مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39730 -تاریخ انتشار : یکشنبه 12 آذر 1396 -ساعت : 18:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اجرای طرح سبزه میدان زنجان بصورت مشارکتی،سرمایه گذاری

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر ز نجان گفت: طرح سبزه میدان پس از بازنگری و اخذ تاییدیه شورای عالی شهرسازی بصورت مشارکتی - سرمایه گذاری اجرا می شود.

مازندشورا:سجاد خدایی افزود: طبق ارزیابی انجام گرفته طرح سبزه میدان نیاز به اصلاحات و تاییدیه نهایی شورای عالی شهرسازی کشور دارد و این مهم بخاطر قرار گرفتن آن در مرکز شهر، مجاورت با بازار تاریخی و رعایت حریم های میراث فرهنگی اهمیت زیادی دارد.
وی یادآوری کرد: بر این اساس کمیسیون شورای شهر و شهرداری نیز بر اصلاحات این طرح مهم شهری تاکید دارند و مشارکت سرمایه گذار بر شتاب بخشی اجرای این برنامه منتهی خواهد شد.
خدایی افزود: مرحله نخست این طرح بصورت پیمانکاری لحاظ شده بود و با توجه به حجم منابع مالی برآورد شده 300 میلیارد تومانی انجام چنین کاری امکان پذیر نیست. 
وی بیان کرد: بودجه شهرداری در سال جاری با احتساب طرح سبزه میدان 285 میلیارد تومان است که از میزان 210 میلیارد تومان مربوط به هزینه های جاری و عمرانی و 75 میلیارد تومان ویژه این پروژه لحاظ شده بود که منابع تامین مالی آن را از محل فروش املاک و یا استقراض بانکی پیش بینی کردند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان ادامه داد: طی جلسات برگزار شده در شورای شهر و مسئولان عالی استان بحث انعطاف پذیری طرح مبتنی بر خواست مدیریت شهری متناسب با امکانات اجرایی و از همه مهمتر پاسخگویی به انتظارات مردمی باید اصلاح شود.
خدایی خاطرنشان کرد: این طرح تاکنون به تایید شورای عالی شهرسازی نرسیده و در صورت تایید نهایی شورای عالی شهر سازی و اخذ موافق کمیسیون ماده پنج مطابق اصلاحات مورد نظر ،اقدامات مربوط به پروژه پیگیری خواهد شد.
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر زنجان خاطر نشان کرد: شورای شهر تلاش دارد این پروژه را با توجه به هزینه های میلیاردی آن با کار کارشناسی شده و طبق برنامه ریزی مناسب اجرا کند و بدین منظور نظر نهایی خود مبنی بر لزوم بازبینی و اصلاحات لازم در طرح را در جلسه رسمی غیرعلنی به شهرداری اعلام نموده است.
اجرای طرح سبزه میدان در سال 67 به تصویب شورای شهر رسید اما عملیات اجرای آن بطور رسمی شهریور سال 93 با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد و آخرین پیمانکار این طرح شرکت کهن دژ میلاد بود که قرارداد همکاری آن با شهرداری لغو شد.
این پروژه 9 هکتاری در دل شهر زنجان برای احداث به حداقل پنج هزار میلیاردریال اعتبار دارد، طرحی که در دل آن بافت تجاری، اداری، تفریحی و پارکینگی پیش بینی شده و با احداث آن، بافت شهر، جلوه جدیدی به خود می گیرد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای - میلیارد - اجرای - شهرداری - پروژه - میدان - زنجان - اصلاحات - تومان - کمیسیون - شهرسازی - نهایی - خدایی - سرمایه - بصورت - اسلامی - تایید - احداث - هزینه - مربوط - منابع - گذاری - افزود - برنامه -

نظر شما در مورد : اجرای طرح سبزه میدان زنجان بصورت مشارکتی،سرمایه گذاری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*