مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39552 -تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1396 -ساعت : 16:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فعال شدن اورژانس بیماری های قلبی و مغزی در مازندران

فعال شدن اورژانس بیماری های قلبی و مغزی در مازندران

مازندشورا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که اورژانس ویژه بیماران قلبی و مغزی در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان فعال شده است .

مازندشورا: به گزارش خبرنگارایرنا، دکتر سید عباس موسوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که در این مراکز فوریت های پزشکی ویژه و تخصصی ، بیماران دارای مشکل قلبی و مغزی پذیرفته شده و کارهای درمانی اولیه برابر استانداردهای تعریف شده وزارت بهداشت به آنان ارائه می شود.
وی گفت که بر اساس تعریف انجام شده بیماران قلبی نیازمند رسیدگی اورژانسی به بیمارستان ها و مراکز درمانی دارای کد 247 و بیماران مغزی هم به مراکز درمانی دارای کد 724 انتقال می یابند.
موسوی افزود : در این مراکز قلبی و مغزی امکانات مناسب تجهیز و داروهای مورد نیاز نیز در دسترس بیماران قرار دارد که می توانند در صورت مراجعه ساعت طلایی از این خدمات برخوردار شوند.
براساس آمار بیش از یک سوم مرگ و میر در مازندران سالانه به دلیل سکته قلبی و مغزی است .
وزارت بهداشت به منظور کاهش تلفات ناشی از سکته مغزی برنامه بیمارستان 724 و برای سکته قلبی هم برنامه 247 را به اجرا گذاشته است.
در حالی که سکته مغزی تا چند سال پیش سومین علت مرگ و میر در دنیا بود ، ولی اکنون در کشورهای پیشرفته با کمک اقدامات مناسب و درمان با داروی ' تی پی ای TPA ' به پنجمین علت تنزل یافته است.
این دارو هم اکنون در بیمارستان های دارای کد 724 در دسترس کادر درمانی قرار دارد و در صورتی که بیمار دچار سکته مغزی در کمتر از سه ساعت اول به این بیمارستان ها رسانده شود با استفاده از این دارو ، بهبودی چشمگیر و قابل ملاحظه ای را پشت سر خواهد گذاشت .
به اعتقاد متخصصان مغز و اعصاب ، لازمه شروع درمان برای رهائی از مرگ در بیماران سکته مغزی و قبلی، رساندن فوری آنان به بیمارستان و انجام اقدامات فوری با استفاده از تجهیزات و داروهای مورد نیاز است .
** استقرار 670 تخت ویژه در مازندران
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که هم اکنون 670 تخت بیمارستانی ویژه ( ای سی یو، سی سی یو) در بیمارستان های دولتی این خطه شمال کشور تجهیز شده است.
موسوی اظهار داشت : 110 تخت ویژه در بیمارستان های دولتی در دولت یازدهم در مازندران تجهیز شد و این کار همچنان نیز ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد : همچنین برای ارتقاء سطح خدمات پزشکی و درمانی در بیمارستان های دولتی در مازندران طرح هتلینگ اجرایی شد و در دولت تدبیر و امید 520 میلیارد ریال اعتبار برای این طرح هزینه شده است.
** رتبه اول چاقی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که این استان طبق بررسی وزارت بهداشت و درمان رتبه اول کشور را داراست و علت عمده آن را کم تحرکی و تغذیه نامناسب است.
وی افزود : چاقی و کم تحرکی باعث شده تا 10 درصد از جمعیت این خطه شمال کشور به بیماری دیابت مبتلا شوند و رتبه هفتم کشور را در این زیمنه به خود اختصاص داده است.
موسوی گفت که مازندران در بیماری فشار خون هم که از بیماری های کشنده در جهان محسوب می شود ، رتبه پنجم کشور را دارد.
وی اافزود : اگر تغییر سبک زندگی در این استان در دستور کار قرار نگیرد ، در آینده از لحاظ بیماری مشکلات زیادی گریبان مردم این خطه شمال کشور را می گیرد.
** تصویب نشدن بیمارستان یک هزار تختخوابی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که بیمارستان یکهزار تختخوابی که قرار بوده با همکاری شرکت سامسونگ در این استان ساخته شود ، هنوز به تایید نرسیده است.
وی افزود : در مرحله اول پنج بیمارستان یکهزار تختخوابی در کشور به تایید رسیده که پیگیری می شود تا این طرح برای مازندران نیز اجرا شود.
** طلب 6 هزار میلیارد ریالی دانشگاه مازندران از شرکت های بیمه ای
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین گفت که این دانشگاه بابت خدماتی بهداشتی و درمانی که ارائه کرده ، حدود 6 هزار میلیارد ریال از شرکت های بیمه ای طلبکار است.
موسوی افزود : همچنین دانشگاه بابت دستمزد کارکنان و خرید دارو و تجهیزات نیز حدود 5 هزار و 200 میلیارد ریال بدهکار است.
وی تدوین بودجه پایدار را مهمترین راهکار برای رفع این مشکل اعلام کرد.
خبرنگار : حسین فلاحتی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
6982/1654

اجتماعي

دانشگاه علوم پزشكي

مراكز قلب و مغز

مصاحبه


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - بیمارستان - دانشگاه - درمانی - پزشکی - بیماری - بیماران - افزود - موسوی - میلیارد - دارای - مراکز - دولتی - استان - اکنون - درمان - همچنین - بهداشت - وزارت - تختخوابی - تجهیز - فلاحتی - تایید - یکهزار - تحرکی - داروهای - مناسب - ارائه - تعریف - خبرنگار - دسترس - خدمات - استفاده - اقدامات - برنامه - تجهیزات -

نظر شما در مورد : فعال شدن اورژانس بیماری های قلبی و مغزی در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*