تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1396 - ساعت : 21:23

کد مطلب: 39632 چاپ به اشتراگ گذاشتن

خلق آثار بدیع هنری بر روی درختان خشکیده شرق تهران

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس اداره فضای سبز شهرداری منطقه ۷ از ایجاد آثار هنری و آذین بندی درختان خشک سطح منطقه در راستای زیباسازی شهری و استفاده بهینه از درختان خشکیده خبر داد.

مازندشورا:شادی مالکی با اعلام این مطلب افزود: طرح پاکسازی فضای سبز منطقه از درختان خشک و آذین بندی این درختان به اجرا درآمده است.

وی تصریح کرد: به همین منظور به عنوان نمادی از پاییز یکی از درختان خشک در سطح منطقه با چترهای رنگی و با رنگ های برگ های پاییزی آذین بندی شد.

رئیس اداره فضای سبز شهرداری منطقه ۷تاکید کرد: به منظور افزایش علاقه مندی شهروندان به فضای سبز و تاثیر آن در جلب بیشتر مشارکت شهروندان در توسعه و نگهداشت شهر، اداره فضای سبز منطقه اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی رایگان فضای سبز در مرکز آموزش و مشاوره فضای سبز، سرای محلات و مدارس منطقه  کرد.

به گفته وی در این دوره ها آموزش هایی همانند سبزی کاری خانگی، احداث فضای سبز عمودی، پرورش قارچ و با هدف کارآفرینی دوره هایی همانند پرورش و تولید گل و گیاه و بونسای در مدارس برگزار می شود.

مالکی با اشاره به پایش درختان سطح منطقه، عنوان کرد: در راستای بررسی مستمر وضعیت سلامت درختان چنار کهنسال در سطح منطقه کارشناسان مرکز تحقیقات، آموزش ومشاوره فضای سبز، بطور روزانه درختان کهنسال را مورد پایش قرار داده و در صورت نیاز به تغذیه یا رسیدگی ویژه برنامه کاری مدون به ناحیه ها ابلاغ می شود.

وی با تاکید بر پاکسازی کامل درختان سطح منطقه از سر شاخه های خشک، اظهار داشت: با توجه به اینکه بسیاری از شاخه های خشک کانون آفت و بیماری هستند و علاوه بر این منظره نامناسبی بر روی گیاه ایجاد می کنند، در یک طرح جهادی در سطح منطقه پاکسازی کامل درختان از شاخه خشک انجام شد.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #درختان #منطقه #پاکسازی #آموزش #مدارس #کهنسال #پرورش #همانند #اداره #مالکی #منظور #عنوان #شهروندان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : خلق آثار بدیع هنری بر روی درختان خشکیده شرق تهران

*

*