مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39783 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 -ساعت : 10:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهرداری بجنورد 990 میلیارد ریال بدهکار است

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار بجنورد گفت: این نهاد 990 میلیارد ریال به نهادهای مختلف و پیمانکاران بدهکار است که تامین اجتماعی با 240 میلیارد ریال، طلبکارترین سازمان از این شهرداری است.

مازندشورا:روح الله براتیان اظهار کرد: شهرداری بجنورد 30 میلیار ریال به شرکت توزیع نیروی برق، 50 میلیارد ریال به شرکت گاز، 28 میلیارد ریال به شرکت آب منطقه ای و 240 میلیارد ریال به سازمان تامین اجتاماعی بدهکار است. 
وی افزود: البته هنوز اسناد بدهی بین راهی هم موجود است و احتمال افزایش این میزان بدهی هست. 
وی با بیان اینکه وضعیت مالی شهرداری مناسب نیست و اکنون پروژه های شهردای به صورت نسیه انجام می شود خاطرنشان کرد: در هفت ماه امسال 320 میلیارد ریال درآمد در شهرداری بجنورد ثبت شده است و بر اساس تجربه، میزان درآمدهای پنج ماه آخر سال با این رقم برابری می کند و بر این اساس تا پایان میزان درآمدهای امسال به 640 میلیارد ریال خواهد رسید.
شهردار بجنورد اظهار کرد: در خوشبینانه ترین وضعیت میزان درآمدهای امسال به 800 میلیارد ریال می رسد که 600 میلیارد ریال از این رقم هزینه جاری است و اینها هزینه ای نیست که تعطیلی بردار نیست.
وی گفت: در وضعیت کنونی اگر سالانه 200 میلیارد ریال به صورت اقساط صرف پرداخت بدهی ها شود پنج سال طول می کشد تا بدهی ها تسویه شود و در این مدت نباید کاری در شهر انجام شود. 
وی درباره پرداخت بدهی ها گفت: پیش از شروع به کار من، 95 میلیارد ریال از بدهی ها در قالب اسناد خزانه تهاتر شده است.
به گفته شهردار بجنورد پارسال با ارائه تخفیف 50 درصدی برای پروانه های ساخت و ساز، 900 میلیارد ریال درآمد کسب شده است.
شهر بجنورد 210 هزار نفر جمعیت دارد. 


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : میلیارد - بجنورد - شهرداری - میزان - درآمدهای - وضعیت - امسال - هزینه - پرداخت - شهردار - اسناد - اظهار - درآمد - بدهکار -

نظر شما در مورد : شهرداری بجنورد 990 میلیارد ریال بدهکار است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها