مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39808 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 -ساعت : 13:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ایران در آینده نزدیک به واردکننده انرژی تبدیل خواهد شد/ میزان مصرف انرژی در کشور در مقایسه با کشور‌های مشابه ۳ برابر است/

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی مطرح کرد؛

ایران در آینده نزدیک به واردکننده انرژی تبدیل خواهد شد/ میزان مصرف انرژی در کشور در مقایسه با کشور‌های مشابه ۳ برابر است/

مازندشورا: شکرچی زاده از امضای موافقت نامه‌ای برای آموزش مهندسان و تکنیسین‌ها برای ارزیابی مصرف انرژی در ساختمان‌های دولتی بین مرکز تحقیقات و سازمان نظام مهندسی ساختمان خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد شکرچی زاده در نشست خبری که در مرکز تحقیقات برگزار شد، گفت: مقوله انرژی یکی از موضوعات مهم کشور است، در حال حاضر همه می‌دانیم که مقدار قابل ملاحظه‌ای اتلاف مصرف انرژی در ساختمان‌ها رخ می‌دهد. 

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به اینکه میزان مصرف انرژی در ایران در مقایسه با کشور‌های مشابه ۳ برابر است، تاکید کرد: اگر به همین شیوه مصرف انرژی ادامه پیدا کند، ایران در چند سال آینده به واردکننده انرژی به کشور تبدیل خواهد شد، به همین دلیل ضرورت دارد تا مصرف انرژی در کشور مورد بازنگری جدی قرار بگیرد. 

وی بیان کرد: هدررفت انرژی سالانه در کشور به چندین میلیارد تومان می‌رسد که باید برای آن راهکار جدی را پیش بینی کرده و اجرایی نماییم.

شکرچی زاده، ماده ۱۸ قانون اصلاح الگوی مصرف را که چندی پیش در هیات وزیران تصویب و آیین نامه اجرایی آن نیز ابلاغ شد را یکی از دستاورد‌های مهم سال جاری عنوان کرد و گفت: به موجب دستورالعمل اجرایی قانون فوق دستگاه‌های دولتی ملزم شدند تا ساختمان‌های خود را از نظر انرژی ارزیابی کنند و به مصرف انرژی در ساختمان‌ها کیفیت بدهند. 

وی ادامه داد: برای سال ۹۷ مسئولان مالی ملزم شدند تا هزینه‌های انجام کار را پیش‌بینی کنند.

رئیس مرکز تحقیقات، راه مسکن و شهرسازی از ارائه نامه‌ای مشترک به امضای آخوندی وزنگنه که برای معاون اول رئیس جمهوری ارسال شده خبر داد و افزود: در نامه فوق از سازمان برنامه و بودجه خواسته شده برای سال ۹۷ موارد درخواستی را پیگیری کنند تا در سال آینده دستگاه‌های اجرایی برای انجام ارزیابی ساختمان‌های دولتی در موضوع مصرف بهینه انرژی بودجه کافی را داشته باشند. 

وی با تاکید بر اینکه بخش مهمی از اتلاف انرژی در ساختمان‌های دولتی اتفاق می‌افتد، گفت: ارزیابی ساختمان‌های دولتی به ارائه راهکار منجر خواهد شد، همچنین اجرای کار و اقداماتی که در زمینه اجرا در دستور کار قرار می‌گیرند همگی باعث ایجاد اشتغال پایدار در کشور خواهد شد. 

شکرچی زاده از امضای موافقت نامه‌ای برای آموزش مهندسان و تکنسین‌ها برای ارزیابی مصرف انرژی در ساختمان‌های دولتی بین مرکز تحقیقات و سازمان نظام مهندسی ساختمان خبر داد. 

وی اظهار کرد: آتش سوزی برج گرانفل لندن به دلیل استفاده ناصحیح از مصالح غیراستاندارد رخ داد و با توجه به اهمیت موضوع مصالح ساختمانی در کیفیت ساختمان ها، مرکز تحقیقات در این زمینه (آزمایش مصالح ساختمانی، آتش، زلزله و ...) تجربیات مناسبی دارد که در روز همایش در کارگاه‌هایی به اطلاع عموم خواهد رسید.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انرژی - تحقیقات - ساختمان‌های - دولتی - شهرسازی - اجرایی - ارزیابی - شکرچی - مصالح - آینده - کیفیت - ارائه - بودجه - ساختمان - ساختمانی - زمینه - موضوع - امضای - دستگاه‌های - نامه‌ای - ادامه - مقایسه - کشور‌های - میزان - تبدیل - واردکننده - مشابه - برابر - تاکید - راهکار - اینکه - ساختمان‌ها - اتلاف - قانون -

مطالب مرتبط با : ایران در آینده نزدیک به واردکننده انرژی تبدیل خواهد شد/ میزان مصرف انرژی در کشور در مقایسه با کشور‌های...
نظر شما در مورد : ایران در آینده نزدیک به واردکننده انرژی تبدیل خواهد شد/ میزان مصرف انرژی در کشور در مقایسه با کشور‌های...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها