طرح سوال از وزیر راه و شهرسازی درباره زمین های اطراف فرودگاه نوشهر

تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 - ساعت : 00:36

کد مطلب: 39743 چاپ به اشتراگ گذاشتن

طرح سوال از وزیر راه و شهرسازی درباره زمین های اطراف فرودگاه نوشهر

مازندشورا: نماینده نوشهر، چالوس و کلاردشت با اشاره به تعیین تکلیف نشدن زمین های متعلق به اشخاص حقیقی اطراف فرودگاه نوشهر از طرح سوال از وزیر راه و شهرسازی هفته آینده در صحن علنی مجلس خبر داد.

مازندشورا: میزان 4 هکتار از اراضی در ضلع جنوبی فرودگاه نوشهر قرار دارد و طبق اسناد موجود این چهار هکتار زمین به 32 قطعه تفکیک شده است و دست کم 19 نفر مالک آن هستند که هر گونه ساخت و ساز در این منطقه از آنان سلب شده است.
برابر ضوابط شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی هرگونه ساخت وساز تا شعاع چهارکیلومتر در پیرامون فرودگاه نوشهر باید از مسئولان این فرودگاه استعلام دریافت شود.
چند ماه قبل یک هیات بازرسی از وزارت راه و شهرسازی ضمن بازدید از موقعیت مکانی این اراضی ، نشستی نیز با نماینده مالکان این اراضی در فرودگاه نوشهر داشتند.
مدیر فرودگاه نوشهر پیش از این با اشاره به سفر هیات بازرسی وزارتخانه راه و شهرسازی به نوشهر گفت : برای تعیین و تکلیف نهایی این زمین ها منتظر اعلام نظر نماینده وزارت راه و شهرسازی هستیم ،
اکبر فریفته افزود: به محض اعلام نظر نهایی این بازرسی به یقین وضعیت این اراضی که سال ها مالکان آن ها به علت واقع شدن این زمین ها در شعاع محدوده پروازی فرودگاه حق ساخت وساز ندارند ، مشخص خواهد شد.
قاسم احمدی عصر یکشنبه در نشست خبری به مناسبت روز مجلس در نوشهر اظهار داشت: چون تاکنون وضعیت زمین های اطراف فرودگاه از سوی وزارت راه و شهرسازی مشخص نشده است هفته آینده نیز وزیر مربوطه در این خصوص سئوال خواهد شد.
نماینده مردم نوشهر ، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار برخورد جدی و قاطع دستگاه قضایی با فسادها به ویژه در حوزه اقتصادی شد و افزود: برخی با سیاسی کردن برخورد با فسادها به دنبال دخالت کردن در دستگاه قضایی هستند که این رویه به ضرر کشور تمام می شود.
فرودگاه نوشهر درزمینی به مساحت حدود 58 هکتار و با باندی به طول حدود 2 هزار و 150 متر در سال 1332 احداث شده و اکنون قابلیت پذیرش و نشست و برخاست هواپیماهای فوکر100 و یا بدنه متوسط را دارد.
خبرنگار: سیدمحمد اکبرموسوی**انتشار دهنده: محسن حسن نیا
1295/ 1602/1899

اقتصاد

فرودگاه

تعنين تكليف زمين

نوشهر


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #فرودگاه #نوشهر #شهرسازی #اراضی #وزارت #بازرسی #نماینده #هکتار #برخورد #دستگاه #قضایی #فسادها #وضعیت #افزود #اطراف #مالکان #نهایی #اعلام

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : طرح سوال از وزیر راه و شهرسازی درباره زمین های اطراف فرودگاه نوشهر

*

*