مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39723 -تاریخ انتشار : یکشنبه 12 آذر 1396 -ساعت : 18:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تذکر عضو شورای شهر تهران نسبت به وضعیت باغ های تاریخی پایتخت

مازندشورا: شهردارآنلاین: رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران نسبت به وضعیت نگهداری درختان مجموعه های تاریخی سعد آباد، نیاوران و گلستان در پایتخت تذکر داد.

مازندشورا:زهرا صدراعظم نوری روز یکشنبه در بیست و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران افزود: باغ های شهر تهران زیر ساخت های ارزشمند شهر هستند که باید به نحو شایسته در اختیار مردم قرار گیرند.
وی اظهار کرد: نکته قابل تامل دراین میان، وضعیت نامناسب باغ هایی است که در اختیار نهاد ها و دستگاهها قرار دارند.
صدر اعظم نوری با بیان اینکه به عنوان نمونه می توان به سرمایه باغ موزه نیاوران، سعد آباد و گلستان اشاره کرد، گفت: درختان این مجموعه ها، خاص و نادر هستند که در اثر عدم حفاظت لازم در معرض نابودی است.
وی با اشاره به قانون حفظ فضای سبز در شهرها، تصریح کرد: کاشت و آبیاری درختان بر عهده شهرداری است و نگهداری درختان باغات برعهده مالک است و در صورت قصور شهرداری باید به مالک مساعدت کند.
وی گفت: بر اساس این قانون از معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می خواهیم که به موضوع صیانت و حفاظت از درختان مجموعه های مورد تصدی از کمک شهرداری ها بهره مند شوند.
وی افزود: همچنین از فضای سبز شهرداری تهران می خواهیم برای حفظ این فضاها همکاری کنند.

احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه در سال 89 سند آمادگی در برابر زلزله در شورای شهر تصویب شد، گفت: آخرین اسناد در حوزه مقابله با زلزله مربوط به پیش بینی اقدامات لازم برای کاهش خسارت زلزله در پایتخت است.
وی افزود: براساس برآوردهای انجام شده، به دهها تخت بیمارستانی، مقدار زیادی دارو و تجهیزات در صورت بحران در تهران نیاز است که مسئولیت آن با وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی است.
وی افزود: همچنین امداد و نجات هزاران زیر آوار مانده، بر عهده هلال احمر گذاشته شده است.
مسجد جامعی با بیان اینکه سندهای بسیاری در خصوص احتمال زلزله تهران و ضرورت آمادگی در برابر آن در مدیریت شهری و برخی نهادهای دیگر تهیه شده است، گفت: این تذکر به شهردار تهران وارد است که گزارش مستند از اقدامات احتمالی دستگاههای زیربط را تهیه و به شورا ارائه کند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شورای - افزود - شهرداری - درختان - زلزله - اینکه - همچنین - اقدامات - جامعی - برابر - خواهیم - آمادگی - مجموعه - پایتخت - وضعیت - اختیار - اشاره - حفاظت - قانون -

نظر شما در مورد : تذکر عضو شورای شهر تهران نسبت به وضعیت باغ های تاریخی پایتخت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*