بندرعباس فعال‌ترین مرز ورود کالای ترانزیت کشور در ۸ ماه نخست سال

تاریخ انتشار : یکشنبه 12 آذر 1396 - ساعت : 13:30

کد مطلب: 39675 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هرمزگان اعلام کرد:

بندرعباس فعال‌ترین مرز ورود کالای ترانزیت کشور در ۸ ماه نخست سال

مازندشورا: مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هرمزگان گفت: تلاش شبانه‌روزی فعالان حوزه حمل‌ونقل استان موجب شد تا هرمزگان از بین ۳۲ مرز فعال کشور در جایگاه نخست ترانزیت کالا قرار گیرد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هرمزگان، داریوش باقرجوان گفت: تلاش شبانه‌روزی فعالان حوزه حمل‌ونقل استان موجب شد تا هرمزگان از بین ۳۲ مرز فعال کشور در جایگاه نخست ترانزیت کالا قرار گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هرمزگان افزود: در ۸ ماهه نخست سال ۱۳۹۶ بندر شهید رجایی با کسب ۳۶ درصد از مجموع ترانزیت کالاهای ورودی، مهم‌ترین و فعال‌ترین مرز ترانزیتی در کشور بود.

وی اضـافه کـرد: در این مـدت دو میلیون و صد و نود و چهار هزار و سیصد و پنجاه و نه تن کـالا از طـریق بندرعباس به دیگر مرزهای کشور ترانزیت شده است.

باقرجوان بیشترین کالاهای ترانزیتی از مرز بندرعباس را مواد سوختی، انواع ترکیبات شیمیایی، کالاهای ساختمانی، لوازم‌خانگی و انواع پنبه برشمرد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همچنین مرزهای پرویزخان، بازرگان و شهید باهنر را دیگر مرزهایی نام برد که در جایگاه‌های بعدی ترانزیت ورود کالا به کشور قرار دارند و ۷۳ درصد از حجم کل ترانزیت کالا در کشور از طریق مرزهای نام برده شده صورت می‌گیرد و تنها ۲۷ درصد متعلق به سایر مرزهای کشور است.

باقرجوان به میزان ترانزیت کالا در کشور اشاره کرد و گفت: آمار و اطلاعات جمع‌آوری شده حاکی از این است که طی ۸ ماهه نخست سال ۹۶، ۶۰۵۵ هزار تن کالاهای مصرفی و مواد نفتی از کشور ترانزیت شده است که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش داشته است.

وی کریدور جنوب به شمال را یکی از مهم‌ترین کریدورهای بین‌المللی برشمرد که از مرز بندرعباس و استان هرمزگان گذر می‌کند و قاره آسیا را به اروپا متصل و نیازهای مواد اولیه کشورهای آسیای شمالی و اروپا را فراهم می‌کند.

ترکمنستان - قزاقستان - گرجستان - آذربایجان - ارمنستان - روسیه – ازبکستان و ترکیه مقاصد کالاهای ترانزیتی از کشورمان است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #ترانزیت #هرمزگان #حمل‌ونقل #کالاهای #مرزهای #بندرعباس #جاده‌ای #راهداری #ترانزیتی #مدیرکل #برشمرد #اروپا #انواع #می‌کند #باقرجوان #فعال‌ترین #استان #مهم‌ترین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بندرعباس فعال‌ترین مرز ورود کالای ترانزیت کشور در ۸ ماه نخست سال

*

*