مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39832 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 -ساعت : 15:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن

لزوم استفاده از پساب فاضلاب بیرجند جهت استفاده در فضای سبز

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار بیرجند گفت: طبق مطالعاتی که انجام داده‌ام استفاده از پساب فاضلاب بیرجند امری شدنی است و می‌توان جهت برطرف کردن دغدغه فضای سبز از این ظرفیت استفاده شود.

مازندشورا:محمدعلی جاوید ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه شهردار بیرجند که با حضور استاندار خراسان‌جنوبی، اعضای شورای شهر و جمعی از مدیران استانی برگزار شد، اظهار داشت: شهر بیرجند دارای سبقه فرهنگی و تاریخی خوبی است که این موضوع مسؤولیت شهردار را دوچندان می‌کند.

وی بیان داشت: به‌طور معمول مطالبی که در جلسات معارفه تبیین می‌شود شعار است لذا مهم‌ترین تلاشم  بر این است که شعاری ندهم و سعی دارم عملکرد کاری خود را زمانی که از این شهر رفتم به استحضار مردم برسانم.

شهردار بیرجند در بخش دیگری از سخنانش از حسن اعتماد اعضای شورای شهر و انتخاب وی به‌عنوان شهردار بیرجند تشکر کرد و گفت: امیدوارم طی 4 سال مدیریت در شهرداری فعالیت‌های خوبی در این مجموعه انجام دهم.  

جاوید اولین اولویت کاری شهرداری و سازمان‌های وابسته به شهرداری را خدمت صادقانه، بی‌منت و تمام‌وقت به مردم اعلام کرد و یادآور شد: باید خدمت به مردم را نعمت و فرصتی بدانیم که در اختیارمان گذاشته شده است.

وی رعایت امانت‌داری و ظرفیت‌های موجود در شهرداری را از دیگر برنامه‌های کاری خود دانست و تبیین کرد: همچنین انجام کارهای جهادی و تلاش بی‌وقفه، توزیع عادلانه خدمات و رعایت عدالت را از دیگر استراتژی‌های شهرداری عنوان کرد.

شهردار بیرجند تصریح کرد: اگر برای شهر بیرجند برنامه 5 ساله کوتاه‌مدت، بلندمدت و درازمدت تدوین می‌شد خود را ملزم می‌دانستیم تکمیل کنیم اما این برنامه تهیه نشده و اکنون بر اساس ظرفیت‌ها، نقاط قوت و ضعف و فرصت‌ها و تهدیدها برنامه کوتاه‌مدت، بلندمدت و درازمدت به تصویب شورای شهر خواهد رسید و از دل این برنامه فعالیت‌های خود را آغاز می‌کنیم.

جاوید به یکنواختی و بی‌رمقی فضای سبز شهر بیرجند اشاره کرد و افزود: فضای سبز شهر بیرجند دچار یکنواختی و بی‌رمقی شده است و با توجه به اینکه لازمه تأمین فضای سبز مشکل آب است سیاست‌هایی را در این حوزه تدوین خواهیم کرد.

وی ادامه داد: با کاشت نهال‌هایی که به آب کمتری نیاز دارند، تغییر سیستم آبیاری و استفاده از پساب فاضلاب بیرجند که ظرفیتی تمام‌نشدنی است می‌توان فضای سبز را گسترش داد و این موضوع نیازمند عزم استانی است.

شهردار بیرجند اعلام کرد: طبق مطالعاتی که انجام داده‌ام استفاده از پساب فاضلاب بیرجند امری شدنی است و می‌توان جهت برطرف کردن دغدغه فضای سبز از این ظرفیت استفاده شود.

جاوید از تهیه طرح، کلنگ زنی و اجرای بزرگ‌ترین پارک شهر به‌عنوان پارک سلامت خبر داد و اضافه کرد: بعد از تهیه طرح و ارجاع آن به شورای شهر و به تصویب رسیدن در شورای شهر، جزئیات این طرح به اطلاع شهروندان می‌رسد.

وی انتقال صنوف آلاینده را از دیگر مباحث مهم شهر بیرجند دانست و اظهار داشت: این موضوع نیز در دستور کار قرار دارد و با توجه به اینکه بخشی از زیرساخت‌های شهرک انجام شده است ندر بخش‌های دیگر نیازمند مساعدت و حمایت فرمانداری و اصناف هستیم.

شهردار بیرجند به آغاز آسفالت 17 هزار مترمربع از معایب خاکی شمال شهر و مناطق کم برخوردار خبر داد و بیان داشت: در فرصت‌های آتی روکش آسفالت معابر مرکزی شهر نیز در دستور کار قرار دارد.

جاوید ایجاد شهر الکترونیک و ارائه خدمات با علم و فنون روز را از دیگر برنامه‌های شهرداری اعلام و خاطرنشان کرد: شهرداری نهادی عمومی و غیردولتی است لذا باید از ظرفیت عوارضات قانونی به نحو احسن استفاده شود.

وی خواستار پرداخت حق و حقوق شهرداری توسط دستگاه‌های دولتی شد و تصریح کرد: دستگاه‌های دولتی عوارض را پرداخت و بروز کنند تا در این شهر هزینه نماییم.

شهردار بیرجند کار مدیریت شهری را گسترده دانست و با تأکید بر اینکه باید با دغدغه خاص و دلسوزی پای‌کار آییم، خاطرنشان کرد: در راستای اشتغال و مشاغل خانگی می‌توانیم اقدام کنیم و این مهم مشروط بر حضور در فضای همدلی و تعامل است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بیرجند - شهرداری - شهردار - استفاده - جاوید - شورای - برنامه - موضوع - اینکه - فاضلاب - اعلام - دانست - می‌توان - بی‌رمقی - تصویب - یکنواختی - نیازمند - دستور - پرداخت - دستگاه‌های - دولتی - خاطرنشان - آسفالت - ظرفیت - تدوین - دغدغه - خدمات - تبیین - به‌عنوان - اظهار - استانی - معارفه - اعضای - مدیریت - فعالیت‌های - کوتاه‌مدت - بلندمدت - تصریح - برنامه‌های - رعایت - درازمدت -

نظر شما در مورد : لزوم استفاده از پساب فاضلاب بیرجند جهت استفاده در فضای سبز

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها