مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39639 -تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1396 -ساعت : 21:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اجرای طرح ضربتی جمع‌آوری متکدیان و کودکان خیابانی در قم

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیر کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم گفت: طرح ضربتی رفع تخلفات شهری به‌ویژه جمع آوری متکدیان و کودکان خیابانی در قم از سه ماه پیش درحال اجرا است.

مازندشورا:احمدرضا شفیعی اظهار کرد: در راستای ایجاد شهری نمونه و توسعه یافته و به منظور رفع آسیب‌های اجتماعی ناشی از فعالیت غیر مجاز افراد سود جو که با سوء استفاده از احساسات و عواطف انسانی به عناوین و شیوه های مختلف حقوق سایر شهروندان را مورد تعدی قرار داده و به اشکال گوناگون مبادرت به تکدی گری می کنند طرح ضربت جمع آوری متکدیان و کودکان خیابانی که از شهریورماه به مرحله اجرا در آمده است.

 

وی افزود: این طرح علاوه بر فعالیت شبانه روزی واحدهای پیشگیری و رفع تخلفات شهری مناطق ۸ گانه که به طور مستمر در حال انجام است به صورت ویژه انجام خواهد شد.

 

مدیر کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم تصریح کرد: در این طرح اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری با بهره گیری از گشت ویژه و نامحسوس ستاد و ناظرین عالی و ماموران رفع تخلفات شهری مناطق با بررسی و نظارت در سطح شهر با هرگونه تخلفات شهری به خصوص فعالیت متکدیان و کودکان خیابانی برخورد قاطع خواهد کرد.

 

وی با تأکید بر اینکه حضور متکدیان و کودکان خیابانی در سطح شهر علاوه بر اینکه چهره شهر را آلوده و مخدوش می‌سازد بستر ارتکاب جرم و جنایت را نیز مهیا می‌کند، اظهار داشت: این متکدیان که غالباً از استانهای همجوار هستند با سوء استفاده از احساسات دینی و عواطف مذهبی شهروندان مبادرت به تکدی گری نموده و روزانه از این راه درآمدهای زیادی را عاید خود می کنند.

 

شفیعی افزود: اگر شهروندان به جای کمک به اینگونه اشخاص کمک های خود را به نهادهای خیریه و حمایتی معتبر در سطح شهر ارائه دهند قطعا بدست نیازمندان واقعی خواهد رسید، ولی با کمک به متکدیان زمینه سوء استفاده و فعالیت بیشتر آنها را فراهم نموده و گدا پروری در شهر رواج خواهد یافت.

 

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم اضافه کرد: براساس مصوبه شورای عالی اداری آئین نامه ای به منظور اصلاح ساختار و ایجاد هماهنگی در فعالیت دستگاههای اجرایی در خصوص مبارزه با تکدی گری، جمع آوری، شناسایی و تعیین وضعیت این افراد تعیین و تصویب گردیده و دستگاه‌های مربوطه موظف به انجام آن می‌باشند که به حمدالله در استان این هماهنگی در حال اجرا است.

 

وی با اعلام بر اینکه اگر سایر دستگاه‌ها به وظایف خود در این خصوص عمل می‌کردند، بسیاری از این متکدیان ساماندهی می‌شدند، گفت: متأسفانه غالب متکدیان جمع‌آوری شده قبلآ تکراری بودند که تاکنون به دفعات توسط ماموران رفع تخلفات شهری جمع آوری شده بودند.

 

شفیعی اضافه کرد: بدیهی است همانگونه که تاکنون شهرداری قم با همکاری دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و اداره بهزیستی کمیته امداد و.... با قاطعیت با این عارضه ناپسند اجتماعی برخورد کرده است کماکان نیز این معضل در اولویت برنامه های اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری خواهد بود.

 

وی تصریح کرد: باتوجه به اقدامات انجام شده، تعامل و همدلی که بین تمام دستگاه‌های استان مخصوصا دستگاه قضایی می‌باشد وضعیت متکدیان در این استان نسبت به سایرشهرها مخصوصآ کلانشهرها در وضعیت خوب و مطلوبتری است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : متکدیان - تخلفات - فعالیت - پیشگیری - کودکان - خیابانی - وضعیت - اداره - شهروندان - اینکه - استفاده - شفیعی - شهرداری - استان - نموده - برخورد - تعیین - دستگاه - قضایی - تاکنون - دستگاه‌های - هماهنگی - ماموران - اضافه - مناطق - اجتماعی - افراد - منظور - ایجاد - اظهار - احساسات - عواطف - جمع‌آوری - علاوه - افزود - مبادرت - تصریح -

نظر شما در مورد : اجرای طرح ضربتی جمع‌آوری متکدیان و کودکان خیابانی در قم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*