مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39704 -تاریخ انتشار : یکشنبه 12 آذر 1396 -ساعت : 16:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن

افزایش 50 درصدی آمار تصادفات روزهای برفی تهران

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت که آمار تصادفات خسارتی در روزهای برفی به دلیل عدم رعایت فاصله طولی مناسب خودروها، بیش از 50درصد افزایش پیدا می کند.

مازندشورا:سردار محمدرضا مهماندار روز یکشنبه در حاشیه مانور «تجهیزات و ماشین آلات برف روبی شهر تهران» افزود: شرایط رانندگی در زمان خشک بودن سطح خیابان با زمان لغزندگی و بارش برف کاملا متفاوت است و خودروها در شرایط بارندگی و برف باید فاصله بیشتری را با خودوری مقابل داشته باشند تا در صورت توقف خودرو، بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند.
وی اظهار کرد: خوشبختانه در زمان بارش برف آمار تصادفات فوتی و جرحی در تهران کاهش پیدا می کند.
سردار مهماندار با اشاره به وجود بیش از 4 میلیون خودرو در شهر تهران افزود: در این شهر روزانه حدود 20 میلیون سفر انجام می شود.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در بیشتر ساعات روز به خصوص در فصل زمستان ما شاهد بار ترافیکی بسیار پرحجمی در شهر تهران هستیم و همیشه معابر اصلی اشباع است و در این زمان هر مداخله و اتفاق همچون بارش برف و باران می تواند تاثیر مستقیم بر افزایش ترافیک داشته باشد.
وی افزود: برای کاهش ترافیک و آسیب در هنگام بارش برف و باران باید 2 وظیفه از جمله اقدامات نهادها و دستگاه های اجرایی و نقش و مشارکت مردم مورد توجه قرار گیرد.
سردار مهماندار گفت: پلیس راهور تهران بزرگ طرح زمستانی را آماده و به مناطق ابلاغ کرده تا تمامی بخش ها آمادگی لازم را برای این منظور داشته باشند، علاوه بر این و براساس تجارب گذشته، نقاط حساس در بارش برف و بروز مشکلات جدی در آنها شناسایی و اولویت بندی شده و به معاونت خدمات شهری ارائه شده است.
وی با اشاره به هماهنگی پلیس راهور با معاونت خدمات شهری برای جلوگیری از افزایش بار ترافیکی در فصل زمستان و روزهای برفی اظهار کرد: نیروهای پلیس راهور در زمان بارش برف و باران در تمامی معابر به صورت 100 درصدی حضور پیدا خواهند کرد و اولویت ما کمک به مردم و کاهش مشکلات مردم خواهد بود که وظیفه ماست.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: تمامی تجهیزات لازم برای نیروهای پلیس راهور برای خدمت در شرایط سخت فراهم شده و امیدواریم امسال بتوانیم در کنار مجموعه شهرداری تهران خدمات شایسته ای را ارائه دهیم.
«مانور تجهیزات و ماشین آلات برف روبی» روز یکشنبه با حضور مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور پایتخت، رضا عبدلی سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و جمعی از مسئولان در بوستان ولایت برگزار شد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - راهور - خدمات - سردار - مهماندار - شرایط - افزایش - تمامی - افزود - تجهیزات - شهرداری - باران - معابر - وظیفه - ترافیک - اولویت - نیروهای - ارائه - معاونت - ترافیکی - مشکلات - اظهار - محمدرضا - یکشنبه - روزهای - تصادفات - درصدی - ماشین - باشند - میلیون - اشاره - اقدامات - خودرو - زمستان -

نظر شما در مورد : افزایش 50 درصدی آمار تصادفات روزهای برفی تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها