مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39725 -تاریخ انتشار : یکشنبه 12 آذر 1396 -ساعت : 18:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن

٩٠ درصد درختان خیابان ولیعصر از بین رفته است

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد که ٩٠ درصد درختان خیابان ولی عصر(عج) پایتخت از بین رفته است.

مازندشورا:شهربانو امانی روز یکشنبه در نطق پیش از دستور بیست و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران با بیان اینکه مشکلی در خصوص قوانین حفظ باغ ها نداریم، افزود: 60 تا 70 درصد باغ های پایتخت و حدود 90 درصد از چنارهای خیابان ولی عصر تهران به دلیل بی توجهی از بین رفته است.
امانی با پخش کلیپی کوتاه از فرایند تخریب باغات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر حفظ باغات، اظهار کرد: این فیلم به طور کامل نقض قانون بود، نقض قانون به دست مجریان.
وی ادامه داد: چرا در بی احترامی به قانون و در زیر پا گذاشتن آن به جایی رسیده ایم که رهبر معظم انقلاب ناچار به موضعگیری و تذکری اینچنین شفافی شده اند؟ این بیانات ایشان، مربوط به سال 93 است. 
امانی گفت: بعد از آن تاریخ و تذکرها، 3 سال طول کشید تا امسال و توسط شورای چهارم و شورای عالی استانها، اصلاحیه ها و آیین نامه های اجرایی به قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها تصویب شد و در این مدت، شورای عالی شهرسازی نیز اصلاحات مربوط به طرح های تفصیلی را در دستور کار قرار داد. 
وی ادامه داد: بخشی از باغ های تهران به دلیل نواقص طرح های تفصیلی و پهنه بندی های اشتباه و بخشی نیز با مصوبه اشتباه و ویرانگر برج باغ و بخشی نیز به دلیل فرار از قانون و گردن کلفتی از بین رفته است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد که قانون های موجود، شهرداری را موظف و محق کرده که تمام باغات شهر تهران را به تفکیک منطقه شناسایی و اعلام عمومی کند تا موقعیت، مساحت، تعداد و نوع درختان باغ ثبت شود.
به گفته وی، تا پایان سال جاری شهرداری تهران باید شناسنامه تک تک باغ های شهر را صادر و برای اطلاع عموم از طریق سامانه های هوشمند منتشر و بروز رسانی کند.
وی افزود: شهرداری تهران همچنین موظف است هر سال نسبت به پلاک کوبی حداقل 20 درصد فضای سبز شهری اقدام کند و از مشخصات درختان واقع در معابر، میادین، بزرگراه ها و بوستانهای عمومی فهرستی شامل نوع درخت، محیط بن و محل کاشت تهیه و تنظیم کند.
امانی خاطرنشان کرد: در صورتی که قطع درخت از طرف مالکین به نحوی باشد که باغی را از بین ببرد و از زمین آن به صورت تفکیک و خانه سازی استفاده کند، همه زمین به نفع شهرداری ضبط می شود.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - قانون - شورای - شهرداری - باغات - امانی - درختان - اشتباه - تفصیلی - تفکیک - عمومی - انقلاب - خیابان - دستور - افزود - ادامه - مربوط -

نظر شما در مورد : ٩٠ درصد درختان خیابان ولیعصر از بین رفته است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*