مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39708 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 -ساعت : 17:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آبگرفتگی اخیر زیرگذر داراب بدلیل عدم همکاری مدیریت توزیع برق اتفاق افتاد/ تپش (تفکیک زباله شهر) در راستای کاهش هزینه شهروندان ساروی طرح بزرگی است

علی اکبر زلیکانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری؛

آبگرفتگی اخیر زیرگذر داراب بدلیل عدم همکاری مدیریت توزیع برق اتفاق افتاد/ تپش (تفکیک زباله شهر) در راستای کاهش هزینه شهروندان ساروی طرح بزرگی است

مازندشورا: علی اکبر زلیکانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری دلیل آبگرفتگی اخیر زیرگذر داراب را عدم همکاری مدیریت توزیع برق ساری بیان کرد.

مازندشورا: به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری، علی اکبر زلیکانی که در نهمین جلسه این نهاد که با حضور مدیر عامل برق منطقه ای استان، معاون شرکت توزیع نیروی برق مازندران و معاونان مدیریت توزیع برق شمال و جنوب ساری برگزار می شد، اظهار داشت: ما اعضای شورای شهر بعنوان نماینده مردم در پارلمان شهری بر اساس تبصره 32 ماده 76 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران حق داریم از دستگاه های خدمات رسان در مورد چگونگی عملکردشان سوال کنیم که در محدوده شهری چه می کنند. متأسفانه هیچ برنامه مدونی از جانب دستگاه های خدمات رسان همچون آب، برق و گاز  شاهد نبوده ایم.

وی افزود: متأسفانه به دلیل عدم وجود برخی هماهنگی ها، شاهد تحمیل هزینه های عجیب و غریب هم به مردم و هم به شهرداری هستیم.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری با تاکید بر اینکه می خواهیم در عمل ثابت کنیم که شورای شهر صرفاً شورای شهرداری نیست، اذعان داشت: به استناد  ماده 95 همین قانون تشکیلات و وظایف به صراحت استانداران، فرمانداران، بخشداران و ساير مقامات كشوري كه از‌ طرف دولت تعيين مي‌شوند در حدود اختيارات شوراها ملزم به رعايت تصميمات آنها‌هستند. موارد تخلف به مقامات مافوق اعلام و در مراجع ذي‌صلاح رسيدگي مي‌شود.

وی به عدم تطبیق سال مالی شهرداری ها با دستگاه های خدمات رسان اشاره کرد و گفت: سال مالی شهرداری ها از اول فروردین تا 29 اسفند ماه هر سال است اما سال مالی شرکت توزیع برق و برق منطقه ای از 31 تیرماه آغاز می شود و در 30 تیرماه سال آینده به پایان می رسد که این موضوع باعث بروز مشکلاتی اساسی شده است.

زلیکانی همچنین با اشاره به عدم وجود مدیریت یکپارچه شهری در کشور از جمله مرکز استان افزود: این طرح چند سالی است بین مدیران کشوری دست به دست می چرخد اما به تصویب مجلس نمی رسد دلیلش هم این است که دولت شورا ها را به عنوان  نهاد های برخاسته از مردم رقیب خود می داند و رغبتی به واگذار کردن اختیارات خود به شوراها ندارد.

وی اظهار داشت: کشورهای توسعه یافته دنیا به این نتیجه رسیده اند که شهرها باید بصورت یکپارچه مدیریت شوند مگر می شود در شهر ساری مردم شورا و شهردار را بشناسند اما شهردار و شورا هیچ گونه اختیاری در خصوص دستگاه های خدمات رسان ندارند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری به انتقاد از  استقرار نامناسب و خطرناک تیرهای برق و بروز مشکلاتی در تعریض معابر می گردد، پرداخت و گفت: برق رسانی آپارتمان های ساخته شده در شهر با تحمیل هزینه های غیر قانونی از جمله وجوهی به نام حق توسعه شبکه انجام می گیرد. بعنوان مثال مردم برابر قانون برای صدور پروانه های ساختمانی به شهرداری وجوهی را پرداخت می کنند اما همین مردم نمی دانند که چرا ملزم به پرداخت وجوهی برای دریافت خدمات از شرکت برق هستند؟

وی با بیان اینکه شهرداری در مواردی فراتر از وظایفش عمل می کند، گفت: جابجایی تیرهای برق بر عهده اداره برق است اما بدلیل اینکه ما نمی خواهیم روند خدمت رسانی به مردم کند شود مجبور هستیم کم کاری های دوستان را از منابع شهرداری جبران کنیم.

زلیکانی به غیر قانونی بودن پست های زمینی برق در شهر ساری اشاره کرد و تصریح کرد: از شهرداری می خواهم کلیه  تغییر کاربری های غیر مجاز در رابطه با پست های برق را به اداره ممیزی تکلیف کنند تا پس از استخراج موارد، اعمال قانون نمایند.

وی با انتقاد از مسئولان شرکت توزیع برق که با اخذ مبالغی ترانس های برق را به شهروندان ارائه می دهند، گفت: این ترانس ها در واقع کار شما را انجام می دهند بنابراین نباید هزینه آن بر عهده مردم باشد و باید بصورت رایگان در اختیار آنها قرار گیرد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری از عدم تعامل مناسب شرکت توزیع برق و شهرداری ساری انتقاد کرد و اضافه کرد: در بارندگی اخیر بدلیل قطعی برق پمپ های زیرگذر تازه تاسیس بلوار داراب، آبگرفتگی زیادی صورت گرفت که در چنین مواقعی که حالت اضطرار دارد تنها باید به رفاه حال شهروندان فکر کرد و از اعمال بروکراسی اداری نامناسب جلوگیری گردد.

وی با اشاره به اجرای پروژه بزرگ تپش (تفکیک پسماند شهر) و نصب کیوسک ها در نقاط مختلف شهر ساری گفت: این طرح یکی از طرح های بزرگ شهرداری است که هدف آن کاستن ز هزینه های 20 تا 30 میلیارد تومانی مدیریت پسماند شهر ساری است.


زلیکانی افزود: در جریان هستم که معاونت خدمات شهری شهرداری ساری مکاتباتی را برای تأمین برق این کانکس ها داشته است لذا از عزیزان در شرکت توزیع می خواهم همکاری های لازم را به شهردرای در این زمینه داشته باشند.
وی در پایان همچنین به مکان نامناسب ساختمان مدیریت توزیع برق جنوب ساری اشاره و خاطرنشان کرد: این ساختمان در جای پرتردد و شلوغی واقع شده لذا خواهشم این است که با هماهنگی همکاران ما در شهرداری مکان مناسبی را برای انتقال مدیریت توزیع برق جنوب شناسایی و اقدامات لازم را انجام دهید.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مي خواهيم ثابت كنيم - علي اكبر زليكاني نائ -

نظر شما در مورد : آبگرفتگی اخیر زیرگذر داراب بدلیل عدم همکاری مدیریت توزیع برق اتفاق افتاد/ تپش (تفکیک زباله شهر) در راس...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*