مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39785 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 -ساعت : 10:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ارزیابی ۷۵ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه/ اتمام ارزیابی واحدهای مسکونی روستایی

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب‌اسلامی خبر داد؛

ارزیابی ۷۵ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه/ اتمام ارزیابی واحدهای مسکونی روستایی

مازندشورا: مدیرکل مسکن‌روستایی بنیاد مسکن انقلاب‌اسلامی با اشاره به این مطلب که تاکنون ۷۵ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند، گفت: اولویت نخست بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، شامل بازسازی و تعمیر واحدهایی است که مصوبه دولتی را هم برای بازسازی و تعمیرات دارند.

مازندشورا:مهندس سهرابی مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره آخرین اقدامات بنیاد مسکن در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گفت: در حال حاضر ۱۰ ستاد معین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان کرمانشاه به منظور کمک‌رسانی به بازماندگان مناطق زلزله‌زده، همچنین آواربرداری، تخمین و ارزیابی میزان خسارات در حال فعالیت هستند.

سهرابی ادامه داد: حدود ۷۵ هزار واحد مسکن شهری و روستایی تاکنون ارزیابی شده است و در مراحل پایانی ارزیابی میزان خسارات هستیم.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب‌اسلامی با تاکید بر اینکه تاکنون ارزیابی واحدهای مسکونی روستایی به اتمام رسیده است، گفت: از زمان وقوع زلزله تاکنون ۷۵ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی ارزیابی شده‌اند که بین ۷ تا ۸ هزار واحد از کل واحدها، واحدهای مسکونی شهری هستند و مابقی نیز واحدهای مسکونی روستایی را شامل می‌شوند.

وی افزود: ارزیابی واحدهای مسکونی شهری به دلیل آنکه از پیچیدگی ارزیابی برخوردار است کمی به طول انجامیده است اما مراحل پایانی را به سر می‌برد.

سهرابی ادامه داد: ارزیابان واحد به واحد، واحدهای مسکونی شهری و روستایی را ارزیابی کرده‌اند که چه میزان خسارت وارد شده، چه میزانی باید بار دیگر احداث شوند و چه تعدادی از واحدها نیز باید نیازمند تعمیرات و بهسازی هستند که برای هر واحد، اطلاعات وجود دارد.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: مجموع ۳۰ هزار و ۵۰۰ واحدی که آقای تابش در هفته نخسست پس از وقوع زلزله عنوان کرد و همان مقدار نیز ملاک عمل دولت برای تصویب بودجه قرار گرفت که شامل  تخریب ۱۰۰ درصدی ۱۵ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی و ۱۵ هزار واحد نیازمند تعمیرات هستند، جزو اولویت‌های نخست بازسازی و تعمیرات و بهسازی قرار دارد.

سهرابی یادآور شد:۷۵  هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه ارزیابی شده شامل واحدهای تخریب شده، نیازمند تعمیرات و فاقد نیازمندی به تعمیرات هستند. بدین معنا که ممکن است تعدادی از واحدهای مسکونی ارزیابی شده اند و بر اساس تشخصی ارزیابان فاقد نیازمندی به تعمیرات هستند.

وی خاطرنشان کرد که احداثی شامل دو نوع و تعمیراتی نیز شامل سه نوع هستند، برای هر واحد تشکیل پرونده انجام گرفته است و نوع بازسازی و تعمیراتی نیز مشخص شده است.

سهرابی گفت: اولویت نخست برای تامین اعتبار، شامل بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی هستند که مصوبه دولتی را هم برای بازسازی و تعمیرات دارند. اولویت دوم نیز واحدهایی هستند که آسیب دیده اند، قابل سکونت هستند اما نیازمند بازسازی هستند که اگر مصوبه دولت اصلاح شوند این دسته از ساختمان‌ها و واحدهای مسکونی نیز می توانند تعمیرات و بازسازی داشته باشند.

وی همچنین در بیان اقدامات بنیاد به منظور تامین کانکس موردنیاز خانوارها برای اسکان موقت، گفت: فرم هایی تهیه شده و هر خانواری انتخاب می‌کند که پول اسکان موقت را می‌خواهد نقدی بگیرد تا جایی را اجاره کند یا اینکه کانکس بخواهد که بنا به انتخاب متقاضی این موارد ارزیابی شده و در اختیار قرارگاه خاتم الانبیاء که مجری اسکان موقت کانکس شده در محل زمین‌های مردم جای‌گذاری می‌شود.

سهرابی گفت: محل استقرار کانکس ها نیز محل زمینی است که در تحت اختیار مردم قرار دارد تا تناقضی با محل عرصه‌ای که بازسازی می‌خواهد اتفاق بیفتد نداشته باشند.

وی تاکید کرد: با جانمایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کانکس‌ها مستقر می‌شوند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ارزیابی - مسکونی - روستایی - واحدهای - تعمیرات - بنیاد - بازسازی - سهرابی - مدیرکل - اسلامی - کانکس - نیازمند - کرمانشاه - مناطق - انقلاب - تاکنون - زلزله - میزان - اسکان - زلزله‌زده - تخریب - بهسازی - اختیار - می‌خواهد - نیازمندی - اولویت - مصوبه - باشند - تعمیراتی - تامین - مراحل - منظور - همچنین - استان - اقدامات - انقلاب‌اسلامی - اتمام - خسارات - ادامه - می‌شوند - ارزیابان - واحدها - اینکه - پایانی - تاکید - تعدادی -

مطالب مرتبط با : ارزیابی ۷۵ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه/ اتمام ارزیابی واحدهای مسکونی ر...
نظر شما در مورد : ارزیابی ۷۵ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه/ اتمام ارزیابی واحدهای مسکونی ر...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*