انتقاد برخی مردم ازجانمایی ابزارهای ورزشی در خیابان های اصلی قائمشهر

تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 - ساعت : 00:42

کد مطلب: 39744 چاپ به اشتراگ گذاشتن

انتقاد برخی مردم ازجانمایی ابزارهای ورزشی در خیابان های اصلی قائمشهر

مازندشورا: جانمایی مجموعه ای از ابزارهای ورزشی در برخی از نقاط شهری و پرتردد شهر قائمشهر باعث شده است تا برخی از مردم این شهر نتوانند از این وسایل ورزشی به درستی استفاده کنند و می گویند در نهایت این ابزارهای ورزشی به یک دکور تبدیل شده است.

مازندشورا: در شهر قائمشهر علاوه بر جانمایی ست های ورزشی در پارک ها ، در برخی از نقاط شهری و پرتردد این شهر همچون نزدیک بیمارستان رازی ، ابتدای خیابان جویبار و کمربندی هم این ابزارها نصب شده است.
برخی از مردم و کارشناسان ورزشی می گویند اصولا فراهم آوردن امکانات ورزشی برای بهبود حال شهروندان است اما متاسفانه برخی از این ست های ورزشی در جاهایی از این شهر جانمایی شده که قابل استفاده برای شهروندان نیست.
محمد الهی یکی از شهروندان قائمشهری که علاقه خاصی به ورزش همگانی دارد روز یک شنبه به خبرنگار ایرنا ، گفت : به نظرم جانمایی مجموعه ای از ابزار ورزشی در اماکن عمومی کار درستی نیست چون مردم عادی بدون علم نسبت به آن وسیله مورد نظر ورزشی ، بعضی از حرکات را اشتباه انجام میدهند .
وی با بیان اینکه نتیجه این عمل باعث می شود تا مفاصل و یا قسمتی از بدنشان دچار آسیب شود ، ادامه داد : بنابراین استفاده از این ست های ورزشی در اماکن عمومی کار درستی نیست مگر اینکه علم استفاده از آن را افراد داشته باشند و یا اینکه استفاده از ست ورزشی با ارائه آموزش مربیان همراه باشد.
الهی بهترین روش برای ترویج ورزش همگانی در جامعه را استفاده از مربی در پارک ها اعلام کرد و گفت : بهتر است شرایطی توسط شهرداری مهیا شود تا از مربی هایی در پارک‌ها برای ورزش های صبحگاهی استفاده شود .
سمیه محمدی یکی دیگر از شهروندان قائمشهری وجود ست های ورزشی در اماکن عمومی را اشتباه شهرداری عنوان کرد و گفت : به نظر بنده جانمایی ست ورزشی در خیابان اصلی شهر اصلا کار درستی نیست چون تنها آقایون میتوانند از این وسیله ها استفاده کنند.
وی ادامه داد : این وسایل باید در مکان های آرام و بدون شلوغی های شهر جانمایی شود تا همه امکان استفاده از ان را بدون دغدعه داشته باشند.
این بانوی قائمشری با تاکید براینکه این جانمایی نشان دهنده آن است که کارشناسان شهرداری اصولی در این قضیه فکر نکرده اند ، افزود : بهتر است در جانمایی این ابزارها به فکر بانوانی که می خواهند از این وسایل استفاده کنند هم باشیم .
** استفاده از ست های ورزشی در خیابانهای شهر از لحاظ اخلاقی درست نیست
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قائمشهر روز یک شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود : به نظرم قرار گرفتن ست ورزشی در خیابان های اصلی شهر به لحاظ اخلاقی و رفتاری درست نیست.
غلامرضا رضوی با بیان اینکه ست ورزشی ' فضای باز' باید در پارک ها تعبیه شود ، گفت : این امر باعث می شود تا فرد قبل از استفاده از ست ورزشی در فضای پارک به پیاده روی و دویدن بپردازد تا بدنش امادگی لازم برای استفاده از دستگاه را داشته باشد.
به گفته وی باید کنار ست ورزشی یک پیست پیاده روی وجود داشته باشد .
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قائمشهر با بیان اینکه کنار خیابان اصلی اصولا هیچ فضای سبزی وجود ندارد ، افزود : در این راستا استفاده شهروندان از چهار دستگاه هیچ گونه تاثیری بر روی بدن فرد نخواهد گذاشت .
رضوی از پیشنهاد خود به شورای شهر و تصویب آن در شهرداری برای نصب ست ورزشی در حاشیه رودخانه های این شهر خبر داد و گفت: هنگامی که ست ورزشی در آن مکان ها تعبیه شود از متخصصان ورزشی برای آموزش به شهروندان به کارگیری خواهیم کرد.
وی ادامه داد: در این شهرستان افراد تحصیل کرده در رشته تربیت بدنی زیاد وجود دارد که می توانند به صورت علمی و تخصصی به شهروندان ارائه خدمت دهند.
رئیس اداره ورزش و جوانان قائمشهر قیمت هر دستگاه ست ورزشی را 30 الی 50 میلیون تومان اعلام کرد و گفت که این امر بسته به ان دارد که از چه شرکتی خریداری شود.
** ساماندهی ست های ورزشی تا یک ماه آبنده
افشین حسین زاده رئیس شورای شهر قائمشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ست ورزشی باید در مکانی تعبیه و وصل شود که مردم بتوانند از آن استفاده کنند ، بیان کرد : متاسفانه در این شهرستان جانمایی درستی از وصل ست ورزشی نشده است.
محمد نصیر متانی عضو کمیسیون ورزشی شورای شهر قائمشهربا اعلام اینکه در ساماندهی ست های ورزشی هنوز هیچ گونه برنامه ایی به شهرداری ارائه نشده است ، گفت : با یک فرصت یک ماهه قطعا این امر ساماندهی خواهد شد.
وی از جانمایی این ابزارهای ورزشی خبر داد و گفت: ست های ورزشی که در خیابان های اصلی جانمایی درستی ندارد را به یک مکان دیگر انتقال خواهیم داد.
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی **انتشار دهنده: محسن حسن نیا
7334/1899

ورزش

ست ورزشي

جانمايي

قائمشهر


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #ورزشی #استفاده #جانمایی #شهروندان #اینکه #قائمشهر #خیابان #شهرداری #درستی #شهرستان #خبرنگار #جوانان #ادامه #ارائه #افزود #اعلام #تعبیه #اداره #عمومی #شورای #ساماندهی #ایرنا #دستگاه #اماکن #خواهیم #دهنده #اخلاقی #ندارد #پیاده #باشند #قائمشهری #همگانی #متاسفانه #اصولا #کارشناسان #وسیله #اشتباه #آموزش #ابزارها #افراد #ابزارهای #وسایل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : انتقاد برخی مردم ازجانمایی ابزارهای ورزشی در خیابان های اصلی قائمشهر

*

*