مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39841 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 -ساعت : 16:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
طرح راهداری زمستانی استان خراسان رضوی کلید خورد

با فرار رسیدن فصل سرما؛

طرح راهداری زمستانی استان خراسان رضوی کلید خورد

مازندشورا: مراسم طرح آغاز راهداری زمستانی در پایانهٔ بار شهید خبیری مشهد مقدس با حضور مدیران استانی و راهداران برگزار شد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان رضوی، ابراهیم نصری در این مراسم طی سخنانی گفت: میانگین عمر ۶۰ درصد ماشین‌آلات راهداری در طرح زمستانی ۹۶ بالای ۲۴ سال و نیازمند نوسازی است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان رضوی افزود: عمر لودر و گریدرهای راهداری حتی از ۲۴ سال هم بالاتر است و قرار است به صورت متمرکز برای هر اداره شهرستانی یک دستگاه لودر و گریدر تأمین شود.

وی گفت: مهمترین مشکل ما تأمین بودجه است، هر سال اعتبارات خوبی به این حوزه داده می‌شود اما تخصیص‌ها مناسب نیست به شکلی که از بودجه ملی امسال تاکنون حدود ۲۰ درصد و از بودجه استانی تنها از بخش تملک دارایی‌ها ۵۰ درصد تخصیص که بخشی به صورت نقد و الباقی اسناد خزانه صورت گرفته است.

این مقام مسئول در خصوص طرح راهداری زمستانی امسال گفت: در این طرح که از امروز تا ۱۵ فروردین سال ۹۷ به مدت ۴ ماه ادامه خواهد داشت ۹۲ اکیپ راهداری با استفاده از ۵۶۶ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین خدمت‌رسانی ویژه زمستانی خواهند داشت.

وی افزود: از امروز ۹۵۷ نفر به همراه این تعداد ماشین‌آلات به محل خدمت خود اعزام می‌شوند که از این میان ۱۶۵ نفر به همراه ۴۸ دستگاه ماشین‌آلات راهداری از بخش خصوصی هستند.

فرمانده پلیس‌راه خراسان رضوی نیز در سخنانی خراسان رضوی را به واسطه وسعت و میزان تردد یک کشور کوچک خواند و گفت: در تقویم کاری و مناسبت‌های مختلف از نوروز تا دهه پایانی ماه صفر، در طول ۲۵ سال سابقه خدمتم سال جاری را سال سنگین کاری می‌دانم و پیش‌بینی می‌کنم طرح زمستانی امسال نیز همانند بقیه سال کار سنگینی پیش روی راهداران و نیروهای پلیس‌راه باشد.

سرهنگ هادی امیدوار افزود: امسال طرح زمستانی پلیس‌راه در قالب ۶۹ اکیپ، ۱۳۸ تیم پلیس‌راه و پنج پایگاه ویژه طرح زمستانی از ابتدای دی تا ۲۰ اسفندماه انجام خواهد شد.

وی با اشاره به تجارب کسب شده از طرح راهداری زمستانی سال گذشته بیان کرد: بروز تأخیر در انسداد برخی مسیرها که مشکل آب و هوایی یا ترافیکی دارند علاوه بر بروز برخی مشکلات برای مسافران و رانندگان در ادامه امدادرسانی را نیز با مشکل مواجه می‌کند.

امیدوار بر هماهنگی و همکاری بیشتر راهداران و مأموران پلیس‌راه در جهت خدمت‌رسانی هر چه بهتر به زائران بارگاه منور رضوی تأکید کرد و گفت: در صورتی ماشین‌آلات راهداری دچار حادثه و یا نقص شدند باید پیش از وقوع حادثه در جاده‌ها خودروی جایگزین در آن اداره تأمین شده باشد تا امدادرسانی‌ها با مشکل روبرو نشود.

خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر راه دارد که شش هزار و ۴۲۲ کیلومتر آن بین‌شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر راه روستایی است.

این استان علاوه بر ۵۱ گردنه به طول ۵۴۵ کیلومتر در محورهای بین‌شهری و ۱۷۲ گردنه به طول ۵۷۴ کیلومتر در محورهای روستایی، ۱۳۶ محل کولاک و مه گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر نیز دارد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : راهداری - زمستانی - خراسان - کیلومتر - ماشین‌آلات - پلیس‌راه - امسال - استان - تأمین - اداره - دستگاه - بودجه - افزود - حادثه - علاوه - امیدوار - محورهای - بین‌شهری - راهداران - گردنه - روستایی - خدمت‌رسانی - امروز - حمل‌ونقل - سخنانی - ادامه - سنگین - همراه - جاده‌ای - پایگاه -

نظر شما در مورد : طرح راهداری زمستانی استان خراسان رضوی کلید خورد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*