تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 - ساعت : 08:40

کد مطلب: 39846 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سرپرست یگان حفاظت میراث فرهنگی مازندران خبر داد:

کشف ۶۲ قلم اشیای تاریخی و فرهنگی در مازندران

مازندشورا: ساری - سرپرست یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از کشف ۶۲ قلم شی تاریخی در استان خبر داد.

مازندشورا:ناصر علینژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اشیای کشف شده کاسه، کوزه، بشقاب، مهر و غیره با ارزش تاریخی و فرهنگی را شامل می شود.

سرپرست یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  مازندران به کشف ۳ دستگاه فلزیاب از حفاران غیر مجاز اشاره کرد و گفت: ۲ باند حفاران اشیای تاریخی شناسایی و ۱۰ نفر از قاچاقچیان اشیای تاریخی و فرهنگی کشور در یک ماه گذشته دستگیر شدند.

علینژاد با بیان اینکه ۶ هزار و ۹۷ بازدید و سرکشی از اماکن تاریخی صورت گرفته است افزود: در مازندران بیش از دو هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی وجود دارد که ۷۰۰ اثر در لیست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

وی ضمن قدردانی از همکاری و همراهی تنگاتنگ نیروی انتظامی وحمایتهای سیستم قضائی استان، به حمایتهای گروه های مردمی حفاظت از میراث فرهنگی اشاره کرد  و آن را عاملی تاثیرگذار در حفظ و صیانت از این آثار برشمرد و گفت: آثار تاریخی و فرهنگی مازندران با پراکندگی زیادی مواجه است که حفاظت از این آثار نیازمند حمایت بیش از پیش مسئولان و همراهی مردم، حافظان اصلی میراث است.


منبع : مهر - مازندران

برچسب ها : #فرهنگی #تاریخی #مازندران #اشیای #میراث #حفاظت #همراهی #اشاره #علینژاد #سرپرست #حفاران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کشف ۶۲ قلم اشیای تاریخی و فرهنگی در مازندران

*

*


X https://sport45.site/