مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39744 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 -ساعت : 00:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انتقاد برخی مردم ازجانمایی ابزارهای ورزشی در خیابان های اصلی قائمشهر

انتقاد برخی مردم ازجانمایی ابزارهای ورزشی در خیابان های اصلی قائمشهر

مازندشورا: جانمایی مجموعه ای از ابزارهای ورزشی در برخی از نقاط شهری و پرتردد شهر قائمشهر باعث شده است تا برخی از مردم این شهر نتوانند از این وسایل ورزشی به درستی استفاده کنند و می گویند در نهایت این ابزارهای ورزشی به یک دکور تبدیل شده است.

مازندشورا: در شهر قائمشهر علاوه بر جانمایی ست های ورزشی در پارک ها ، در برخی از نقاط شهری و پرتردد این شهر همچون نزدیک بیمارستان رازی ، ابتدای خیابان جویبار و کمربندی هم این ابزارها نصب شده است.
برخی از مردم و کارشناسان ورزشی می گویند اصولا فراهم آوردن امکانات ورزشی برای بهبود حال شهروندان است اما متاسفانه برخی از این ست های ورزشی در جاهایی از این شهر جانمایی شده که قابل استفاده برای شهروندان نیست.
محمد الهی یکی از شهروندان قائمشهری که علاقه خاصی به ورزش همگانی دارد روز یک شنبه به خبرنگار ایرنا ، گفت : به نظرم جانمایی مجموعه ای از ابزار ورزشی در اماکن عمومی کار درستی نیست چون مردم عادی بدون علم نسبت به آن وسیله مورد نظر ورزشی ، بعضی از حرکات را اشتباه انجام میدهند .
وی با بیان اینکه نتیجه این عمل باعث می شود تا مفاصل و یا قسمتی از بدنشان دچار آسیب شود ، ادامه داد : بنابراین استفاده از این ست های ورزشی در اماکن عمومی کار درستی نیست مگر اینکه علم استفاده از آن را افراد داشته باشند و یا اینکه استفاده از ست ورزشی با ارائه آموزش مربیان همراه باشد.
الهی بهترین روش برای ترویج ورزش همگانی در جامعه را استفاده از مربی در پارک ها اعلام کرد و گفت : بهتر است شرایطی توسط شهرداری مهیا شود تا از مربی هایی در پارک‌ها برای ورزش های صبحگاهی استفاده شود .
سمیه محمدی یکی دیگر از شهروندان قائمشهری وجود ست های ورزشی در اماکن عمومی را اشتباه شهرداری عنوان کرد و گفت : به نظر بنده جانمایی ست ورزشی در خیابان اصلی شهر اصلا کار درستی نیست چون تنها آقایون میتوانند از این وسیله ها استفاده کنند.
وی ادامه داد : این وسایل باید در مکان های آرام و بدون شلوغی های شهر جانمایی شود تا همه امکان استفاده از ان را بدون دغدعه داشته باشند.
این بانوی قائمشری با تاکید براینکه این جانمایی نشان دهنده آن است که کارشناسان شهرداری اصولی در این قضیه فکر نکرده اند ، افزود : بهتر است در جانمایی این ابزارها به فکر بانوانی که می خواهند از این وسایل استفاده کنند هم باشیم .
** استفاده از ست های ورزشی در خیابانهای شهر از لحاظ اخلاقی درست نیست
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قائمشهر روز یک شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود : به نظرم قرار گرفتن ست ورزشی در خیابان های اصلی شهر به لحاظ اخلاقی و رفتاری درست نیست.
غلامرضا رضوی با بیان اینکه ست ورزشی ' فضای باز' باید در پارک ها تعبیه شود ، گفت : این امر باعث می شود تا فرد قبل از استفاده از ست ورزشی در فضای پارک به پیاده روی و دویدن بپردازد تا بدنش امادگی لازم برای استفاده از دستگاه را داشته باشد.
به گفته وی باید کنار ست ورزشی یک پیست پیاده روی وجود داشته باشد .
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قائمشهر با بیان اینکه کنار خیابان اصلی اصولا هیچ فضای سبزی وجود ندارد ، افزود : در این راستا استفاده شهروندان از چهار دستگاه هیچ گونه تاثیری بر روی بدن فرد نخواهد گذاشت .
رضوی از پیشنهاد خود به شورای شهر و تصویب آن در شهرداری برای نصب ست ورزشی در حاشیه رودخانه های این شهر خبر داد و گفت: هنگامی که ست ورزشی در آن مکان ها تعبیه شود از متخصصان ورزشی برای آموزش به شهروندان به کارگیری خواهیم کرد.
وی ادامه داد: در این شهرستان افراد تحصیل کرده در رشته تربیت بدنی زیاد وجود دارد که می توانند به صورت علمی و تخصصی به شهروندان ارائه خدمت دهند.
رئیس اداره ورزش و جوانان قائمشهر قیمت هر دستگاه ست ورزشی را 30 الی 50 میلیون تومان اعلام کرد و گفت که این امر بسته به ان دارد که از چه شرکتی خریداری شود.
** ساماندهی ست های ورزشی تا یک ماه آبنده
افشین حسین زاده رئیس شورای شهر قائمشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ست ورزشی باید در مکانی تعبیه و وصل شود که مردم بتوانند از آن استفاده کنند ، بیان کرد : متاسفانه در این شهرستان جانمایی درستی از وصل ست ورزشی نشده است.
محمد نصیر متانی عضو کمیسیون ورزشی شورای شهر قائمشهربا اعلام اینکه در ساماندهی ست های ورزشی هنوز هیچ گونه برنامه ایی به شهرداری ارائه نشده است ، گفت : با یک فرصت یک ماهه قطعا این امر ساماندهی خواهد شد.
وی از جانمایی این ابزارهای ورزشی خبر داد و گفت: ست های ورزشی که در خیابان های اصلی جانمایی درستی ندارد را به یک مکان دیگر انتقال خواهیم داد.
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی **انتشار دهنده: محسن حسن نیا
7334/1899

ورزش

ست ورزشي

جانمايي

قائمشهر


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ورزشی - استفاده - جانمایی - شهروندان - اینکه - قائمشهر - خیابان - شهرداری - درستی - شهرستان - خبرنگار - جوانان - ادامه - ارائه - افزود - اعلام - تعبیه - اداره - عمومی - شورای - ساماندهی - ایرنا - دستگاه - اماکن - خواهیم - دهنده - اخلاقی - ندارد - پیاده - باشند - قائمشهری - همگانی - متاسفانه - اصولا - کارشناسان - وسیله - اشتباه - آموزش - ابزارها - افراد - ابزارهای - وسایل -

نظر شما در مورد : انتقاد برخی مردم ازجانمایی ابزارهای ورزشی در خیابان های اصلی قائمشهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*