مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39702 -تاریخ انتشار : یکشنبه 12 آذر 1396 -ساعت : 16:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن

انتقاد عضو شورا نسبت به تشکیل شورای سرمایه گذاری

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران از تشکیل شورای سرمایه گذاری شهرداری تهران بدون مجوز و تصویب شورای شهر انتقاد کرد.

مازندشورا:محمد سالاری روز یکشنبه در بیست و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران در جریان معرفی 2 عضو شورا برای حضور در شورای سرمایه گذاری شهرداری تهران افزود: در نامه شهردار تهران آمده که با عنایت به تغییر رویکرد شهرداری برای سیاستگذاری، تدوین راهکارهای اجرایی، استفاده حداکثری از مشارکت بخش عمومی و خصوصی در اداره امور شهر و برون سپاری و یا واگذاری پروژه های نیمه تمام و یا در حال بهره برداری به بخش خصوصی، شورای سرمایه گذاری در شهرداری تشکیل شده است.
وی اظهار کرد: سابقه خوبی از تشکیل شوراهای موازی در شهرداری تهران نداریم و این شوراها در مدیریت شهری گذشته محملی برای اتخاذ تصمیاتی بود که اختیارات نظارت را از شورا می گرفت.
وی افزود: ابتدا می بایست آیین نامه، اساسنامه، چارچوب و شرح وظایف این شورا در صحن شورای شهر مطرح و مورد بررسی اعضا قرار بگیرد.
به گفته سالاری، درحال حاضر علاوه بر کمیسیون های مرتبط در شورا، معاونت مالی و اقتصادی، سازمان سرمایه گذاری، شرکت سرمایه گذاری شهر و ده ها شرکت و سازمان مشابه در مجموعه شهرداری تهران فعال هستند.
وی با اشاره به شیوه نامه امور سرمایه گذاری و مشارکت در شهرداری ها که در سال 91 توسط وزیر کشور به تمامی شهرداری ها ابلاغ شده، گفت: در این مصوبه که تبدیل به قانون شده آمده است تصمیمات در خصوص سرمایه گذاری و مشارکت در شهرداری ها باید در شوراهای شهر به تصویب برسد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - سرمایه - گذاری - تهران - شورای - تشکیل - مشارکت - خصوصی - شوراهای - افزود - سالاری -

نظر شما در مورد : انتقاد عضو شورا نسبت به تشکیل شورای سرمایه گذاری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها