تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1396 - ساعت : 16:48

کد مطلب: 39610 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مردم فرآورده های خام دامی را از دستفروشان تهیه نکنند

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: هرگونه دستفروشی فرآورده های خام دامی ممنوع است و شهروندان به دلیل مشکلات بهداشتی باید از خرید آنها خودداری کنند.

مازندشورا:عیسی غیاث یزدی افزود: عده ای از دستفروشان در شهرها اقدام به فروش فرآورده های خام دامی از جمله ماهی تازه و منجمد و همچنین آلایش های خوراکی دام می کنند که با توجه به رعایت نشدن زنجیره سرد و همچنین مشخص نبودن هویت فرآورده ها، استفاده از آنها مشکلات زیادی را برای مصرف کنندگان به همراه دارد.
وی اظهار کرد: در بیشتر موارد فرآورده های عرضه شده توسط این افراد که با قیمت های پایین تر نسبت به بازار عرضه می شوند، از محصولات تاریخ مصرف گذشته هستند که قابلیت مصرف انسانی ندارد.
این مسئول با اشاره به ضبط و معدوم سازی ماهی منجمد عرضه شده بر روی یک چرخ دستی طی هفته گذشته در قزوین، از عموم مردم خواست تا ضمن تهیه فرآورده خام دامی از مراکز مجاز و زیر نظارت دامپزشکی، نسبت به معرفی دستفروشان مواد خام دامی از طریق سامانه پیامکی 50001512 به اداره دامپزشکی اقدام کنند.
به گفته وی در صورت اطلاع رسانی شهروندان از فروش فرآورده های خام دامی به شکل سیار و دستفروشی در اسرع وقت با همکاری واحد اجرائیات شهرداری برخورد قانونی با متخلفان صورت خواهد گرفت.
استان قزوین دارای 149 دامپزشک، 19کارشناس وشش کارشناس ارشد و 103 کاردان دامپزشکی است.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #فرآورده #دامپزشکی #دستفروشان #قزوین #گذشته #منجمد #اقدام #همچنین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مردم فرآورده های خام دامی را از دستفروشان تهیه نکنند

*

*