مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39737 -تاریخ انتشار : یکشنبه 12 آذر 1396 -ساعت : 20:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نقش اعطای وام­‌های قرض­‌الحسنه در کاهش آسیب­‌های اجتماعی

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار یزد در دیدار با مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با تاکید به لزوم توزیع عادلانه خدمات و امکانات در جامعه گفت: کاهش آسیب‌­های اجتماعی در گرو توجه به شهرهای کوچک، میانی و روستاها است و توانمندسازی نیازمندان از طریق پرداخت تسهیلات قرض­‌الحسنه در بهبود این شرایط موثر است.

مازندشورا:مهدی جمالی‌نژاد  در دیدار با مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر، با اشاره به لزوم توزیع عادلانه امکانات و ثروت در طبقات مختلف جامعه بیان کرد: بخشی از معضلات اجتماعی همچون بیکاری، اعتیاد، طلاق، ریشه در مشکلات مالی و اقتصادی دارد و این بانک با اعطای وام­‌های ارزان‌قیمت و قرض‌الحسنه نقش موثری در کاهش این آسیب‌ها داشته است.

وی افزود: استان یزد، ظرفیت و پتانسیل­‌های بالقوه مادی و معنوی به‌سزایی برای گسترش تعاملات بانکی با بانک قرض الحسنه مهر ایران دارد و امیدوارم این همکاری‌­ها در راستای احیای بانکداری اسلامی در بستر قرض‌الحسنه افزایش یابد.

در ادامه مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز اظهار کرد: این بانک طی یک دهه فعالیت خود، گام­‌های مثبت و موثری در راستای کاهش آسیب­‌های اجتماعی و توزیع صحیح عدالت و ثروت برداشته است.

وی افزود: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان زندان‌­ها و پرداخت وام‌های قرض­‌الحسنه به زندانیان و خانواده­‌های آنان نقش ارزنده‌­ای در کاهش آمار بازگشت به زندان­‌ها داشته است، همچنین با اعطای تسهیلات به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، از نیازمندان واقعی جامعه حمایت می‌کند.

همچنین در پایان، تفاهم‌نامه همکاری‌های دوجانبه میان شهرداری یزد و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران توسط جمالی‌نژاد و مرتضی اکبری امضا شد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قرض‌الحسنه - اعطای - اجتماعی - تفاهم‌نامه - همچنین - موثری - افزود - جامعه - راستای - مدیرعامل - قرض­‌الحسنه - وام­‌های - آسیب­‌های - مرتضی - اکبری - توزیع -

نظر شما در مورد : نقش اعطای وام­‌های قرض­‌الحسنه در کاهش آسیب­‌های اجتماعی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها