزود: طرح‌های تحقیق و توسعه در حوزه فناوری در دانشگاه‌ها از طریق پارک‌های علمی و فناوری محقق می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به اینکه سهم دانشجویان پژوهشگر در سطح بازار کار از طریق خلق ایده و فناوری ارتقا می یابد، تصریح کرد: خدمات مالی و معنوی به فناوران و پژوهشگران داده می‌شود.

معتمدزادگان با بیان اینکه در هفته پژوهش امسال علاوه بر پژوهشگران از فناوران نیز تقدیر می‌شود، افزود: پژوهشگرانی که در مرز تکنولوژی همکاری کرده و دستاوردهای آن ها به تجاری‌سازی شده تجلیل می‌شوند.

وی با اعلام اینکه نمایشگاه دستاوردهای فناوری و پژوهشی مازندران در قالب فن بازار از فردا در استان آغاز می‌شود، گفت: در این فن بازار کتاب و پایان‌نامه‌های دانشجویی بخشی از غرفه‌ها بوده و در بیشتر غرفه ها دستاوردهای فناوران عرضه می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به اینکه سال گذشته 27 غرفه فن بازار در نمایشگاه هفته پژوهش داشتیم، گفت: امسال این تعداد به 37 غرفه رسیده و برخی مراکز سرمایه‌گذاری نظیر بانک‌ها نیز فعال شدند تا تجاری‌سازی فناوری با مشارکت آنان فعال شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری 250 محصول فناورانه در غرفه‌های نمایشگاه فن بازار مازندران مورد دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد، افزود: سامانه اطلاعات پژوهش فناوری مازندران بارگیری شده و در این نمایشگاه دیده می‌شود.

معتمدزادگان با اشاره به اینکه فناوری‌های سرمایه‌پذیر در هفته پژوهش امسال شناسایی و از این شرکت‌ها تجلیل می‌شود، گفت: سعی کردیم برنامه‌های هفته پژوهش استان را در کل مازندران متمرکز کنیم و امسال در آذرماه برنامه‌های متنوعی در سطح شهرهای استان داشتیم.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با بیان اینکه دبیرخانه مرکز فاوا استان در پارک علم و فناوری استان راه اندازی شده است، افزود: کارگاه‌های مختلف فناوری و اطلاعات در مازندران برای تجاری‌سازی ایده‌ها استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه کسب و کارهای دانش آموزی رونق می‌گیرد، گفت: برای مدیران پژوهش سراهای آموزش و پرورش یک کافه تک دانش آموزی در حاشیه نمایشگاه داریم.

معتمدزادگان با 12 برنامه را در قالب کارگاه در هفته پژوهش امسال پیش بینی کردیم، افزود: 5 محصول فناوری در حوزه کشاورزی، فناوری اطلاعات، فنی و مهندسی، بیوتکنولوژی امسال در نمایشگاه فن بازار مازندران رونمایی می‌شود.

وی بیان کرد: این محصولات امسال به صورت معناداری به صورت تجاری‌سازی در آمده و قابلیت عرضه در بازار دارد.

معتمدزادگان از برگزاری مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری مازندران در روز یکشنبه 12 آذرماه با حضور استاندار و مسئولان استانی در دانشکده فنی امام محمد باقر (ع) ساری خبر داد.

وی با بیان اینکه 8 فناوری و آر. ان .دی، گفت: مراسم تجلیل از دستاوردهای پژوهشگران و هفته پژوهش در عصر سه شنبه این هفته در پردیس دانشگاه مازندران برگزار می‌شود.


منبع : خبرگزاری تسنیم


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محصول دانش بنیان - ساری - مازندران -

نظر شما در مورد : ۵ محصول دانش بنیان در ساری رونمایی می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*