مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39794 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 -ساعت : 12:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
خودرو داخلی کمترین ایمنی جهان را دارد/ تعرفه‌ واردات را کاهش دهید تا مردم خودرو ایمن سوار شوند

کشاورزیان مطرح کرد؛

خودرو داخلی کمترین ایمنی جهان را دارد/ تعرفه‌ واردات را کاهش دهید تا مردم خودرو ایمن سوار شوند

مازندشورا: معاون وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از کیفیت پایین خودروهای ساخت داخل گفت: اگر وزیر اقتصاد یاری کند که تعرفه واردات خودرو کاهش یابد تا مردم‌ بتوانند خودروهای ایمن سوار شوند، خسارت شرکت‌های بیمه کاهش می‌یابد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، داود کشاورزیان در همایش بیمه و توسعه گفت: یک میلیارد خودرو در جهان پلاک شده و دو درصد این آمار در ایران است در حالی که یک درصد جمعیت دنیا هستیم.

وی ادامه داد: حدود ۱.۲۵ درصد از تلفات جاده‌ای را داریم، اینکه این آمار به کمتر برسد با توجه به آمار و ارقام سخت است، یا شدنی نیست.

کشاورزیان گفت: سال گذشته یک و نیم میلیون خودرو جدید پلاک شده پس حدود ۱۱ درصد رشد تردد داریم و به سختی می‌توانیم تلفات جاده‌ای را کاهش دهیم. خودروی ایمن‌تر، راه ایمن، کاربران ایمن و امداد و نجات مناسب از ارکان مسائل ایمنی است. نکته‌ای که می‌خواهم به شما عرض کنم مدیریت ریسک است. خوشبختانه در قانون بیمه شخص ثالث در ماده ۱۸ به مواردی اشاره شده که وضعیت خودرو کاربری خودرو و سال ساخت خودرو باید در محاسبه هزینه بیمه لحاظ شود.

براساس گزارش ایسنا، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل ادامه داد: ما مواجه هستیم با رانندگی‌های تهاجمی که در نتیجه آن افزایش تصادفات رخ می‌دهد. باید با توجه به ریسک خودرو بیمه نامه صادر شود. در حال حاضر خودرو‌هایی که در کشور تولید می‌شوند کمترین ایمنی را در بین خودرو‌های جهان دارند. نمی‌دانیم چه فکری باید به فکر خودروی غیرایمن کنیم، انشالله که آقای کرباسیان، وزیر اقصاد کمک کند که عوارض ورود خودرو به کشور کاهش یابد تا خودرو‌های ایمن وارد کشور شود و مردم از خودرو‌های ایمن استفاده کنند تا صنعت بیمه هم کمتر خسارت ببیند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : خودرو - کشاورزیان - ایمنی - خودرو‌های - داریم - خودروی - جاده‌ای - هستیم - کمترین - گزارش - ادامه - تلفات -

مطالب مرتبط با : خودرو داخلی کمترین ایمنی جهان را دارد/ تعرفه‌ واردات را کاهش دهید تا مردم خودرو ایمن سوار شوند
نظر شما در مورد : خودرو داخلی کمترین ایمنی جهان را دارد/ تعرفه‌ واردات را کاهش دهید تا مردم خودرو ایمن سوار شوند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها