تولد سالانه 25 هزار معلول در کشور

تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 - ساعت : 00:11

کد مطلب: 39757 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس سازمان بهزیستی خبر داد

تولد سالانه 25 هزار معلول در کشور

مازندشورا: رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سالانه 25 هزار معلول در کشور متولد می‌شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، انوشیروان محسنی‌بندپی امشب در جشن مردمی «همه نوشیروانی هستیم» به مناسبت روز جهانی معلول با اشاره به سه برنامه محوری بهزیستی در دولت، اظهار کرد: تلاش برای بهره‌گیری از همه یافته‌های علمی و تخصصی برای جلوگیری از بروز و شیوع آسیب معلولیت یکی از برنامه محوری بهزیستی است.

وی افزود: اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی، کودکان کار و مفاسد اخلاقی از دغدغه‌های مهم مسؤولان کشور است که سعی داریم با رویکرد علمی از این مشکلات پیشگیری شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: برنامه پیشگیرانه اثربخشی و کم هزینه‌تر است و می‌تواند افراد زیادی را پوشش دهد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه بحث اجباری کردن غربالگری ژنتیک یکی دیگر از اقدامات مهم برای جلوگیری از تولد کودکان معلول است.

محسنی‌بندپی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد نوزادان در بدو تولد و ۸۵ درصد کودکان در سنین سه تا 6 سال تحت غربالگری بینایی قرار می‌گیرند، یادآور شد: سالانه 25 هزار معلول در کشور متولد می‌شود.

وی فراگیر کردن خدمات برای معلولان، در دسترس بودن خدمات و ارائه لوازم توانبخشی به معلولان و استفاده از مشارکت اجتماعی را سه برنامه راهبردی بهزیستی برشمرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه لایحه حمایت از حقوق معلولان از سوی دولت به مجلس اعلام شد، گفت: در این لایحه، مناسب‌سازی برای حضور راحت‌تر معلولان در حوزه اشتغال و حرفه‌آموزی آسان، ارائه خدمات توانبخشی، توجه به بیمه پایه و اجرا طرح سه درصد حق اشتغال ادارات برای معلولان از مفاد این لایحه است.

86040/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #بهزیستی #برنامه #معلولان #معلول #لایحه #خدمات #کودکان #اشاره #توانبخشی #سالانه #اشتغال #ارائه #محسنی‌بندپی #غربالگری #اینکه #جلوگیری #محوری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تولد سالانه 25 هزار معلول در کشور

*

*


X https://sport45.site/