مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39735 -تاریخ انتشار : یکشنبه 12 آذر 1396 -ساعت : 20:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رفع سد معبر دستفروشان بیشترین مطالبه مردم از شهرداری است

مازندشورا: شهردارآنلاین: رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران گفت : در سه ماه اخیر بیشترین مطالبه مردم طی تماس های صورت گرفته با سامانه های137 و 1888 ، رسیدگی و رفع سد معبر دستفروشان در سطح شهر تهران است.

مازندشورا:محمد جواد شیرازی تماسهای مردم با سامانه 1888 را در سه ماهه اخیر 253555 تماس اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: این آمار در مدت مشابه سال گذشته 5درصد کاهش یافته و از این تعداد تماس 13361 مورد در قالب پرونده های الکترونیکی و بصورت سیستمی به رده های اجرایی جهت رسیدگی ارجاع شده است.


شیرازی سد معبر دستفروشان را بیشترین انتقاد و شکایت شهروندان در سامانه 1888 بیان کرد و افزود: رشد 13 درصدی شکایات مردمی در این خصوص نسبت به مدت مشابه سال گذشته در سامانه 1888 مشهود است و باید با برنامه ریزی و هماهنگی بین بخشی و نظارت‌های مستمر در کاهش این آمار تلاش مضاعفی نمائیم.


وی تاخیر اتوبوس های بخش خصوصی و تغییر کاربری مسکونی به تجاری و اداری را دیگر موارد شکایتی مردم در سامانه 1888 دانست و ابراز داشت : به ترتیب موارد شکایتی مذکور 17 و 16 درصد نسبت به مدت مشابه سال 95 کاهش یافته است.

محمد جواد شیرازی افزود: در سه ماهه اخیر 52 مورد به سامانه 1888 موضوع قطع، جابجایی و خشک کردن درختان توسط مردم اطلاع رسانی شده است که بیشترین آن مربوط به مناطق 4،3،1و 5 بوده و این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 63 درصد کاهش یافته است .


شیرازی در خصوص پیامهای مردمی در سامانه 137 در سه ماهه اخیر نیز عنوان کرد : به ترتیب رفع سدمعبر دستفروشان، طعمه گذاری جهت حیوانات موذی و آلودگی صوتی ناشی از ساخت و ساز، بیشترین درخواستهای شهروندان بوده است.


وی اضافه کرد: در سه ماهه اخیر 528 درخواست مربوط به قطع درختان شامل مناطق 2،1و 4 در سامانه 137 به ثبت رسیده است.

رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران بر تقویت سامانه های137 و 1888 تاکید کرد و افزود: در مدیریت جدید شهری نه تنها سامانه های ارتباط مردمی 137و1888 تضعیف نشده بلکه با برنامه ریزی های مدون ،اصلاح فرایندها و بکارگیری امکانات سخت افزاری و نرم افزاری روز دنیا در جهت تقویت و ارتقاء کارآیی سامانه ها و در نتیجه افزایش رضایتمندی شهروندان تهرانی حرکت خواهیم کرد.


وی در همین راستا ادامه داد: با طراحی اپلیکیشن "همیاران" شهروندان می‌توانند توسط گوشی های همراه هوشمند مجهز به سیستم عامل اندروید نظرات، پیشنهادات، انتقادات و شکایات خود را از عملکرد شهرداری به همراه عکس ، فیلم ، موقعیت جغرافیایی و ... به سامانه 1888 منعکس و پیگیری نمایند.همچنین از طریق همین اپلیکیشن می‌توانند از سامانه 137 و سایر بخشهای شهرداری خدمات دریافت نمایند.

شیرازی تاکید کرد: اپلیکیشن "همیاران" در مرحله آزمایشی قرار دارد و در این مرحله دسترسی در اختیار ناظران 1888 قرار داشته و در آینده نزدیک این امکان برای همه اقشار جامعه فراهم خواهد آمد تا با ثبت نام در سامانه شهروندی که در پرتال شهرداری تهران تعبیه خواهد شد با دریافت کد شهروندی از این اپلیکیشن استفاده نمایند.

همه توان خود را در جهت ایجاد مدیریت شیشه ای در شهرداری بکار خواهیم گرفت


رئیس سازمان بازرسی در خصوص مدیریت شیشه ای در شهرداری تهران ابراز داشت: دکتر نجفی شهردار محترم تهران با جدیت این موضوع را دنبال می کند و در جلسات عمومی و خصوصی با رده های اجرایی شهرداری و دستگاههای نظارتی همچون سازمان بازرسی شهرداری تهران تکلیف کرده اند در جهت اجرایی شدن این امر مهم گام برداشته و از هیچ تخلف و انحرافی چشم پوشی نگردد.


 شیرازی افزود: در راستای تاکیدات شهردار محترم در خصوص مدیریت شیشه ای، سازمان بازرسی با انتشار بنرهایی در سطح مناطق، نواحی، سازمانها و شرکت های شهرداری تهران از کارکنان خدوم شهرداری درخواست نموده تا با مشاهده کمترین تخلف و انحراف از سوی رده های اجرایی در هر سطحی ،سازمان بازرسی را به صورت مستقیم در جریان بگذارند و البته باید اذعان داشت که راه های ارتباط با سازمان از طریق سامانه های 137 و 1888، اداره رسیدگی به شکایات بازرسی و همچنین دفاتر بازرسی در سطح شهرداری تهران به قوت خود باقی است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سامانه - شهرداری - تهران - بازرسی - شیرازی - افزود - اپلیکیشن - مدیریت - شهروندان - اجرایی - مشابه - بیشترین - مناطق - دستفروشان - نمایند - گذشته - شکایات - مردمی - یافته - می‌توانند - همیاران - خواهیم - شهردار - افزاری - محترم - شهروندی - مرحله - همچنین - دریافت - همراه - درختان - موارد - شکایتی - خصوصی - برنامه - رسیدگی - ابراز - ترتیب - تقویت - تاکید - درخواست - مربوط - موضوع - ارتباط -

نظر شما در مورد : رفع سد معبر دستفروشان بیشترین مطالبه مردم از شهرداری است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها