مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39569 -تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1396 -ساعت : 16:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فعالیت های عمرانی ومشکلی بنام معارض

مازندشورا: شهردارآنلاین: این روزها پروژه ای که برای شهرداری کامیاران انجام شدنش به مرگ درختان یک باغ و عدم انجامش دلیلی برای ادامه ترافیک سنگین درون شهری می شود، تبدیل به اقدام دو سر باخت شهرداری شده است.

مازندشورا:آسفالت و جدول کشی یکی از قدیمی ترین خیابان های شهر کامیاران توسط شهرداری به باغی رسید که مسئولان شهری را بر سر دو راهی تخریب باغ یا متوقف کردن ساخت خیابان قرار داده است.
با توجه به اینکه درختان در شهرها ریه های تنفسی محسوب می شوند و از طرفی توسعه شهری و اجرای طرح های عمرانی ضرورتی اجتناب ناپذیر به شمار می رود باید دید شهرداری کدام یک را فدای دیگری می کند.
براساس مشاهدات در حال حاضر این پروژه در قسمتی که این باغ قرار دارد در خیابان باغبانی متوقف است اما نه بدلیل اینکه شهرداری نمی تواند یا قصد تخریب باغ را ندارد بلکه دلیل توقف این پروژه، مالک باغ است.
پیرزن مالک باغ مانند مادری که برای جان فرزندش احساس خطر کرده باشد، کنار باغ ایستاده و تمام حرکت های ماشین آلات راهسازی و کارگرانی که در قسمت های دیگری از این خیابان مشغول هستند را زیر نظر دارد. 
جلو که رفتم عزت صیادی مالک این باغ با دیدن دوربین، قلم و کاغذ در دستم با فکر اینکه از شهرداری یا فرمانداری برای جلب رضایت او برای تخریب باغش رفته ام سلامم را جواب نداد و گفت: این باغ مانند فرزند و خانه امیدم است.
وی با اشاره به اینکه زمین این باغ را همراه زمین خانه خود که روبروی باغ قرار دارد خریده است، افزود: زمین باغ را بیش از 30 سال پیش خریده و دارای قولنامه است.
صیادی با بیان اینکه رضایت دادن به تخریب کردن، باغی که 12 سال برای به ثمر رسیدن آن زحمت کشیده است برایش بسیار سخت است، اظهار کرد: در صورتی اجازه تخریب باغ را می دهد که شهرداری با ارزیابی کارشناسان تمام خسارت های درختان و پول زمین را به وی پرداخت کند.
سرپرست شهرداری کامیاران در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: این باغ 150 متری مانع ایجاد تقاطع خیابان مصطفی خمینی به خیابان باغبانی شده است.
محمدآقا اردلان با اشاره به اینکه به صورت قانونی پرداخت غرامت در چنین مواردی ملزم به داشتن سند و قولنامه قانونی است، افزود: با توجه به اینکه چند سال پیش این زمین مدعی دیگری داشت، قولنامه که این خانواده در دست دارند، مشکوک به غیر قانونی بودن است.
وی با بیان اینکه این خانواده در ابتدا فقط خواهان خسارت درخت ها بودند، یادآور شد: حالا بعد از گذشت مدتی با ارائه یک قولنامه برای زمین باغ مدعی دریافت غرامت برای این زمین نیز هستند.
اردلان در خصوص راه حل شهرداری برای رفع این مشکل گفت: اگر این مشکل با توافق طرفین حل نشود، شهرداری مجبور به حل آن از طریق مراجع قضایی است.
سرپرست شهرداری کامیاران به فروش قولنامه ای زمین بدون توجه به طرح و نقشه شهر در نقاط مختلف این شهر در گذشته اشاره کرد و افزود: این مساله موجب شد تا شهرداری در هر منطقه از شهر که بخواهد کاری انجام دهد با مشکلات و موانع فراوانی روبرو شود.
اردلان با بیان اینکه براساس قانون ایجاد فضای سبز، کوچه بندی و آماده سازی و آسفالت خیابان ها بر عهده مالکین اصلی زمین های شهری است، اضافه کرد: مالکان اصلی زمین های شهری کامیاران با سوء استفاده از عدم نظارت مسکن و شهرسازی بر خرید و فروش این زمین ها در قبال فروختن اراضی هیچ کدام از وظایف خود را انجام نداده است.
وی حل اینگونه مشکلات را وظیفه مالکان اصلی زمین ها دانست و افزود: قانون باید آنها را موظف به جبران خسارت مردم و پاسخگویی در برابر کارهای غیر قانونی که انجام داده اند، کند.
سرپرست شهرداری کامیاران با اشاره به اینکه خیابان باغبانی با قدمتی 45 ساله، 50 درصد آسفالت و جدول کشی آن در گذشته انجام شده است، گفت: برای ساخت 50 درصد باقی مانده که مشکلات کنونی در آن ایجاد شده سه میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است. 
از آنجا که در بسیاری از این گونه موارد مردم قربانی سوء مدیریت نهادهای ذیربط و سوء استفاده مالکان زمین ها و دلالان می شود در برخی موارد عده ای سودجو از این مشکل سوء استفاده می کنند و این موارد یکی از علل عدم توسعه یافتی اینگونه شهرها است.
کامیاران در 65 کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - اینکه - خیابان - کامیاران - قولنامه - تخریب - قانونی - افزود - اشاره - آسفالت - اردلان - ایجاد - مشکلات - مالکان - موارد - استفاده - سرپرست - خسارت - دیگری - باغبانی - قانون - پروژه - گذشته - براساس - خریده - توسعه - اینگونه - خانواده - غرامت - پرداخت - شهرها - متوقف - رضایت - صیادی - عمرانی - مانند - درختان -

نظر شما در مورد : فعالیت های عمرانی ومشکلی بنام معارض

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*