تاریخ انتشار : یکشنبه 12 آذر 1396 - ساعت : 17:49

کد مطلب: 39711 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تغییر رویکرد سپرده گذاری مردم در بانک ها

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: رویکرد مردم نسبت به سپرده گذاری در بانک ها در حال تغییر است و اقبال به سپرده گذاری در بانک های قرض الحسنه مبین حرکت بازار مالی به سمت استفاده از تسهیلات سرمایه به جای دریافت سود آن است.

مازندشورا:مرتضی اکبری روز یکشنبه افزود: یکی از مشکلاتی که مانع حرکت مناسب نظام بانکی شده این است که سپرده گذاران انتظار دارند، بانک ها به سپرده های آنها سود بیشتری بپردازد و در عین حال از بانک ها تقاضای تسهیلاتی با بهره اندک دارند که این دوگانه باعث شده نظام بانکی با چالش های متعددی مواجه شود. 
وی ادامه داد: مشکلات ایجاد شده برای موسسات مالی و نحوه عملکرد بانک های خصولتی (دولتی خصوصی شده) در تقویت تغییر رویکرد سپرده گذاران به استفاده از مزایای تسهیلات ارزان قیمت بانکی در مسیر فعالیت های تولیدی و توسعه اقتصادی نقش موثری داشته است. 
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: میزان رشد جذب منابع در این بانک در سال گذشته 37 درصد بوده و در هشت ماهه امسال نیز حدود 50 درصد افزایش یافته است. 
اکبری تصریح کرد: در برخی استانها مانند یزد، اصفهان و خوزستان که فعالیت های اقتصادی بخش خصوصی بیشتر مشهود است، مردم اقبال بیشتری برای سپرده گذاری در بانک قرض الحسنه مهر ایران داشته و از تسهیلات آن برای رونق کسب و کار استفاده می کنند. 
این مسئول اظهار امیدواری کرد با امضای تفاهم نامه با شهرداری ها زمینه استفاده فعالان مشاعل خرد و شهروندان از خدمات و تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ایران فراهم شود. 
در این دیدار رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان یزد نیز منشاء پاره ای از مشکلات اقتصادی را زمینه های فرهنگی دانست و گفت: با توجه به تاثیر عوامل اجتماعی و فرهنگی در حوزه اقتصادی، برای رفع برخی آسیب های اقتصادی مانند اشتیاق به سپرده گذاری در بانک ها برای استفاده از سود آن، فرهنگ تولید و سوق دادن نقدینگی به سمت بخش های تولیدی و خدمات باید ترویج شود. 
کاظم شاملو افزود: بخش خصوصی با ملاحظات اقتصادی آشناست اما گاهی عملکرد نامناسب خصولتی ها (بخش های دولتی خصوصی شده) باعث بهم زدن معادلات بازار می شود. 
وی اضافه کرد: در کشور پنج برنامه توسعه اقتصادی قبل از انقلاب و پنج برنامه نیز بعد از انقلاب اجرا شده اما پس از بیش از نیم قرن هنوز ایران تا رسیدن به توسعه فاصله زیادی دارد، این مسئله مبین آن است که برنامه های توسعه یا درست تعیین نشده یا در اجرا با مشکلاتی مواجه بوده که مانع از تحقق آنها شده است. 
در ماه های اخیر تعدادی از موسسات مالی فعال در کشور با مشکلات مالی مواجه شده که این مشکلات اعتراض سپرده گذاران را به همراه داشته است. 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #سپرده #اقتصادی #استفاده #توسعه #مشکلات #خصوصی #مواجه #الحسنه #بانکی #تسهیلات #گذاری #برنامه #گذاران #تولیدی #زمینه #انقلاب #فرهنگی #خدمات #فعالیت #مانند #خصولتی #دارند #مشکلاتی #افزود #رویکرد #بیشتری #ادامه #تغییر #عملکرد #موسسات #دولتی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تغییر رویکرد سپرده گذاری مردم در بانک ها

*

*