تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 - ساعت : 10:37

کد مطلب: 39778 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بی رغبتی شهروندان زنجانی از اجرای کارت شهروندی

مازندشورا: شهردارآنلاین: به گفته مدیرعامل سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری زنجان با انکه چهار ماه از اجرای کارت شهروندی در زنجان سپری می شود، اما انگونه که باید و شاید فرهنگ استفاده از این نوع کارت بین شهروندان و رانندگان نهادینه نشده و در واقع رغبتی وجود ندارد.

مازندشورا:کارت شهروندی خدمت جدیدی از شهرداری زنجان بشمار می رود و به منظور تسهیل پرداخت‌های خرد و روزانه شهروندان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در واقع این کارت کیف پول الکترونیکی شهروندان بوده که در سازمانهای حمل و نقل شهری و خدمات شهری مانند اتوبوس، تاکسی، پارک حاشیه‌ای و پارکینگ‌های عمومی و مراکز تفریحی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
منیژه ناظری گفت: متاسفانه با وجود اقدامات انجام گرفته عمده ترین مشکل در اجرای مناسب این طرح مشارکت ناکافی مردم و رانندگان تاکسی است، زیرا تداوم این روند، اجرای این طرح را با کندی مواجه کرده است.
وی اظهار کرد: بر این اساس آگاهی نداشتن شهروندان به مزایای پرداختهای الکترونیکی از جمله علت های اصلی کندی اجرای این طرح بوده و در این میان اطلاع رسانی و آگاهی بخشی اثر گذاری بهتری را بدنبال دارد.
مدیرعامل سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری زنجان ادامه داد: تا کنون 46 هزار کارت شهروندی بین شهروندان توزیع شده و این ظرفیت وجود دارد به هر مقدار و مورد نیاز دیگر نیز توزیع شده و مشکلی در این ارتباط وجود ندارد.
وی بیان کرد: استفاده نکردن شهروندان از کارت شهروندی موجب شده دستگاههای کارتخوان رانندگان نیز چندان فعال نباشد و در واقع تراکنش های پایینی را ثبت کنند.
ناظری، استفاده از این نوع کارت را موجب افزایش سرعت و کاهش زمان انتقال وجوه از یک نقطه به نقطه دیگر عنوان کرد و گفت که 
افزایش امنیت در مقابل سرقت، مفقود شدن و از بین رفتن پول نقد از دیگر مزایای این طرح است.
وی اظهار کرد: استفاده از کارت به جای پول، کاهش هزینه‌های چاپ اسکناس و علاوه بر آن حجم مسافرت‌های درون شهری به منظور دریافت و پرداخت‌های معمولی بانکی را کاهش می دهد و از این طریق موجب کاهش هزینه‌های فردی و اجتماعی می شوند.
مدیرعامل سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری زنجان خاطر نشان کرد: بدلیل حذف نقل و انتقال پول نقد بهداشت عمومی افزایش می یابد و علاوه بر ان مشکل نبود پول خرد در خرید و فروش روزانه بررف می ‌شود.
به گفته ناظری برای ترویج استفاده از کارت شهروندی، اقداماتی از قبیل تجهیز اتوبوس‌ها به سیستم‌های جدید،خط‌کشی معابر جهت اجرای پروژه پارکبان، نصب سامانه‌های نرم افزاری جهت اجرای پروژه،نصب تجهیزات شارژ و صدور کارت در شعب بانک تجارت ، نصب تجهیزات افزایش اعتبار در فروشگاه‌های منتخب در محل‌های پرتردد، آماده سازی تبلیغات شهری و تهیه تیزرهای تبلیغاتی در سطح شهر، شروع عملیات نصب تجهیزات تاکسی ها انجام گرفته است.
طبق هدف گذاری انجام گرفته 2 هزار و 300 تاکسی به استفاده از کارتخوان ملزم خواهد شد و این روند با همکاری سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری زنجان ادامه دارد.
شهر زنجان به عنوان مرکز استان با 430 هزار نفر جمعیت سه منطقه شهرداری دارد.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #استفاده #اجرای #شهروندان #زنجان #شهروندی #شهرداری #تاکسی #گرفته #فناوری #اطلاعات #تجهیزات #ناظری #افزایش #ادامه #توزیع #کارتخوان #عنوان #پروژه #علاوه #هزینه‌های #انتقال #اظهار #می‌گیرد #روزانه #پرداخت‌های #منظور #الکترونیکی #عمومی #گذاری #مزایای #آگاهی #رانندگان #مدیرعامل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بی رغبتی شهروندان زنجانی از اجرای کارت شهروندی

*

*