مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39625 -تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1396 -ساعت : 19:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان با الزام ارزیابی محیط زیستی پروژه های شهری میسر است

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: در بحث محیط زیست باید دیدگاه و نگرش اصلاح شود تا هر اقدام و فعالیتی در شهر کمترین عارضه به محیط زیست و بیشترین بهره وری را داشته باشد.

مازندشورا:پیروز حناچی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در نشست مشترک با صدرالدین علی پور رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار به همراه مدیران حوزه محیط زیست و فنی و عمرانی ضمن اعلام همکاری و تعامل این معاونت با مرکز مدیریت محیط زیست در ارزیابی پروژه های عمرانی با تاکید بر اینکه در حال حاضر مطالعات و ارزیابی محیط زیستی قبل، حین و بعد از اجرا رها شده، اظهار کرد: باید با ایجاد یک ساختار مناسب و مشخص کردن فرایندها، روش ارزیابی محیط زیستی پروژه های شهری بهبود یابد.

حناچی گفت: در بحث محیط زیست باید دیدگاه و نگرش اصلاح شود تا هر اقدام و فعالیتی در شهر کمترین عارضه به محیط زیست و بیشترین بهره وری را داشته باشد.

وی ادامه داد: در تعریف طرحهای جدید لزوم استفاده از نظرات کارشناسان محیط زیست در دستور کار قرار گیرد تا ضمن بیشترین انطباق با ملاحظات و استانداردهای محیط زیستی منجر به پایداری شهری و در نتیجه ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه اگر شهری با کیفیت برای زندگی شهروندان می خواهیم باید نگاه پایدار به محیط زیست داشته باشیم گفت: هر اقدامی که در سطح شهر انجام می شود باید پیام آن به شهروندان اطلاع رسانی گردد تا منجر به هم افزایی و افزایش مشارکت گردد.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر بعضی از فعالیتها در سطح شهر نه تنها صرفه اقتصادی نداشته بلکه منجر به بروز آلودگی های محیط زیستی و کاهش کیفیت زندگی شهروندان شده که باید برای حذف چنین فعالیتهایی همه تلاش کنند تا موضوع تبدیل به یک خواسته از طرف مردم شود.

صدرالدین علی پور در ادامه با اشاره به حساسیت و اهمیت پرداختن به موضوع محیط زیست در تمامی حوزه های مختلف شهرداری تهران گفت: امیدوارم با حمایت های لازم معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران شاهد کاهش معضلات و مشکلات محیط زیستی ناشی از عدم انجام مطالعات و ارزیابی اثرات محیط زیستی در پروژه ها باشیم.

وی در ادامه افزود: قطعا بعد از انجام مطالعات و ارزیابی محیط زیستی پروژه ها نیاز به اجرایی نمودن نتیجه مطالعات است که این جز با فراهم کردن یک سازو کار مناسب مبنی بر الزام اجرایی شدن اسناد بالادستی امکان پذیر نخواهد شد.

رئیس مرکز مدیریت محیط زیست تاکید کرد: نمی خواهیم روند اجرای پروژه ها و خدمات کند شود بلکه بنا داریم در کنار اجرای پروژه ها با رعایت ملاحظات محیط زیستی روند خدمات رسانی و در نهایت کیفیت زندگی شهروندان ارتقاء یابد.

علی پور گفت: در بعضی اوقات مشاهده شده به لحاظ اقتصادی اجرای یک پروژه بزرگ مقیاس به صرفه نیست اما می توان با جایگزین کردن طرحهای مشابه نه تنها منجر به کاهش اثرات منفی محیط زیستی شد که از تحمیل بار مالی اضافی جلوگیری نمود.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: اجرای طرح هایی مانند احداث تصفیه خانه، تجهیز مبلمان شهری به انرژی های تجدید پذیر، استفاده از سیستم زباله گیر و غیره که همگی جنس عمرانی دارند تنها با در برداشتن نگاه محیط زیستی می تواند منجربه کاهش اثرات منفی و ارتقاء کیفیت زندگی شود.

در این نشست مقرر شد کمیته محیط زیست معانت فنی و عمرانی شهرداری تهران در مراحل مطالعات، ارزیابی و نظارت قبل و بعد از اجرای پروژه ها فعال تر گردد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زیستی - پروژه - ارزیابی - عمرانی - زندگی - کیفیت - شهروندان - شهرداری - مطالعات - تهران - ادامه - اجرای - ارتقاء - اثرات - تاکید - مدیریت - اقتصادی - رسانی - باشیم - موضوع - خواهیم - حناچی - خدمات - الزام - اجرایی - نتیجه - ملاحظات - صدرالدین - اینکه - معاونت - مناسب - بیشترین - استفاده - طرحهای - معاون - پایدار -

نظر شما در مورد : ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان با الزام ارزیابی محیط زیستی پروژه های شهری میسر است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*