تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1396 - ساعت : 21:33

کد مطلب: 39639 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اجرای طرح ضربتی جمع‌آوری متکدیان و کودکان خیابانی در قم

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیر کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم گفت: طرح ضربتی رفع تخلفات شهری به‌ویژه جمع آوری متکدیان و کودکان خیابانی در قم از سه ماه پیش درحال اجرا است.

مازندشورا:احمدرضا شفیعی اظهار کرد: در راستای ایجاد شهری نمونه و توسعه یافته و به منظور رفع آسیب‌های اجتماعی ناشی از فعالیت غیر مجاز افراد سود جو که با سوء استفاده از احساسات و عواطف انسانی به عناوین و شیوه های مختلف حقوق سایر شهروندان را مورد تعدی قرار داده و به اشکال گوناگون مبادرت به تکدی گری می کنند طرح ضربت جمع آوری متکدیان و کودکان خیابانی که از شهریورماه به مرحله اجرا در آمده است.

 

وی افزود: این طرح علاوه بر فعالیت شبانه روزی واحدهای پیشگیری و رفع تخلفات شهری مناطق ۸ گانه که به طور مستمر در حال انجام است به صورت ویژه انجام خواهد شد.

 

مدیر کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم تصریح کرد: در این طرح اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری با بهره گیری از گشت ویژه و نامحسوس ستاد و ناظرین عالی و ماموران رفع تخلفات شهری مناطق با بررسی و نظارت در سطح شهر با هرگونه تخلفات شهری به خصوص فعالیت متکدیان و کودکان خیابانی برخورد قاطع خواهد کرد.

 

وی با تأکید بر اینکه حضور متکدیان و کودکان خیابانی در سطح شهر علاوه بر اینکه چهره شهر را آلوده و مخدوش می‌سازد بستر ارتکاب جرم و جنایت را نیز مهیا می‌کند، اظهار داشت: این متکدیان که غالباً از استانهای همجوار هستند با سوء استفاده از احساسات دینی و عواطف مذهبی شهروندان مبادرت به تکدی گری نموده و روزانه از این راه درآمدهای زیادی را عاید خود می کنند.

 

شفیعی افزود: اگر شهروندان به جای کمک به اینگونه اشخاص کمک های خود را به نهادهای خیریه و حمایتی معتبر در سطح شهر ارائه دهند قطعا بدست نیازمندان واقعی خواهد رسید، ولی با کمک به متکدیان زمینه سوء استفاده و فعالیت بیشتر آنها را فراهم نموده و گدا پروری در شهر رواج خواهد یافت.

 

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم اضافه کرد: براساس مصوبه شورای عالی اداری آئین نامه ای به منظور اصلاح ساختار و ایجاد هماهنگی در فعالیت دستگاههای اجرایی در خصوص مبارزه با تکدی گری، جمع آوری، شناسایی و تعیین وضعیت این افراد تعیین و تصویب گردیده و دستگاه‌های مربوطه موظف به انجام آن می‌باشند که به حمدالله در استان این هماهنگی در حال اجرا است.

 

وی با اعلام بر اینکه اگر سایر دستگاه‌ها به وظایف خود در این خصوص عمل می‌کردند، بسیاری از این متکدیان ساماندهی می‌شدند، گفت: متأسفانه غالب متکدیان جمع‌آوری شده قبلآ تکراری بودند که تاکنون به دفعات توسط ماموران رفع تخلفات شهری جمع آوری شده بودند.

 

شفیعی اضافه کرد: بدیهی است همانگونه که تاکنون شهرداری قم با همکاری دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و اداره بهزیستی کمیته امداد و.... با قاطعیت با این عارضه ناپسند اجتماعی برخورد کرده است کماکان نیز این معضل در اولویت برنامه های اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری خواهد بود.

 

وی تصریح کرد: باتوجه به اقدامات انجام شده، تعامل و همدلی که بین تمام دستگاه‌های استان مخصوصا دستگاه قضایی می‌باشد وضعیت متکدیان در این استان نسبت به سایرشهرها مخصوصآ کلانشهرها در وضعیت خوب و مطلوبتری است.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #متکدیان #تخلفات #فعالیت #پیشگیری #کودکان #خیابانی #وضعیت #اداره #شهروندان #اینکه #استفاده #شفیعی #شهرداری #استان #نموده #برخورد #تعیین #دستگاه #قضایی #تاکنون #دستگاه‌های #هماهنگی #ماموران #اضافه #مناطق #اجتماعی #افراد #منظور #ایجاد #اظهار #احساسات #عواطف #جمع‌آوری #علاوه #افزود #مبادرت #تصریح

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اجرای طرح ضربتی جمع‌آوری متکدیان و کودکان خیابانی در قم

*

*