مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39559 -تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1396 -ساعت : 18:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مهر پروانه استاندارد بر بیش از یک هزار کالای مازندران

مهر پروانه استاندارد بر بیش از یک هزار کالای مازندران

مازندشورا: مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی مازندران گفت : یک هزار و 200 کالای استان با کسب تاییدیه های لازم از این اداره کل ، مهر پروانه استاندارد برآنها زده شد .

مازندشورا: مسعود جوادی روز شنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز مازندران افزود : با وجود تعدد کالاهای استاندارد استان اما مردم به اندازه 10 کالای استاندارد را نمی شناسند .
وی این عدم آگاهی مردم نسبت به کالاهای استاندارد را چالش همیشگی اداره کل استاندارد مازندران برشمرد و ادامه داد : رسانه ها بویژه ایرنا رسانه رسمی کشور می تواند در فضای پرتلاطم شبکه های مجازی یاریگر استاندارد برای اطلاع رسانی درست باشد .
مدیر کل استاندارد مازندران همچنین از آشنا نبودن تولیدکنندگان در خصوص استانداردهای ملی به عنوان دیگر چالش این نهاد نام برد .
وی اضافه کرد : تاکنون 33 هزار استاندارد ملی در کشور تهیه شد که ناآشنایی تولید کنندگان با این استانداردها باعث شده تا این ویژگی ها را برای افزایش کیفیت محصولات خود لحاظ نکنند .
جوادی تاکید کرد : استانداردهای ملی کشورمان برگرفته و مطابق با استانداردهای بین المللی است .
*** نشان استاندارد بر روی 67 درصد کالاهای صادراتی مازندران
وی با اشاره به اینکه محصولات با کیفیت و استاندارد مازندران پا را فراتر از مرزهای استان و کشور گذاشته اند ، گفت : 67 درصد از کالاهای صادراتی مازندران که از گمرکات استان خارج می شوند نشان استاندارد ملی را دارند .
مدیر کل استاندارد مازندران نشان استاندارد ایران را نشان معتبر برای دیگر کشورها دانست و ادامه داد : کشورهای همسایه همچون عراق کالای بدون استاندارد ایران را پذیرا نیستند .
وی که استاندارد را یکی از کوچکترین ادارات کل درمازندران نام برد ، افزود : با توجه به حجم بالای وظایف این نهاد اما با مضیقه ومشکل کمبود پرسنل در بدنه مواجه هستیم .
جوادی با اشاره به اینکه 69 وظیفه برای سازمان استاندارد تعریف شده است ، ادامه داد : کنترل فعالیت بیش از یک هزار خط تولید در مازندران تنها بخشی از فعالیت های این نهاد به شمار می رود .
وی از تشدید مجازات متخلفان استاندارد خبرداد و گفت که با تغییر قانون مجازات مصوب سال 76 ، مجازات های سنگینی برای این دست تخلفات لحاظ شده است .
مدیر کل استاندارد مازندران از تعیین مجازات های سنگین به عنوان تعبیه چراغ های قرمز برای افراد متخلف ذکر کرد و ادامه داد : علاوه بر بازدارندگی افراد از تخلف ، در دستیابی مردم به حق و حقوقشان و رسیدن به جنس با کیفیت تاثیر می گذارد .
*** برخورد بی تعارف استاندارد با واحدهای متخلف
وی که استاندارد را به عنوان نهاد ضامن حفظ امنیت و سلامت مردم می داند ، گفت: در این خصوص و برای برخورد با متخلفان هیچگونه تعارف نداریم .
وی افزود : اداره کل استاندارد مازندران در راستای اجرای برنامه برخورد با متخلفان از سال گذشته تاکنون 26 واحد مازندران را به دلیل عدم رعایت نکات استاندارد پلمب کرد .
به گفته مدیر کل استان مازندران با اجرایی شدن قوانین جدید مجازات با متخلفان استاندارد امیدواریم بسیاری از حقوق پایمال شده مردم تامین شود .
*** 46 آزمایشگاه ، همکار اداره کل استاندارد در مازندران
وی با تاکید بر اینکه امکانات و تجهیزات اداره کل استاندارد مازندران نمی تواند جوابگوی حجم بالای فعالیت های این نهاد باشد ، گفت که برای رفع این کمبودها درفراخوانی از بخش خصوصی برای این منظور دعوت به همکاری شد .
جوادی اضافه کرد : هم اکنون 46 آزمایشگاه بخش خصوصی با اداره کل استاندارد مازندران همکاری دارند که خود این اداره کل نیز بر روند فعالیت آنها نظارت دارد .
مدیر کل استاندارد استان مازندران از ایرنا به عنوان رسانه دولت که می تواند در بسیاری مواقع کمک حال دستگاه های اجرایی باشد نام برد و ادامه داد : با توجه به بضاعت اندک استاندارد برای صرف هزینه تبلیغات ، رسانه ای همچون ایرنا می تواند در بعد اطلاع رسانی به خوبی عمل بکند .
رئیس خبرگزاری ایرنا مرکز مازندران نیز گفت : این رسانه حاکمیتی برای بیان مسائل ، مشکلات و همچنین معرفی فعالیت های اداره کل استاندارد استان آماده همکاری است .
حسن فلاحتی از استاندارد به عنوان یکی از دستگاه های اجرایی اثرگذارنام برد که به دلیل دیده نشدن کارهایشان ، در جامعه ناشناخته مانده اند .
خبرنگار : فاطمه قنبری قادیکلایی **انتشاردهنده : محسن حسن نیا
2096/1899

اقتصاد

استاندارد

پروانه استاندارد

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استاندارد - مازندران - اداره - استان - فعالیت - رسانه - عنوان - ادامه - مجازات - تواند - متخلفان - کالاهای - ایرنا - جوادی - اجرایی - کیفیت - برخورد - اینکه - همکاری - افزود - کالای - استانداردهای - بالای - دستگاه - افراد - متخلف - تعارف - آزمایشگاه - خصوصی - بسیاری - تولید - همچنین - اضافه - رسانی - اطلاع - خبرگزاری - تاکنون - پروانه - اشاره - دارند - صادراتی - تاکید - محصولات - همچون -

نظر شما در مورد : مهر پروانه استاندارد بر بیش از یک هزار کالای مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*