مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39740 -تاریخ انتشار : یکشنبه 12 آذر 1396 -ساعت : 20:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بافت فرسوده گرگان نیازمند توجه ویژه شورای پنجم است

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو شورای اسلامی شهر گرگان گفت: نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده یکی از مباحث پراهمیتی است که شورای پنجم باید ویژه به آن بپردازد.

مازندشورا:سید محمد مرتضوی اظهار کرد: نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده یکی از مباحث پراهمیتی است که شورا در این دوره باید به آن بپردازد، همچنین باید انگیزه ای برای سازندگان به وجود آورد تا به بافت های فرسوده وارد شوند.

وی ادامه داد: در این بافت ها، طرح ها را باید به صورت محدوده ای در نظر گرفت، ساخت چند خانه کنار هم مشکل بافت های فرسوده را حل نخواهد کرد.

مرتضوی بیان کرد: این امر مستلزم آن است که بانک های عامل برای سرمایه گذاری وارد شوند زیرا منابع سرمایه گذارهای ما در حدی نیست که بتوانند محدوده سازی کنند. حتی می توان به آنها اجازه انتشار اوراق نیز داد تا مردم نیز در این کار سهیم شوند.

وی ادامه داد: در برخی از شهرهای کشور از جمله سه محله در مشهد این عمل اتفاق افتاده و محلاتی به روز ایجاد شده است، اگر ما نتوانستیم از این محله ها بهره برداری کنیم به دلیل این است که برنامه ای نداشتیم.

مرتضوی گفت: در گرگان نیز این ظرفیت وجود دارد و یکی از این فضاها محله «الغدیر» است که از نظر موقعیت مکانی به هزارپیچ، توشن و صیاد ارتباط دارد، اگر ساخت و سازهای جدید در آن محله ایجاد شود و زیرساخت ها هم در آن لحاظ شود، محل بسیار مناسبی برای سکونت است.

وی با بیان این که تغییرات جامع و یکپارچه ای باید روی محله الغدیر اعمال شود، اذعان کرد: این یک کار جمعی است و علاوه بر شورا و شهرداری، دستگاه های دیگر از قبیل راه و شهرسازی، دستگاه های امنیتی، قضایی، بانک های عامل و مقامات استانی باید ورود پیدا کنند.

عضو شورای اسلامی شهر گرگان اظهار کرد: باید ستادی برای انبوه سازان در زمینه بافت های فرسوده تشکیل شود تا کارها را تسهیل تر کند، این ستاد مجموعه ای است که زیرساخت های لازم برای ورود به بافت های فرسوده را آماده خواهد کرد.

وی با بیان این که تشکیل این ستاد بر عهده راه و شهرسازی است و متأسفانه در این بخش خوب عمل نکرده است، ادامه داد: در این ستاد دستگاه های مرتبط با بافت های فرسوده، وجود دارد، مشکلات در ستاد تجمیع و مورد رسیدگی قرار می گیرد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرسوده - دستگاه - مرتضوی - ادامه - گرگان - زیرساخت - شهرسازی - تشکیل - الغدیر - محدوده - شورای - اظهار - سرمایه - ایجاد -

نظر شما در مورد : بافت فرسوده گرگان نیازمند توجه ویژه شورای پنجم است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*