مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39844 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 -ساعت : 22:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تدبیر برای حل مشکل کم آبی در شهرستان جویبار

در دومین همایش توجیهی شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی شهرستان؛

تدبیر برای حل مشکل کم آبی در شهرستان جویبار

مازندشورا: کم آبی یکی از مهم ترین مشکلات روستاهای شهرستان جویبار است که به گفته مسئولین برای حل این مشکل نیازمند تعریف شدن الگوی کشت بهینه و استفاده از آبیاری نوین از سوی روستاییان است.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، دومین همایش توجیهی شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی شهرستان جویبار روز دوشنبه با حضور مسئولین ، دهیاران و اعضای شوراها در مسجد علی بن ابی طالب واقع در روستای اسماعیل کلای بزرگ جویبار برگزار شد.
بخشدار مرکزی جویبار در این مراسم مهم ترین دغدغه این شهرستان را مشکل کمبود آب اعلام کرد .
وی با بیان اینکه در تمامی ماه های سال کمبود آب معضلی برای شهرستان بوده است ، گفت که این مساله در تابستان بیشتر گریبان گیر مردم است .
محمد مدانلو با اشاره به اینکه 70 درصد اراضی کشاورزی این شهرستان از آب ، آببندان ها استفاده می کنند ، افزود :آببندان ها یک ثروت ملی و متعلق به آیندگان است ، زیرا کشاورزان برای تامین آب کشاورزی و رونق اقتصادی از آببندان ها استفاده می کنند.
وی برای رفع مشکل کم آبی در روستاها از شوراها و دهیاری ها خواست تا برای بهینه مصرف کردن آب در بخش کشاورزی و منازل روستائیان به فرهنگ سازی مصرف آن بپردازند.
** استفاده از آب سد البرز در سال زراعی جدید
مدیر آب منطقه ایی شهرستان قائمشهر و جویبار در این همایش با بیان اینکه انتقال آب از سدالبرز به شهرستان جویبار عملیاتی شده است، افزود : استفاده از آب سد البرز در سال زراعی جدید در شهرستان جویبار انجام خواهد شد .
هادی نیک اختر با اشاره به راهکار در خصوص مصرف بهینه آب ، افزود : الگوی کشت باید در بین کشاورزان تغییر یابد و روش های نوین آبیاری بخصوص آبیاری قطره ای در سطح اراضی کشاورزی به منظور کاهش مصرف آب افزایش یابد.
وی با اعلام اینکه 60 قطعه آببندان در شهرستان جویبار وجود دارد ، گفت که حدود 6 میلیون متر مکعب آب در آن ذخیره می باشد.
به گفته مدیر آب منطقه ایی شهرستان های قائمشهر و جویبار از 214 میلیون متر مکعب ابهای زیرزمینی در شهرستان جویبار 70 درصد از آن مورد بهره برداری قرار می گیرد .
در شهرستان جویبار بیش از 9 هزار هکتار اراضی شالیزاری و حدود 4 هزار هکتار اراضی باغی موجود است که برای حفظ ساختار آن به 115 میلیون متر مکعب آب نیاز است .
شهرستان جویبار 78 روستا و بیش از 70 هزار نفر جمعیت دارد .
خبرنگار: مونا معینی کوچکسرائی ** انتشار دهنده: محسن حسن نیا
7334/1899

اقتصاد

كشاورزي

كم ابي

جويبار


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرستان - جویبار - اراضی - استفاده - اینکه - آببندان - کشاورزی - میلیون - افزود - منطقه - زراعی - البرز - قائمشهر - آبیاری - هکتار - اعلام - بهینه - کشاورزان - مرکزی - اشاره - دهیاران - همایش - کمبود - خبرنگار - شوراها -

نظر شما در مورد : تدبیر برای حل مشکل کم آبی در شهرستان جویبار

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*