مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39814 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 -ساعت : 14:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بررسی امکان احداث ایستگاه مترو در دانشگاه خوارزمی کرج

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرکل راه و شهرسازی البرزاعلام کرد که با توجه به حساسیت موضوع احداث ایستگاه مترو در دانشگاه خوارزمی مستقردرکرج، امروز دوشنبه درنشستی با حضور نمایندگان وزارت راه و شهرسازی برای اجرای این طرح تمصیم گیری شد.

مازندشورا: تقی رضایی در حاشیه این نشست گفت: جلسه امروز در اجرای دستور وزیر راه و شهرسازی و با هدف ساماندهی ایستگاه های مترو کرج - هشتگرد انجام شد.
وی اظهار داشت: در این نشست که مسئولان دانشگاه خوارزمی، راهداری، مهندسان مشاور و نمایندگان وزیر راه و شهرسازی حضور داشتند، مقرر شد نتیجه کار مطالعاتی دانشگاه خوارزمی در زمینه توجیه احداث ایستگاه در محدوده این دانشگاه دراختیار مشاور شرکت عمران شهر جدید هشتگرد قرار گیرد.
مسئولان، اساتید و جمعی از دانشجویان دانشگاه خوارزمی در کرج خواستار احداث ایستگاه مستقل مترو تهران - شهر جدید هشتگرد در این دانشگاه شده بودند. 
این پروژه که از ایستگاه خط 5 مترو در کرج آغاز می شود در حدود ۲۶.۵ طول دارد و بنا بر پیش بینی صورت گرفته تا پایان سال 96 به بهره برداری می رسد.
رضایی گفت: حداکثر ظرف 2 هفته مشاور شرکت عمران شهر جدید هشتگرد باید جانمایی را طوری ارائه دهد که هم منافع شهرداری کمالشهر و ساکنان کمالشهر کرج تامین شود ضمن آنکه دانشجویان دانشگاه خوارزمی از این پروژه بهرمند شوند.
دانشجویان دانشگاه خوارزمی مستقر در حصارک کرج چندی پیش در یک تجمع خواستار احداث ایستگاه متروی کرج - شهر جدید هشتگرد در محدوده این داشنگاه شدند.
دانشگاه خوارزمی (تربیت معلم ) در سال 1297 تاسیس شده و اکنون این دانشگاه 13هزار نفر دانشجو و 800 نفر کارمند دارد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دانشگاه - خوارزمی - ایستگاه - هشتگرد - احداث - دانشجویان - مشاور - خواستار - کمالشهر - پروژه - مسئولان - رضایی - شهرسازی - محدوده - عمران -

نظر شما در مورد : بررسی امکان احداث ایستگاه مترو در دانشگاه خوارزمی کرج

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها