مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3977 -تاریخ انتشار : سه شنبه 08 تیر 1395 -ساعت : 14:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در نخستین جلسه ستاد بازآفرینی قزوین مطرح شد

وجود ۱۳۰۰ هکتار بافت فرسوده در استان قزوين/ اسكان بخشی از مردم شهر قزوين در ۴۵۰هكتار بافت فرسوده

مازندشورا: با مطالعات انجام شده در سطح استان قزوین تعیین شد ۱۳۰۰ هکتار بافت فرسوده در استان وجود دارد که ۴۵۰ هکتار آن در شهر قزوین واقع است. تشکیل جلسات ستاد بازآفرینی و اجرایی شدن مصوبات آن نقش تعیین کننده‌ای در بازآفرینی این بافت‌ها خواهد داشت.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، مهندس محسن اسماعیلی با اعلام این خبر گفت: در دولت جدید سند ملی راهبردی احیا، بازسازی و نوسازی محدودها و بافت‌های ناکارآمد تهیه شد که بر اساس آن تشکیل مجموعه‌ای با نام ستاد بازآفرینی محدوده‌ها و محله‌های قدیمی در دستور کار قرار گرفته و کار خود را اغاز کرد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه  جلسات استانی این ستاد به ریاست استاندار تشکیل می‌شود بیان کرد: اهداف اصلی این ستاد استفاده از توانمندی‌های درونی بافت است تا بتوان با ارزش گذاری در این بافت‌ها، افزایش کیفیت زندگی و بازیابی هویتی در این محلات فضای شهری را بهبود بخشیده و رضایت‌مندی مردمی که در این بافت‌ها ساکن هستند را جلب نمود .

اسماعیلی با بیان این مطلب که از ۱۳۰۰ هکتار بافت فرسوده استان ۴۵۰ هکتار در شهر قزوین واقع شده، افزود: باز آفرینی و بهسازی این بافت‌ها، بستگی به مشارکت تمامی دستگاه‌های مسئول و همچنین جلب مشارکت عمومی دارد. 

وی با اشاره به تاکید استاندار مبنی بر برگزاری منظم جلسات ستاد بازآفرینی عنوان کرد: برگزاری این جلسات می‌تواند به کاهش مشکلات اجتماعی بافت‌های هدف کمک کرده و حرکت ما را برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی تسریع کند. بافت‌های ناکارآمد بیشترین خسارت را در مواقع بحران خواهند دید.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بازآفرینی - بافت‌های - بافت‌ها - استان - اسماعیلی - قزوین - فرسوده - هکتار - اهداف - مشارکت - جلسات - برگزاری - استاندار - تشکیل - اداره - شهرسازی - عمومی - ناکارآمد - قزوين - اشاره -

نظر شما در مورد : وجود ۱۳۰۰ هکتار بافت فرسوده در استان قزوين/ اسكان بخشی از مردم شهر قزوين در ۴۵۰هكتار بافت فرسوده

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها