تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 - ساعت : 15:44

کد مطلب: 39833 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تکلیف شورا به شهرداری مشهد برای جمع‌آوری متکدیان

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهرداری مشهد در نهمین جلسه علنی شورای شهر، مکلف شد طی مدت 3 ماه آیین‌نامه نحوه شناسایی و جمع‌آوری متکدیان را به تصویب شورای اسلامی شهر برساند.

مازندشورا: اعضای شورای شهر در زمینه ساماندهی متکدیان تصمیم‌گیری کردند.
در ابتدا نظریه کمیسیون برنامه و بودجه توسط بتول گندمی رئیس کمیسیون قرائت شد، در این نظریه آمده است: با استناد به مصوبه شماره ۶۰۳/۷۰ مورخ ۱۳۷۸/۰۳/۲۵ شورای عالی اداری کشور با موضوع شناسایی و جمع‌آوری افراد متکدی با عنایت به اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری مشهد مقدس و عدم انجام تعهدات سایر دستگاه‌های موضوع این مصوبه، شهرداری مشهد مقدس مکلف است، حداکثر ظرف مدت ۲ ماده لایحه تعیین تکلیف ساماندهی گدایان را با توجه به میزان فعالیت، نقش و سهم هریک از دستگاه‌های مربوطه به شورای اسلامی شهر ارائه نماید.

سپس احسان اصولی رئیس کمیسیون فرهنگی نظریه این کمیسیون را قرائت کرد، طبق این نظریه گفته شده است: شهرداری مشهد مقدس مکلف است در راستای اجرای مصوبه شماره ۷۰/۶۰۳ مورخ ۱۳۷۸/۰۳/۲۵ شورای عالی اداری کشور، حداکثر ظرف مدت سه ماه نسبت به ارائه لایحه جامع ساماندهی متکدیان اقدام نماید.

وی با بیان اینکه تمام مسئولیت حقوقی، اجرایی و عملیاتی این موضوع به عهده شهرداری گذاشته شده است، افزود: با بازدید از محل نگهداری متکدیان متوجه شدیم ماجرا فراتر از حدودی است که مصوبه شورای عالی اداری به عهده شهرداری گذاشته شده است، بنابراین از شهرداری خواسته شد براساس این مصوبه یک لایحه جامع تدوین شود و فرماندار به عنوان رئیس مجتمع نگهداری متکدیان معرفی شود.

محمد حاجیان شهری، رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و سلامت شورای شهر مشهد نیز با بیان اینکه در تمام آیین‌نامه وظایف دستگاه‌ها و شهرداری مشخص شده است، اظهار داشت: اگر شهرداری را مکلف به این کنیم که خدمات‌دهی سایر دستگاه‌ها در ذیل آن قرار گیرد، صحیح نیست، زیرا مشکل شهرداری این است که بودجه‌های داده می‌شود که آن را سازمان برنامه و بودجه باید در اختیار آن‌ها قرار دهد و مشکل اصلی همین تأمین اعتبار است.

هادی بختیاری، معاون فرهنگی شهردار مشهد اضافه کرد: شهرداری در مصوبه شورای عالی اداری موظف به تأمین اعتبار شده است و ما می‌توانیم این موضوع را پیگیری کنیم.

گفتنی است؛ در پایان تبادل نظر اعضای شورای شهر، طبق نظریه کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست، شهرداری مشهد مقدس و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط مکلف شدند بر اساس شرح وظایف مندرج در مصوبه شماره ۷۰/۶۰۳ مورخ ۱۳۷۸/۳/۲۵ نسبت به ساماندهی متکدیان اقدام کنند، همچنین شهرداری مشهد مکلف شد براساس این مصوبه، برای تأمین اعتبارات مورد نیاز اجرای طرح از طریق سازمان برنامه و بودجه اقدام لازم را به عمل آورد و طی مدت سه ماه آیین‌نامه نحوه شناسایی و جمع‌آوری متکدیان را به تصویب شورای اسلامی شهر برساند.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شهرداری #شورای #مصوبه #متکدیان #کمیسیون #نظریه #اداری #موضوع #ساماندهی #اقدام #دستگاه‌های #لایحه #تأمین #شماره #برنامه #بودجه #جمع‌آوری #خدمات #براساس #نگهداری #بهداشت #وظایف #اعتبار #دستگاه‌ها #گذاشته #آیین‌نامه #حداکثر #تکلیف #شناسایی #قرائت #اسلامی #ارائه #اجرای #فرهنگی #نماید #اینکه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تکلیف شورا به شهرداری مشهد برای جمع‌آوری متکدیان

*

*