۵ محصول دانش بنیان در ساری رونمایی می‌شود

تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1396 - ساعت : 10:50

کد مطلب: 39539 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس پارک علم و فناوری مازندران:

۵ محصول دانش بنیان در ساری رونمایی می‌شود

مازندشورا: رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به تنوع برنامه‌های هفته پژوهش گفت: ۵ محصول فناورانه پژوهشگران مازندران رونمایی می‌شود.

مازندشورا: علی معتمدزادگان صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته پژوهش اظهار داشت: فضای پویای اقتصادی بدون توسعه فناوری امکان پذیر نیست چراکه بسیاری از صنایع سنتی به دلیل اینکه عدم به روز رسانی از بین رفتند.

وی افزود: طرح‌های تحقیق و توسعه در حوزه فناوری در دانشگاه‌ها از طریق پارک‌های علمی و فناوری محقق می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به اینکه سهم دانشجویان پژوهشگر در سطح بازار کار از طریق خلق ایده و فناوری ارتقا می یابد، تصریح کرد: خدمات مالی و معنوی به فناوران و پژوهشگران داده می‌شود.

معتمدزادگان با بیان اینکه در هفته پژوهش امسال علاوه بر پژوهشگران از فناوران نیز تقدیر می‌شود، افزود: پژوهشگرانی که در مرز تکنولوژی همکاری کرده و دستاوردهای آن ها به تجاری‌سازی شده تجلیل می‌شوند.

وی با اعلام اینکه نمایشگاه دستاوردهای فناوری و پژوهشی مازندران در قالب فن بازار از فردا در استان آغاز می‌شود، گفت: در این فن بازار کتاب و پایان‌نامه‌های دانشجویی بخشی از غرفه‌ها بوده و در بیشتر غرفه ها دستاوردهای فناوران عرضه می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به اینکه سال گذشته 27 غرفه فن بازار در نمایشگاه هفته پژوهش داشتیم، گفت: امسال این تعداد به 37 غرفه رسیده و برخی مراکز سرمایه‌گذاری نظیر بانک‌ها نیز فعال شدند تا تجاری‌سازی فناوری با مشارکت آنان فعال شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری 250 محصول فناورانه در غرفه‌های نمایشگاه فن بازار مازندران مورد دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد، افزود: سامانه اطلاعات پژوهش فناوری مازندران بارگیری شده و در این نمایشگاه دیده می‌شود.

معتمدزادگان با اشاره به اینکه فناوری‌های سرمایه‌پذیر در هفته پژوهش امسال شناسایی و از این شرکت‌ها تجلیل می‌شود، گفت: سعی کردیم برنامه‌های هفته پژوهش استان را در کل مازندران متمرکز کنیم و امسال در آذرماه برنامه‌های متنوعی در سطح شهرهای استان داشتیم.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با بیان اینکه دبیرخانه مرکز فاوا استان در پارک علم و فناوری استان راه اندازی شده است، افزود: کارگاه‌های مختلف فناوری و اطلاعات در مازندران برای تجاری‌سازی ایده‌ها استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه کسب و کارهای دانش آموزی رونق می‌گیرد، گفت: برای مدیران پژوهش سراهای آموزش و پرورش یک کافه تک دانش آموزی در حاشیه نمایشگاه داریم.

معتمدزادگان با 12 برنامه را در قالب کارگاه در هفته پژوهش امسال پیش بینی کردیم، افزود: 5 محصول فناوری در حوزه کشاورزی، فناوری اطلاعات، فنی و مهندسی، بیوتکنولوژی امسال در نمایشگاه فن بازار مازندران رونمایی می‌شود.

وی بیان کرد: این محصولات امسال به صورت معناداری به صورت تجاری‌سازی در آمده و قابلیت عرضه در بازار دارد.

معتمدزادگان از برگزاری مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری مازندران در روز یکشنبه 12 آذرماه با حضور استاندار و مسئولان استانی در دانشکده فنی امام محمد باقر (ع) ساری خبر داد.

وی با بیان اینکه 8 فناوری و آر. ان .دی، گفت: مراسم تجلیل از دستاوردهای پژوهشگران و هفته پژوهش در عصر سه شنبه این هفته در پردیس دانشگاه مازندران برگزار می‌شود.


منبع : خبرگزاری تسنیم

برچسب ها : #محصول دانش بنیان #ساری #مازندران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ۵ محصول دانش بنیان در ساری رونمایی می‌شود

*

*


X https://sport45.site/