تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1396 - ساعت : 18:52

کد مطلب: 39618 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تمام شهروندان را برابر می دانیم

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار اصفهان گفت: فارغ از ویژگی های دینی و مذهبی، تمام شهروندان اصفهان را برای برخورداری از امکانات شهری برابر می دانیم.

مازندشورا:همانطور که دین اسلام توصیه کرده تمام انسان ها فارغ از هر دین و آیینی از کرامت ذاتی یکسان برخوردار هستند و معتقدم با این نگاه ادیان و مذاهب می توانند فرصتی برای توسعه شهر باشند.
وی که در دیدار ' سپیان کاشجیان ' پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران و رئیس مجمع نمایندگان ارامنه اصفهان و جنوب ایران سخن می گفت، افزود: برخورداری یکسان شهروندان با هر دین و آیین از امکانات شهری اصفهان نزد مدیریت شهری یک اصل مسلم است. 
شهردار اصفهان این کلانشهر را شهری برخوردار از تمدن و ادیان مختلف دانست و گفت: با این ویژگی می توانیم در کنار یکدیگر زندگی مسالمت آمیز داشته باشیم و برای حل مسائل و مشکلات شهر گفت و گو کنیم.
وی ادامه داد: مسلمانان و ارامنه ساکن در اصفهان به این شهر تعلق خاطر دارند و هر دو اصفهان را دروازه گفت و گوی تمدن ادیان می دانند.


نوروزی تاکید کرد: ارامنه اصفهان با تقدیم حدود 90 شهید به اسلام و انقلاب دین خود را در سخت ترین شرایط کشور به ایران ادا کرده اند، علاوه بر این زندگی ارامنه در اصفهان در طول تاریخ یک زندگی شرافتمندانه بوده و شهروندان اصفهانی هیچگاه از حضور ارامنه در اصفهان دچار خسران و زیان نشده اند.
وی با بیان اینکه فرصت و امکان ارتباط با خارج از ایران برای شورای خلیفه گری ارامنه بیشتر فراهم است، اضافه کرد: با وجود این امکان، باید زمینه های لازم برای حضور هرچه بیشتر گردشگران مسیحی و ارامنه در اصفهان فراهم شود تا صنعت گردشگری اصفهان بیش از پیش رونق یابد. 
شهرداری اصفهان آمادگی مدیریت این شهر برای فراهم کردن اینگونه فعالیت ها را اعلام کرد و گفت: ارامنه می توانند در توسعه شهر اصفهان در تمام زمینه های فرهنگی و اجتماعی نقش موثری ایفا کنند.


پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران نیز دیدار این دیدار گفت: شهرداری نهادی است که به طور مستقیم با مردم سروکار دارد و امیدواریم با همکاری یکدیگر بتوانیم گام هایی برای شهر اصفهان برداریم.
اسقف ' سپیان کاشچیان ' بابیان اینکه برنامه هایی برای رونق گردشگری در اصفهان داریم، تصریح کرد: برنامه های توریستی مانند هتل سازی، احیای خانه های قدیمی و تبدیل آن به اقامتگاه و برنامه هایی نیز برای قبرستان ارامنه داریم تا با استفاده از این موارد بتوانیم زمینه های ورود هرچه بیشتر گردشگر به شهر اصفهان را فراهم کنیم.
وی ادامه داد: مسیحیان ارامنه در ایران در کنار سایر هموطنان مسلمان خود در رفاه و آزادی کامل قرار دارند و مقابل رجزخوانی های امپریالیسم ایستاده اند. 
پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران اضافه کرد: ارامنه خدمات زیادی در طول تاریخ به ایران و اصفهان داشته اند و ما قصد داریم این خدمات و همفکری را همچنان در اصفهان ادامه دهیم.
حدود هفت هزار نفر از ارامنه کشور در استان اصفهان سکونت دارند که بیشتر آنها در شهرستان اصفهان مقیم هستند. 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #اصفهان #ارامنه #بیشتر #فراهم #زندگی #زمینه #مذهبی #ادامه #برنامه #داریم #ادیان #دارند #شهروندان #دیدار #اضافه #خدمات #بتوانیم #گردشگری #امکان #یکدیگر #توانند #برخوردار #یکسان #اسلام #توسعه #سپیان #تاریخ #مدیریت #پیشوای #اینکه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تمام شهروندان را برابر می دانیم

*

*