پیشگیری از آسیب های اجتماعی راهبرد نخست دولت  است

تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 - ساعت : 00:12

کد مطلب: 39742 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پیشگیری از آسیب های اجتماعی راهبرد نخست دولت است

مازندشورا: ساری - ایرنا - رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: پیشگیری از آسیب های اجتماعی و معلولیت راهبرد نخست دولت تدبیر و امید است و برنامه های این سازمان براساس همین محور خواهد بود.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا انوشیروان محسنی بندپی شامگاه یکشنبه در همایش 'همه ما نوشیروانی هستیم' در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بیان کرد: امروز جلوگیری از آسیب های اجتماعی از دغدغه های مهم مسئولین ارشد نظام است و سازمان بهزیستی با بکارگیری از تمام یافته های علمی در صدد جلوگیری از معلولیت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.
وی اظهارداشت: امروز اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی و تولد نوزادان معلول که بواسطه ازدواج های فامیلی صورت می گیرد از جمله مواردی می باشد که در جامعه آزار دهنده است.
وی افزود: طرح غربالگری که در کشور آغاز شده یکی از عوامل بسیار مهم در جلوگیری از معلولیت می باشد که استان مازندران نیز به خوبی این موارد را انجام می دهد.
وی گفت: شنوا سنجی 80 درصد کودکان زیر یکسال و همچنین طرح غربالگری بینایی سنجی 85 درصد کودکان سه تا پنج سال در مازندران انجام شده است.
وی بیان کرد: بدون تردید درمان کودکان در این سنین بسیار راحت تر خواهد بود تا اینکه این طرح غربالگری انجام نشود و آن را به آینده موکول کنیم.
وی افزود: در حال حاضر سالانه 25 هزار کودک معلول به واسطه ازدواج های فامیلی متولد می شوند که با اجرایی شدن طرح غربالگری ژنتیک به طور قطع این آمار کاهش خواهد یافت.
وی اظهارداشت: با توجه به اینکه استان مازندران دارای دو دانشگاه علوم پزشکی مستقل می باشد انتظار می رود این طرح در این استان با جدیت بیشتری دنبال شود.
وی از تمامی نمایندگان مجلس خواست تا از لایحه حمایت از معلولین که هفته آینده وارد صحن مجلس می شود حمایت کنند تا بتوان خدمات مطلوب تری به این قشر از جامعه ارائه دهیم.
در همین حال مدیرکل بهزیستی مازندران گفت:320 معلول بهزیستی مازندران که تاکنون موفق به زیارت امام هشتم شیعیان نشدند، یکشنبه شب برای نخستین بار به مشهد مقدس اعزام شدند.
به گزارش خبرنگار ایرنا؛ سعید آرام شامگاه یکشنبه در حاشیه اعزام این معلولین در امیرکلای بابل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای برنامه های فرهنگی سازمان بهزیستی کشور که برای جامعه هدف خود در نظر دارد این اعزام صورت گرفته است.
وی اظهارداشت: اهمیت انجام کارهای فرهنگی و معنوی کمتر از کارهای عمرانی و تولیدی نیست لذا این امر را سازمان به طور جدی مورد پیگیری قرار می دهد.
وی بیان کرد: از مجموع 50 هزار معلولی که در سطح استان مازندران تحت پوشش بهزیستی قرار دارند تاکنون 2 هزار نفر در طول زندگی خود موفق به زیارت مشهد مقدس نشدند.
وی افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال 97 همه این افراد به مشهد مقدس اعزام می شوند.
وی اظهارداشت: علاوه بر 50 هزار معلولی که تحت پوشش بهزیستی مازندران قرار دارند 18 هزار سرپرست زن خانوار نیز از خدمات بهزیستی مازندران بهره مند می شوند و در مجموع 102 هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی مازندران قرار دارند.
همزمان با 12 آذر ماه روز جهانی معلول رییس سازمان بهزیستی کشور در استان مازندران حضور یافت و با شرکت در برنامه های روز معلول در شهرستان های ساری و بابل این روز برای معلولان مازندران گرامی داشته شد.
خبرنگاران: فریبرز سیفی ، زینب حبیب پور**انتشار دهنده: محسن حسن نیا
7343/1899/7328

اجتماعي

بهزيستي كشور

معلولان

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #مازندران #بهزیستی #معلول #استان #اظهارداشت #اعزام #افزود #غربالگری #خبرنگار #اجتماعی #برنامه #دارند #جامعه #کودکان #جلوگیری #یکشنبه #نوشیروانی #فرهنگی #نشدند #تاکنون #زیارت #گرفته #کارهای #خانوار #معلولان #امروز #معلولی #مجموع #خدمات #حمایت #ایرنا #پیشگیری #دهنده #فامیلی #شامگاه #ازدواج #بسیار #معلولیت #آینده #حاشیه #اینکه #دانشگاه #گزارش #معلولین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پیشگیری از آسیب های اجتماعی راهبرد نخست دولت است

*

*


X https://sport45.site/