مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39837 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 -ساعت : 16:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نوسازی 2 هزار کلاس درس در مازندران منتظر تامین اعتبار است

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران:

نوسازی 2 هزار کلاس درس در مازندران منتظر تامین اعتبار است

مازندشورا: مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران با بیان اینکه از ۱۱ هزار کلاس درس شناسایی شده در مازندران بیش از ۹ هزار کلاس درس استانداردسازی شده است، گفت: استانداردسازی بقیه کلاس درس در صورت تامین منابع صورت می‌گیرد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، با آغاز فصل پاییز شاهد سرمای هوا هستیم که کاهش دمای هوا در زمستان به اوج خود می‌رسد که در زمینه رفع مشکلات سیستم گرمایشی مدارس برنامه‌های مختلفی در حال اجرا است؛ چرا که همه دانش‌آموزان باید از حقی برابر در تحصیل برخوردار شوند.

با توجه به اینکه فصل سرما همزمان با سال تحصیلی آغاز می‌شود نگرانی در ارتباط با وضعیت سیستم گرمایشی مدارس به‌ویژه در مناطقی که عملیات گازررسانی انجام نشده بیشتر و بیشتر می‌شود.

با وجود بهبود وضعیت سیستم گرمایشی مدارس که نمی‌توان اقدامات صورت گرفته در این زمینه را نادیده گرفت ولی هنوز هستند مدارسی که دانش‌آموزان آن از سیسم استاندارد گرمایشی برخوردار نیستند و خانواده‌های آنان نگران اتفاق یا حادثه‌ای هستند.

دانش‌آموزان بسیاری که به‌دلیل سرما و نداشتن سیستم استاندارد گرمایشی از شانس تحصیل و باسواد شدن محروم شدند با این وجود هنوز امکانات لازم در اختیار آنان قرار نگرفته است.

*ضرورت توجه به بحث ایمنی سیستم گرمایشی مدارس کوهستانی مازندران

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس مازندران در این‌باره ، اظهار کرد: دستورالعمل سیستم گرمایشی مدارس برای آمادگی بهتر به مدارس سطح استان ابلاغ شده است.

قربانعلی شیرزاد ادامه داد: این دستورالعمل به تمام مدارس سطح مازندران ابلاغ شده و در این دستورالعمل استفاده بخاری نفتی، چکه‌ای و غیراستاندارد ممنوع است.

وی با اشاره به اینکه مدرسه‌ای در مازندران نداریم که بخاری هیزمی استفاده شود، گفت: کلاس‌های درس مازندران از لحاظ سیستم گرمایشی استاندارد در شرایط مناسبی قرار دارند که البته به بحث ایمنی سیستم گرمایشی در مدارس کوهستانی توجه شده است.

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس مازندران یادآور شد: به میزان کافی بخاری نفتی استاندارد در دسترس و انبارها موجود بوده و در مناطقی که ناچار به استفاده هستیم در اختیار مدارس قرار می‌گیرد.

این مسؤول تصریح کرد: از ۱۱ هزار کلاس درس شناسایی شده در مازندران بیش از ۹ هزار کلاس درس استانداردسازی شده بقیه در صورت تامین منابع صورت می‌گیرد.

شیرزاد گفت: کار استانداردسازی سامانه گرمایشی یک‌هزار و ۷۸۰ مدرسه در قالب ۹هزار و ۷۰ کلاس درس با اعتبار ۵۲ میلیارد تومان انجام شده است.

به گزارش فارس، ضرورت دارد تمهیدات لازم در ارتباط با سیستم گرمایشی همه مدارس مازندران اندیشیده شود تا دانش‌آموزان با خیالی آسوده تنها به تحصیل فکر کنند.

86034/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مدارس - گرمایشی - مازندران - سیستم - دانش‌آموزان - نوسازی - استاندارد - مدیرکل - تحصیل - بخاری - تجهیز - توسعه - دستورالعمل - استفاده - کوهستانی - ضرورت - ایمنی - شیرزاد - استانداردسازی - می‌گیرد - اختیار - ابلاغ - اینکه - هستیم - گزارش - اعتبار - تامین - زمینه - برخوردار - مناطقی - وضعیت - ارتباط - بیشتر -

نظر شما در مورد : نوسازی 2 هزار کلاس درس در مازندران منتظر تامین اعتبار است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*