مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39831 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 -ساعت : 15:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بودجه۹۷پایتخت بامحافظه کاری تنظیم می شود

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون برنامه ریزی و توسعه شهری و امور شورا شهرداری تهران از پایان تدوین برنامه سوم تا خرداد و یا تیر ماه سال ٩٧ خبر داد و گفت: بودجه ۹۷ با محافظه کاری زیادی تنظیم می شود.

مازندشورا: حجت الله میرزایی در نشستی خبری گفت: تدوین برنامه سوم از اول آذر ماه آغاز شده و تا پایان خرداد یا اوایل تیر به اتمام می رسد و بعد از بررسی ٣،٤ ماهه در شورا تصویب خواهد شد.

وی در خصوص بودجه سال٩٧ گفت: تلاش  می کنیم تا آخر آذر ماه، مهلت قانونی لایحه بودجه را به شورا ارائه کنیم.

معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورای شهر تهران با بیان اینکه مبنای سیاست گذاری بودجه ۹۸ به شهرداری برنامه سوم شهر تهران خواهد بود، گفت: تغییر اصلاح نظام های مدیریتی در برنامه سوم دیده خواهد شد.

وی ادامه داد: چهار، پنج کمیته سیاستگذاری و ۱۶ کارگروه مشورتی در حال سیاستگذاری فصل های مختلف برنامه سوم شهر تهران هستند که یکی از الویت های جدی آن حمل و نقل و ترافیک، تامین آب، کاهش آلودگی های زیست محیطی، کاهش نابرابرهای اجتماعی، هوشمندسازی و حرکت بر اقتصاد دانش بنیان است.

وی با بیان اینکه سه سطح سیاستگذاری در برنامه پنج ساله سوم پیش بینی شده است، گفت: سطح اول این برنامه برنامه کنترلی و دستوری شهرداری، بخش دوم تاثیرگذاری بر بخش های عمومی از جمله حوزه آب و تعامل با سازمان های دیگر است و سطح سوم متقاعد سازی و گفتگو با شهروندان است.

میرزایی در پاسخ به پرسشی درخصوص اصلاح ساختار شهرداری گفت: اصلاح ساختار شهرداری یکی از اولویت های کنونی است اما ممکن است روند تدوین آن طولانی تر از برنامه پنج ساله شود اما به دلیل گستردگی بیش از حد ساختار کنونی غیرکاربردی بودن، عدم تناسب باماموریت ها و نیاز جدی در پست های سازمانی، تعداد شرکت ها و سازمان ها باید این اصلاحات انجام شود.

وی تاکید کرد: در اصلاح سازمانی نگاه چابک سازی و تاکید بر ماموریت هایی است که شهرداری در آن نقش اصلی و اثربخش دارد.

میرزایی تاکید کرد: در شهرداری تشکیلات موازی وجود دارد که مشخص نیست که چرا در سطح ستاد در حال انجام هستند باید این تشکیلات موازی ساماندهی شود.

وی ادامه داد: یکی از حوزه های موازی تشکیلات حوزه بانوان است که اداره کل امور بانوان، مشاور امور بانوان، توانمندسازی بانوان همواره در حالی فعالیت هستند که باید کوچکتر و اثربخش تر شوند.

معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورای شهر تهران با اشاره به ایجاد اداره کل خزانه داری گفت: یکی از اصلاحات ساختاری تشکیل این اداره کل است که تدوین کلیات این تشکیلات تا قبل از سال ۹۶ نهایی می شود.

میرزایی در پاسخ به این پرسش که گزارش وضعیت شهر تهران که قرار بود در مهلت صد روزه به شورا و شهروندان ارائه شود، گفت: این نوع گزارشات در تغییرات دولت یا تغییر وضعیت شهر و شهرداری معمول است و قرار است وضعیتی که در حال حاضر شهر در حوزه های مختلف دارد از زمان ابلاغ این مصوبه تا صد روز به شورا ارائه شود که مهلت قانونی ما تا پنجم دی ماه است.

معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری در مهلت قانونی بودجه سال ۹۷  را که پایان آذرماه است به شورا ارائه خواهد کرد گفت: در بودجه سال ۹۶ با کاهش قابل توجهی در بخش درآمدها مواجهه بودیم و دو هزار میلیاردتومان از درآمدهای شهرداری در حوزه مالیات بر ارزش افزده کاسته شد همچنین به دلیل رکود در بخش مسکن نیز حدود هزار میلیارد از محل اخذ عوارض ساخت و ساز درآمدهای شهرداری کاهش پیدا کرد. بنابراین نیاز به اصلاح و تعدیل بودجه است که اصلاحیه بودجه تا پایان سال به شورا ارائه خواهد شد.

وی درخصوص بودجه بندی سال آینه شهرداری تهران گفت: بودجه سال ۹۷ بودجه انقباضی تر از بودجه امسال است و بدون افزایش و با محافظه کاری زیادی تنظیم می شود. پروژه های عمرانی اولویت بندی شده و براساس ماموریت های اصلی تامین اعتبار خواهد شد و پروژه هایی که اولویت کمتری دارند و بر سطح کیفیت زندگی مردم تاثیری ندارند از اولویت خارج می شوند.

میرزایی با بیان اینکه ۸۰ درصد درآمدهای مدیریت سابق شهر تهران از محل عوارض ساخت و ساز بود، گفت: این موضوع نه مطلوب است نه مثمر زیرا پیامدهای مضری بر اقتصاد شهر داشته است همچنین همه ظرفیت های ساخت و ساز استفاده شده و بخش زیادی پیش فروش شده و حتی اگر مدیریت قبلی نیز ادامه داشت امکان تامین مالی برای پیشرفت پروژه ها از این محل نبود. در حال حاضر تهران ۵۰۰ هزار واحد مسکونی خالی مواجه است که نشان می دهد ما به سمت یک اقتصاد شهری دانش بنیان تغییر جهت دهیم.

معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورای شهر تهران با بیان اینکه برخی از پروژه ها که مسئولیت تامین منابع مالی آن با دولت است مانند مترو، از محل صندوق ذخیره ملی، فایناس و سرمایه گذاری بخش خصوصی تامین خواهد شد، گفت: شورا، مجلس و دولت پل هایی برای اصلاح مصوبه برنامه ششم توسعه و سهم شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده داده اند.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درخصوص میزان تحقق برنامه دوم شهر تهران گفت: آسیب شناسی برنامه دوم شهرداری تهیه شده و نظر می آید کمتر از ۳۰ درصد این برنامه اجرایی شده است، زیرا این برنامه غیرمشارکتی و به صورت برون سپاری تدوین شده است. همچنین شهردار گذشته تهران برنامه ای راهبردی را که حدود ۴۰ صفحه بوده در شورا به تصویب رسانده اما هیچ کدام از این دو برنامه مبنای عملکرد شهرداری نبوده است.

میرزایی در پاسخ مکرر خبرنگاران درخصوص تاثیر افزایش عوارض های شهری بر زندگی شهروندان تهرانی گفت: قرار نیست این تغییرات هزینه ای را بر شهروندان تهرانی تحمیل کند بلکه هدف افزایش عادلانه عوارض از افرادی است که از خدمات شهری بیشتر استفاده می کنند.

وی همچنین درخصوص اینکه چرا در جلسات شورا حضور کمرنگی دارد، گفت: برخی از جلسات شهرداری و دولت همزمان است و نمی توان در این جلسات حاضر نبود زیرا ممکن است حقی از شهر تهران ضایع شود.

معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورای شهر تهران درخصوص تغییرات زودهنگام در معاونت امور برنامه ریز گفت: قصد نداشیتم که هیچ را بلاتکلیف بگذاریم بنابراین با نگاه تخصص گرایی و جوان گرایی در هفته اول چهار مدیر را تغییر دادیم.

وی همچنین درخصوص هوشمندسازی شهر تهران گفت: تهران یک شهر غیرهوشمند است و ما در این حوزه در نقطه صفر قرار داریم اما زیرساخت های خوبی مانند ۱۵۰۰ کیلومتر فیبر نوری ایجاد شده است.

میرزایی در پاسخ به پرسشی درخصوص قرار گرفتن قراردادهای بالای یک میلیارد در سامانه شهرداری گفت: سامانه شفاف در حال فعالیت است و قرار است تمامی قراردادهای بالای یک میلیاردتومان در این سامانه بارگذاری شود. البته راه های فرار متعددی وجود دارد که نهادهای نظارتی مانند سازمان بازرسی شهرداری و سازمان بازرسی کل کشور بر این موارد نظارت خواهند داشت.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : برنامه - شهرداری - تهران - بودجه - درخصوص - میرزایی - اصلاح - توسعه - اینکه - تامین - همچنین - معاون - توسعه شهری - ارائه - شورای - پروژه - بانوان - تدوین - تغییر - اولویت - عوارض - تشکیلات - شهروندان - مانند - تاکید - تغییرات - درآمدهای - افزایش - اداره - موازی - اقتصاد - سامانه - سیاستگذاری - ادامه - پایان - قانونی - جلسات - ساختار - میلیارد - بازرسی - بنابراین - زیادی - بالای - مدیریت - استفاده - زندگی - گرایی - قراردادهای - تهرانی - اصلاحات - بنیان - پرسشی - کنونی - هوشمندسازی - مختلف - تصویب - مبنای - گذاری - سازمانی - تنظیم - وضعیت - مصوبه - میلیاردتومان - ایجاد - فعالیت - ماموریت - اثربخش - مالیات -

نظر شما در مورد : بودجه۹۷پایتخت بامحافظه کاری تنظیم می شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*