تاریخ انتشار : یکشنبه 12 آذر 1396 - ساعت : 20:22

کد مطلب: 39740 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بافت فرسوده گرگان نیازمند توجه ویژه شورای پنجم است

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو شورای اسلامی شهر گرگان گفت: نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده یکی از مباحث پراهمیتی است که شورای پنجم باید ویژه به آن بپردازد.

مازندشورا:سید محمد مرتضوی اظهار کرد: نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده یکی از مباحث پراهمیتی است که شورا در این دوره باید به آن بپردازد، همچنین باید انگیزه ای برای سازندگان به وجود آورد تا به بافت های فرسوده وارد شوند.

وی ادامه داد: در این بافت ها، طرح ها را باید به صورت محدوده ای در نظر گرفت، ساخت چند خانه کنار هم مشکل بافت های فرسوده را حل نخواهد کرد.

مرتضوی بیان کرد: این امر مستلزم آن است که بانک های عامل برای سرمایه گذاری وارد شوند زیرا منابع سرمایه گذارهای ما در حدی نیست که بتوانند محدوده سازی کنند. حتی می توان به آنها اجازه انتشار اوراق نیز داد تا مردم نیز در این کار سهیم شوند.

وی ادامه داد: در برخی از شهرهای کشور از جمله سه محله در مشهد این عمل اتفاق افتاده و محلاتی به روز ایجاد شده است، اگر ما نتوانستیم از این محله ها بهره برداری کنیم به دلیل این است که برنامه ای نداشتیم.

مرتضوی گفت: در گرگان نیز این ظرفیت وجود دارد و یکی از این فضاها محله «الغدیر» است که از نظر موقعیت مکانی به هزارپیچ، توشن و صیاد ارتباط دارد، اگر ساخت و سازهای جدید در آن محله ایجاد شود و زیرساخت ها هم در آن لحاظ شود، محل بسیار مناسبی برای سکونت است.

وی با بیان این که تغییرات جامع و یکپارچه ای باید روی محله الغدیر اعمال شود، اذعان کرد: این یک کار جمعی است و علاوه بر شورا و شهرداری، دستگاه های دیگر از قبیل راه و شهرسازی، دستگاه های امنیتی، قضایی، بانک های عامل و مقامات استانی باید ورود پیدا کنند.

عضو شورای اسلامی شهر گرگان اظهار کرد: باید ستادی برای انبوه سازان در زمینه بافت های فرسوده تشکیل شود تا کارها را تسهیل تر کند، این ستاد مجموعه ای است که زیرساخت های لازم برای ورود به بافت های فرسوده را آماده خواهد کرد.

وی با بیان این که تشکیل این ستاد بر عهده راه و شهرسازی است و متأسفانه در این بخش خوب عمل نکرده است، ادامه داد: در این ستاد دستگاه های مرتبط با بافت های فرسوده، وجود دارد، مشکلات در ستاد تجمیع و مورد رسیدگی قرار می گیرد.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #فرسوده #دستگاه #مرتضوی #ادامه #گرگان #زیرساخت #شهرسازی #تشکیل #الغدیر #محدوده #شورای #اظهار #سرمایه #ایجاد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بافت فرسوده گرگان نیازمند توجه ویژه شورای پنجم است

*

*